Да не работиш и пак да ти плащат

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Да не работиш и пак да ти плащат

Мнениеот Andrey » 21 Юли 2016, 16:45

Bambaa написа:
Lollipop написа:Това е , че по такива държави не мисля, че ще злоупотребяват и ще искат да лежат, за да бъдат издържани от държавата. :)


Хората са си хора навсякъде :smile: . И при тях има хрантутници, на които им е по-лесно да си седят вкъщи и да получават някакви пари, с които да могат да си посрещат минималните нужди. И не искат да се помъчат да изкарат повече с работа.

Абе не вярвам да са повече, отколкото при нас. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Да не работиш и пак да ти плащат

Мнениеот Локумът » 25 Юли 2016, 16:09

АКо сега някой ми предложи да не работя и да вземам там минимума , който е да речем около 300 лева не бих се съгласил. :) Е, ако дава по 300 за всеки от семейството, както и на жена ми по толкова, може и да склоня. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Да не работиш и пак да ти плащат

Мнениеот Kaya » 30 Авг 2016, 11:47

който търси по-висок стандарт на живот, съвсем логично е да работи, дори и ако получава някакви доходи, които по-скоро са минимални.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Да не работиш и пак да ти плащат

Мнениеот puhcheto » 01 Сеп 2016, 17:46

Локумът написа:АКо сега някой ми предложи да не работя и да вземам там минимума , който е да речем около 300 лева не бих се съгласил. :) Е, ако дава по 300 за всеки от семейството, както и на жена ми по толкова, може и да склоня. :mrgreen:


В този случай никой няма да иска да работи и какво ще правим тогава :lol: ?
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Да не работиш и пак да ти плащат

Мнениеот kauda » 13 Окт 2016, 14:51

Хубавото е, че ако нямаш работа няма да се притесняваш, че в един момент ще останеш в много лошо състояние, защото все ще си застрахован един вид, че ще можеш да оцелееш.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Да не работиш и пак да ти плащат

Мнениеот red_eyes » 13 Окт 2016, 17:13

Но на това уше е много лесно да лежиш, така може да забравиш да си търсиш работа.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Да не работиш и пак да ти плащат

Мнениеот Mon_ton » 18 Окт 2016, 15:11

red_eyes написа:Но на това уше е много лесно да лежиш, така може да забравиш да си търсиш работа.

Ми не мисля, ако искаш стандарта ти да е висок или по-добър да се радваш, че оцеляваш с някакви минимални пари. В България прага на бедността е 250 лева, ако ги имаш гарантирани, това не значи, че ще ти стигат и че ще ти харесват. Все ще искаш повече.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Да не работиш и пак да ти плащат

Мнениеот penelopa » 19 Яну 2017, 11:09

Колко са 250 лв., повечето от тях ще отидат за сметки и какво ще остане? Цял месец на въздух и вода. Направо се чудя как някои хора изкарват даже и с по-малко.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Да не работиш и пак да ти плащат

Мнениеот viking » 08 Фев 2017, 16:37

Аз не мога да си представя да си здрав, прав човек и да се примиряваш с някакви помощи за социални и да чакаш само на тях. Разтърси се, дори и да е някаква непрестижна работа, но хвани се, работи. В крайна сметка всеки си прави избора, да често и се случва да си образован и пак да работиш някаква мижитурна работа, но от теб зависи това да не е цял живот, а известен период. И да продължаваш да търсиш, да мислиш как да подобриш състоянието си.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Да не работиш и пак да ти плащат

Мнениеот asdddwww » 14 Фев 2017, 17:07

НМякои хора не могат да си намерят работа, не знам избират много, нямат късмет ли ,каква е причината, но от друга страна, като видим какви хора работят, направо човек се чуди, що не са се хванали някъде.. подбират може би много и търсят неподходящи за тях позиции... само така мога да си го обясня.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта