Сега откъде и какво сирене ще купуваме?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Сега откъде и какво сирене ще купуваме?

Мнениеот Pipilota » 18 Май 2016, 11:36

Знаете, че преди дни излезе поредна проверка на сирената. Новата мода е да се добавя опасния ензима трансглутаминаза, за който още не се знае абсолютно нищо и какво причинява на организма. Според закона нямало права да бъде използвано в направата на сирене, но кой спазва правилата, след като дава сигурна и голяма печалба, за сметка на малкия разход. Отделно добавените вода, палмова мазнина и какво ли още не сякаш звучат вече съвсем нормално за нашия пазар. Стана ясно, че и много от магазините са отказали да покажат информацията за продукта, която трябва да я има при желание, когато става въпрос за насипните сирена, но те не са го направили. Това само може да ни каже в какво трябва да внимаваме, но тъй като сиренето е основна част от храненето на българина, вие самите какви сирена купувате, от кои марки сте доволни и как ги "тествате" в домашни условия?
Сега от къде и какво сирене ще купуваме?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сега откъде и какво сирене ще купуваме?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Май 2016, 12:54

Купувам сирене Елена, или Маджаров, до колкото разбрах, точно те нямат завишения, но в никакъв случай не вярвам, че могат да се сравняват с истинското сирене, което са правили нашите баби. Цената им е висока, но на качествата не знам до колко са истински и до колко нямат добавки. На вкус са хубави, макар че на мен Елена не ми харесва особено. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Сега откъде и какво сирене ще купуваме?

Мнениеот miron » 18 Май 2016, 13:29

Аз също вземам сирене над 8 лв килограма, а и като цяло избягвам да го ям де, хапвам много, много рядко, даже май сега пролетта повече, покрай салатите, на които им подхожда доста сиренето. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Сега откъде и какво сирене ще купуваме?

Мнениеот Lisica » 18 Май 2016, 15:53

Аз си вземем сирене от 6-7 лева, това ми е по джоба. намерила съм си марка, която ми допада на вкус, на качества не знам. Това е, че не може да се направи проверка на абсолютно всички сирена на пазара, защото този в София се различава от този по други места, освен марките, които са известни навсякъде. Но има много, които са по-скоро на местно ниво.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Сега откъде и какво сирене ще купуваме?

Мнениеот fawla » 19 Май 2016, 09:35

До колкото разбрах Верея са дали най-добри резултати в лабораторията и е за предпочитане. При насипните сирена не може да се разчита на никакви етикети и никаква сигурност.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Сега откъде и какво сирене ще купуваме?

Мнениеот roksana » 19 Май 2016, 09:46

Към насипното сирене винаги съм била с предубеждение и не купувам от него, но май няма голямо значение дали взимаш от него или вакуумирано при някои марки. Радвам се, че Верея са показали такива резултати, защото последно на него се спрях, дано да запазят качеството, защото често ставаме свидетели на практиката в началото, когато се опитват даа налагат нов продукт, независимо какъв, фирмите поддържат много добро качество. Но след време го развалят и хората се разочароват.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Сега откъде и какво сирене ще купуваме?

Мнениеот Незабравка.Вълканова » 19 Май 2016, 09:56

Ферма Овис, предлагат сирене произведено само от тяхното мляко без добавки.
Незабравка.Вълканова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Май 2016, 09:52

Re: Сега откъде и какво сирене ще купуваме?

Мнениеот fawla » 19 Май 2016, 10:25

Незабравка.Вълканова написа:Ферма Овис, предлагат сирене произведено само от тяхното мляко без добавки.

тези не съм ги чувала, сигурно са някоя фирма, която няма доставки из цяла България.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Сега откъде и какво сирене ще купуваме?

Мнениеот Kremiliya » 19 Май 2016, 10:51

Купувам сирене "мокрен" няма го в списъка на изследваните, обаче. Не знам добро ли е или лошо, но е вкусно.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Сега откъде и какво сирене ще купуваме?

Мнениеот penelopa » 19 Май 2016, 13:23

От време на време излиза по някой такъв списък, някои се информират, повечето не, но не съм чула да има някакви последствия за фирмите, които използват забранени и непрепоръчителни съставки. Какво става с тях? Продължават да си действат по същия начин!
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта