Защо почти всяко дете е диагностицирано с астма?!

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Защо почти всяко дете е диагностицирано с астма?!

Мнениеот Kaya » 26 Май 2016, 11:26

Много е неприятно, на дъщеря ми като беше на същия хал. :) Случи се така, че ходихме при познат пулмолог който каза, че е достатъчно да спре да боледува. Така се и оказа, вече е на 12 и няма проблеми със здравето.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Защо почти всяко дете е диагностицирано с астма?!

Мнениеот zagrijena » 26 Май 2016, 13:52

Много несериозно звучи лекарите под път и над път да изкарват децата болни от астма. Но защо ли се учудвам. Да не точат и заради това нещо пари от касата? Как можеш да кажеш на едно дете, че е болна от астма без да има пристъпи, без да изпитва трудности в дишането и да му свирят гърдите?! Поне мисля, че такива бяха симптомите. А това са си сериозни здравословни проблеми.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Защо почти всяко дете е диагностицирано с астма?!

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Май 2016, 14:48

Минах по пътя с астмата. :) Диагностицираха го на 3 години, имал астма, според личния ни лекар. Той беше запознат с родовото състояние и беше решил още от бебе, че малкия ще развие астма, като баба си. Лекаря ни беше откровено некадърен, не даваше направления почти. Изключително рядко. След поредното боледуване от бронхит -може би 15-то за годината, той реши, че е крайно време да се примирим и ми каза "детето ти е с астма, отиди и си вземи рецептурна книжка да впишем лекарствата, които ще вземете безплатно". Отговорих му само с "добре, отивам". Заведох го в най-близкия кабинет на педиатър в града, за който се сетих, оказа се човека там. Чу го, казах му опасенията на личния лекар, изписа ни антибиотик, пи го 3 дена и му мина. Детето се излекува от астмата, ей така като с магия. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Отписах детето от тоя личен лекар, срещна ме веднъж и попита как е, казах му, че е много добре и че е напълно здрав. :) Не знам какво целеше,с поред мен от безпомощност реши, че е крайно време да се закачим с една по-сериозна диагноза и да предстанем да го занимаваме с нас и нашите болести.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо почти всяко дете е диагностицирано с астма?!

Мнениеот Anka » 26 Май 2016, 15:58

rabotnata pchela написа:Минах по пътя с астмата. :) Диагностицираха го на 3 години, имал астма, според личния ни лекар. Той беше запознат с родовото състояние и беше решил още от бебе, че малкия ще развие астма, като баба си. Лекаря ни беше откровено некадърен, не даваше направления почти. Изключително рядко. След поредното боледуване от бронхит -може би 15-то за годината, той реши, че е крайно време да се примирим и ми каза "детето ти е с астма, отиди и си вземи рецептурна книжка да впишем лекарствата, които ще вземете безплатно". Отговорих му само с "добре, отивам". Заведох го в най-близкия кабинет на педиатър в града, за който се сетих, оказа се човека там. Чу го, казах му опасенията на личния лекар, изписа ни антибиотик, пи го 3 дена и му мина. Детето се излекува от астмата, ей така като с магия. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Отписах детето от тоя личен лекар, срещна ме веднъж и попита как е, казах му, че е много добре и че е напълно здрав. :) Не знам какво целеше,с поред мен от безпомощност реши, че е крайно време да се закачим с една по-сериозна диагноза и да предстанем да го занимаваме с нас и нашите болести.

:( Направо се чудя някои хора как спят вечер и то при положение, че им оставяш живота си в ръцете им... :mad:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Защо почти всяко дете е диагностицирано с астма?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Май 2016, 10:22

Едно време такива диагнози не се подставяха толкова лесно, сега не знам от напредването на медицината лие, но на всяко дете могат да му намерят нещо, което да притеснява родителите му.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Защо почти всяко дете е диагностицирано с астма?!

Мнениеот klara » 27 Май 2016, 10:51

Така стана на днешно време, че на всеки могат да му открият какво ли не. Но излишно и насила да ни приписват заболявания само защото често се срещали, е откачено. Често чета за случаи на хора със сбъркани диагнози и години наред пият какви ли не лекарства без да има нужда. После се чудим защо сме като парцали.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Защо почти всяко дете е диагностицирано с астма?!

Мнениеот Krum » 07 Юли 2016, 13:02

klara написа:Така стана на днешно време, че на всеки могат да му открият какво ли не. Но излишно и насила да ни приписват заболявания само защото често се срещали, е откачено. Често чета за случаи на хора със сбъркани диагнози и години наред пият какви ли не лекарства без да има нужда. После се чудим защо сме като парцали.

Щото ни се срива имуниетта от малки! Нашите деца ще са още по-крехки и по-малко устойчиви на болесит.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Защо почти всяко дете е диагностицирано с астма?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 03 Авг 2016, 14:52

След като от малки ги тъпчем с лекарства, разболяват се с такива вируси,... наистина може би по-зле ще става положението с времето.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Защо почти всяко дете е диагностицирано с астма?!

Мнениеот MGB » 04 Авг 2016, 11:02

Чак пък по-зле, не знам, мисля, че не всички са и ще са болни, с разбита имунна система и с по някое заболяване. Тъпченето с лекарства може да бъде прекъснато като практика. Все повече хора се обръщат към народните и натурални продукти и илачи. Търсят други начини да се лекуват, не само да гълтат всевъзможни хапчета.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Защо почти всяко дете е диагностицирано с астма?!

Мнениеот Rali_hr » 23 Авг 2016, 10:21

MGB написа:Чак пък по-зле, не знам, мисля, че не всички са и ще са болни, с разбита имунна система и с по някое заболяване. Тъпченето с лекарства може да бъде прекъснато като практика. Все повече хора се обръщат към народните и натурални продукти и илачи. Търсят други начини да се лекуват, не само да гълтат всевъзможни хапчета.

Много е трудно да се направи разликата между това, кое е необходимо и кога е необходимо да се приемат лекарства. В много случаи, лекарите забравят, че могат да излекуват и по друг начин, в други случаи, родителите забравят, че не всичко минава с чай от лайка и трябва и по-сериозно лечение. Ако и двете страни правят правилния компромис, мисля, че по-малко деца ще боледуват и по-малко лекарства ще пият.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта