Защо масово раждаме по едно дете?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Защо масово раждаме по едно дете?

Мнениеот Andrey » 14 Май 2016, 11:33

Жените също искат професионално развитие и не им се стои вкъщи да гледат деца :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Защо масово раждаме по едно дете?

Мнениеот Rali_hr » 16 Май 2016, 15:09

Andrey написа:Жените също искат професионално развитие и не им се стои вкъщи да гледат деца :)

Разбира се, то е необходимо, ако искаме семейството ни да има някакъв по-висок стандарт, няма друг начин просто. :) Сегашното време налага подобни решения, които ограничават раждането на много деца, колкото и да ни се иска понякога.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо масово раждаме по едно дете?

Мнениеот annydance » 16 Май 2016, 15:37

Успокояват се хората, че са дали вече своя принос и не им се разправя повече. Порадват се на първото, докато се наканят за второ, то минали години, навлезли са в по-сериозната възраст и няма за кога вече.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Защо масово раждаме по едно дете?

Мнениеот Elica » 16 Май 2016, 16:37

annydance написа:Успокояват се хората, че са дали вече своя принос и не им се разправя повече. Порадват се на първото, докато се наканят за второ, то минали години, навлезли са в по-сериозната възраст и няма за кога вече.

Според мен поне до 35 години една жена може да си ражда :) Дори и ако детето им е вече голямо първото :) Важното е само да се престрашат да имат още едно дете, защото то изисква много нерви и грижи.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Защо масово раждаме по едно дете?

Мнениеот qwerryyy » 23 Авг 2016, 11:40

rabotnata pchela написа:
Yunona написа:За мен отговорът на този въпрос е в желанието човек да не си нарушава комфорта.
Лично аз имам две деца, но повечето от приятелите ми са с по едно. Специално отбелязвам, че са семейства с доста над средните възможности. Повечето просто не искат да забавят професионалното си развитие, други не желаят да се отдалечат за малко от добрия си частен бизнес, трети - да се "върнат" към памперсите и безсънните нощи.
Никой от тях не прикрива стремежа си към лично удобство зад благовидни предлози, напротив - съвсем откровени са. Чудиха ни се как в ужасните години 1997-98 решихме да имаме второ дете, при положение, че нямахме "достатъчно" добър стандарт. Да, само че на мен тогава ми беше времето да раждам. А с времето постигнахме и стандарта, който желаехме. Децата са голям стимул :)

Юнонче, мен нещо ме спира да имам деца и ти си го споменала косвено. :) Аз не бих родила сега, защото не мога да си го позволя. Изгледах сина си много тежко и много трудно, вече е голям. Но не бих родила, нямаме жилище, където да живеем с това дете, а камо ли с още едно и сега като сме на крачка към купуването на дом да "легна" у нас да гледам още едно бебе, което води след себе си дълги години на грижи и стоене у дома. :( Иначе нямаш идея колко много искам!

Най-гадно е да искаш, но да не можеш заради такива тъпи причини. :( Когато вече нещата са зад гърба ти излгежда по-различно, но когато трудностите и изпитанията предстоят, тогава екшъна е по-голям. :roll:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Защо масово раждаме по едно дете?

Мнениеот irka » 29 Сеп 2016, 15:03

Всичко ни е в главите, сами си поставяме пречките и причините. Някога не са имали и половината, което имаме днес ние и пак са раждали по десет деца.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Защо масово раждаме по едно дете?

Мнениеот Malina » 29 Сеп 2016, 15:07

irka написа:Всичко ни е в главите, сами си поставяме пречките и причините. Някога не са имали и половината, което имаме днес ние и пак са раждали по десет деца.

Тогава са били с мисълта, че може нещо да се случи и поне едно да им остане, сега уж вярваме в медицината и смятаме, че едното ще ни порасне живо и здравичко...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Защо масово раждаме по едно дете?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Сеп 2016, 10:28

Преди родителите са се притеснявали, дали ще оживеят децата им, а сега се притесняваме, дали ще успеем да ги изгледаме, да им осигурим материални неща, а на времето това не са го мислили. И сега животът е труден, но по различен начин. В момента е важно детето да има някакви удобства, защото начина на живот и света ни е такъв.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Защо масово раждаме по едно дете?

Мнениеот Lilly_milly » 30 Сеп 2016, 10:57

Аз мисля, че лека полека хората няма да обръщат толкова внимание на тези несгоди и въпреки всичко ще започнат да раждат и по повече от едно. Казвам го, защото за един месец две мои приятелки родиха трето дете. Има надежда :smile: !
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Защо масово раждаме по едно дете?

Мнениеот Lisica » 30 Сеп 2016, 14:19

Lilly_milly написа:Аз мисля, че лека полека хората няма да обръщат толкова внимание на тези несгоди и въпреки всичко ще започнат да раждат и по повече от едно. Казвам го, защото за един месец две мои приятелки родиха трето дете. Има надежда :smile: !

Браво! Хубаво е, че има такива смели жени. Но много жени не раждат и от притеснения дали ще си намерят работа след поредната бременност и раждане, болести и проблеми. не всички работодатели са склонни да търпят отсъстващ персонал, а с малко дете знаете всички как е! :( Докато не бъде гарантирано мястото на майката, но наистина, а не фективно, както е сега, то до тогава няма да рискуват да имат друго дете.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта