Какви са симптомите на претрениране?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Какви са симптомите на претрениране?

Мнениеот Ginger » 03 Юни 2016, 13:43

Занимавам се интензивно със спорт и тренирам в момента два пъти на ден по един час. Физически съм добре подготвен, понасям натоварвания. Искам да увелича интензитета и честотата на тренировките, но се притеснявам да не прекаля в желанието си и да се получи претрениране. Как да го избегна това и с какво да се съобразявам? Какви се симптомите, за да следя за тях и да се предпазя?
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Какви са симптомите на претрениране?

Мнениеот miron » 03 Юни 2016, 14:45

Мисля, че ако наистина се претоварваш, ще ти личи, ще имаш проблеми със здравето, умора, болки и т.н. Няма как да остане незабелязано.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Какви са симптомите на претрениране?

Мнениеот ivoblinc » 03 Юни 2016, 15:47

Ще се претовариш, ако не даваш на тялото си достатъчно време да си почине от натоварванията. Внимателно прецени колко време ти е необходимо, за да се възстановяваш, съобразявай какво ядеш и няма да стигнеш до такива състояния.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Какви са симптомите на претрениране?

Мнениеот red_eyes » 03 Юни 2016, 16:49

Организмът си показва сам. Ако се чувстваш постоянно изморен, все едно цялото тяло те боли, често се разболяваш или имаш проблеми със съня значи се товариш прекалено и темпото, което си си наложил е непосилно за тялото ти. Не е нужно изведнъж да правиш тренировките супер тежки, въпреки че организмът може да понесе много големи натоварвания, не може вечно да е на пълни обороти.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какви са симптомите на претрениране?

Мнениеот roksana » 06 Юни 2016, 11:29

Аз месеци наред ходех на фитнес сутрин, отделно вечер тичах и в един момент усетих как изгубих желание да поддържам форма, станах раздразнителна и имах чувството, че не ми достигаше енергия. Отделно и в работата ми беше напрегнато. Започна едно главоболие, от което не можех да се отърва. Спрях да ходя на фитнес и да тичам за един месец и почувствах как лека полека започнах да се възстановявам. Сега практикувам точно така. Давам си по-дълга почивка и нещата се нормализираха.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какви са симптомите на претрениране?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Юни 2016, 15:02

със сигурност има начини да се разпознае, общата умора е достатъчна, болки в мускулите, раздразнителност и т.н. :) Не е трудно да усетиш, че прекаляваш.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са симптомите на претрениране?

Мнениеот penny » 15 Юни 2016, 11:12

Някои докато се усетят, че точно претренирането е причината, сигурно минават месеци. Опитваш се да си поддържаш режима на спорт, който си възприел, и нарушаването му психологически ти влияе, кара те да си мислиш, че не се справяш.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Какви са симптомите на претрениране?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Юни 2016, 12:42

penny написа:Някои докато се усетят, че точно претренирането е причината, сигурно минават месеци. Опитваш се да си поддържаш режима на спорт, който си възприел, и нарушаването му психологически ти влияе, кара те да си мислиш, че не се справяш.

Умората, умствена, физическа, разразнение, недоспиване, изнервяне - всичко това може да са симптоми на претрениране.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви са симптомите на претрениране?

Мнениеот отчаяна » 12 Дек 2016, 15:14

Ginger написа:Занимавам се интензивно със спорт и тренирам в момента два пъти на ден по един час. Физически съм добре подготвен, понасям натоварвания. Искам да увелича интензитета и честотата на тренировките, но се притеснявам да не прекаля в желанието си и да се получи претрениране. Как да го избегна това и с какво да се съобразявам? Какви се симптомите, за да следя за тях и да се предпазя?


Ти като редовно си тренираш по два часа на ден, защо се притесняваш от претоварване, дори и да увеличиш времето? Тялото ти е свикнало и едва ли ще има проблем, стига да не е някаква драстична промяна.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49


Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта