Защо масово раждаме по едно дете?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Защо масово раждаме по едно дете?

Мнениеот Kaya » 06 Мар 2017, 14:58

МНого неща огъват ръцете и на родителите, един час да ти се гледа детето от детегледачка е 5 лева, ако боледува често, смятайте това какви цени са на ден, за по 50 лева на ден става въпрос, ако родителите са редовни смени... - 9 часа на работа, 1 час пътни. Ами.. как да се справят, работодателите и тях ги разбирам, аз затова винаги съм се старала да се връщам рано на работа, все да избягвам болнични и колкото и да са ме мразили другите, да си държа до последно децата болни по градини, защото знам, че нямам друг вариант... на предишната работа шефовете ми бяха ужасни, даваха ни по 3 дена болничен на месец, ако си ги взел, повече не може. Ако искаш, те уволняват, все си намираха причина.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Защо масово раждаме по едно дете?

Мнениеот Lollipop » 06 Мар 2017, 15:01

Всеки си има своето право и аз вярвам в това, сега дали държавата е виновна дали работодатели, всичко е и до някъде философия и възприятия, има фирми, в които смятат децата за важни и отдават на майките възможност да се грижат за тях, има други, на които подписваш, че няма да забременяваш скоро. Всичко си има резон да, само че когато си от която и да е страна на потърпевш си браниш своето виждане. Иначе си права Yunona, че не е честно работодателя да плаща за болничния,това задължение трябва да е на 100% от НОИ, само че и държавата иска да спести пари.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта