Какво мислите за "Референдума на Слави Трифонов"?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Какво мислите за "Референдума на Слави Трифонов"?

Мнениеот qwerryyy » 12 Май 2016, 16:09

Днес се прие в народното министерство, че така наречения "Референдум на Слави Трифонов" ще бъде приет и разглеждан и ще се състои на следващите президентските избори наесен. Aко някой не е наясно с точките, те са следните:

- да има 120 депутата
- мажоритарна избирателна система с абсолютно мнозинство в два тура за народните представители.
- за или против задължителното гласуване по избори и референдуми
- да се намали субсидията за партиите на 1 лев на реален глас при избори (за сведение в момента е 11 лева)
- директорите на областните дирекции на МВР и началниците на районните управления в областните дирекции на МВР да се избират с мажоритарна избирателна система с абсолютно мнозинство в два тура


Вие какво мислите по следните точки, които засяга Слави Трифонов и екипа му, подкрепяте ли ги и защо, или точно обратно и каква е причината да не сте съгласни. Бихте ли участвали в референдума на Слави Трифонов?
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какво мислите за "Референдума на Слави Трифонов"?

Мнениеот analizatorka » 12 Май 2016, 16:22

Едва ли има българин, който да не е съгласен с намаляването на броя на депутатите! Аз съм съгласна и с другите точки. Предпочитам да съм поне виждала как изглежда народният представител, който уж ще ме представлява в парламента. За нещо повече, т. е. да докаже, че там му е мястото и има идеи и ще работи за района и страната си, трябва да се постарае много повече, за да му повярват хората. Затова мажоритарният вот е по-добрият вариант.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Какво мислите за "Референдума на Слави Трифонов"?

Мнениеот miron » 12 Май 2016, 16:48

На мен не мие ясен само мажоритарния избор за шефовете на МРВ, макар че и това е добро, като идея, н мисля, че по-скоро трябва да се решава на местно ниво. :roll:
Не съм съгласен със задължителното гласуване, смятам, че ако скоро се разреши проблема с електронното гласуване, то вота ще е много по-различен. С останалото съм съгласен и го подкрепям. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Какво мислите за "Референдума на Слави Трифонов"?

Мнениеот kauda » 12 Май 2016, 17:02

Не мисля, че това ще мина, президента е против и ще наложи вето. :)Така че не възлагайте големи надежди. Нещо се е ядосал заради електронното гласуване, че се пита за втори път. То хубаво се пита, но нищо май не се прави по въпроса то да се случи и да бъде реалност. Може би е редно да се попита народа още 200 пъти и той да заяви своята положителна позиция отново.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво мислите за "Референдума на Слави Трифонов"?

Мнениеот Rali_hr » 13 Май 2016, 08:37

Аз да си призная, не виждам смисъл да се правят референдуми. :mrgreen: Сякаш нищо не се променя с тях, ами само ги има.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво мислите за "Референдума на Слави Трифонов"?

Мнениеот zagrijena » 13 Май 2016, 09:23

С този референдум Слави да не се стреми да трупа някакви точки, които ще му трябват при евентуално негово влизане в политиката? Ако е така, не виждам защо да се харчат пари за нещо, което служи за нечии трамплин и няма да има друга полза от него. То сега референдумите станаха нещо много модерни, нали и Марешки тръгна да се пъне.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какво мислите за "Референдума на Слави Трифонов"?

Мнениеот Rali_hr » 09 Юни 2016, 10:54

Аз нещо дочух, че Слави май се гласи за президентските избори, вярно ли е?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво мислите за "Референдума на Слави Трифонов"?

Мнениеот Alex_mor » 09 Юни 2016, 11:18

Rali_hr написа:Аз нещо дочух, че Слави май се гласи за президентските избори, вярно ли е?

тц , не е истина това. :) То само това остава, макар че от години се говори, че Слави иска да влиза в политиката. :) не вярвам обаче това да се случи.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Какво мислите за "Референдума на Слави Трифонов"?

Мнениеот klara » 09 Юни 2016, 16:24

Много се активизираха нещо неговите хора, та не знам. Аз не очаквам някакви конкретни резултати от този референдум.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какво мислите за "Референдума на Слави Трифонов"?

Мнениеот qwerryyy » 03 Авг 2016, 12:44

klara написа:Много се активизираха нещо неговите хора, та не знам. Аз не очаквам някакви конкретни резултати от този референдум.

Ами те май затриха половината от исканията. Сега чувам, че Слави щял да се кандидатира за президент, истина лие ?
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта