Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Юни 2016, 14:16

Мисля да сложа силанти на синът ми, който е на 7 и половина. Някоя от вас поставяла ли е на детето си, доволни ли сте, как премина процедурата, беше ли болезнена или не? Изобщо всичко, което се сетите. Друго, дъвкателните зъби знам, че не се сменят, т.е. те са едни и същи, това означава ли, че няма нужда да чакаме останалите зъбки да паднат, за да облечем със силанти? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот Mon_ton » 08 Юни 2016, 15:46

Чувала съм само добри неща, може да се слагат от 6 до 14 години. По-добре по-рано, за да се предотврати появяването на кариери. Само не знам след това какво се случва, дали се махат?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Юни 2016, 16:18

Имам приятелка зъболекар, каза че това е много добър избор, който може да се направи, по-добре ако искаш наистина да сложиш на детето си ;)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот fawla » 08 Юни 2016, 16:43

Аз бих си сложила и сега, но зъбите вече били износени и не можело. :( Иначе с радост. Знам , че се поставят лесно, въпросът какво се случва с тях след това е интересен! :roll:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот Nightmare » 08 Юни 2016, 16:50

Поинтересувах се, когато синът ми беше първи клас и го заведох на зъболекар с този въпрос. Той каза, че преценката е наша, но силантите сега трябва да ги постави на млечните зъби, които след това ще паднат. Така и не стигнахме до слагането на силантите, стори ми се безсмислено. Да чукна на дърво, зъбите му са здрави, правим си профилактичните прегледи.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот Jully » 08 Юни 2016, 17:09

Nightmare написа:Поинтересувах се, когато синът ми беше първи клас и го заведох на зъболекар с този въпрос. Той каза, че преценката е наша, но силантите сега трябва да ги постави на млечните зъби, които след това ще паднат. Така и не стигнахме до слагането на силантите, стори ми се безсмислено. Да чукна на дърво, зъбите му са здрави, правим си профилактичните прегледи.

Не се ли слагат на постоянните дъвкателни зъби!?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот sofi_black » 09 Юни 2016, 13:47

Дъвкателните зъби, т.е. кътниците не са ли и те подменни? Мисля, че и те се сменят и като се сменят тогава би трябвало да им се слагат силанти. Не е ли така?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот asdddwww » 09 Юни 2016, 14:35

Слагат се на сега пораснали кътници. ;) Т.е. на детето м/у 6 и 13 години му израстват 2 постоянни кътника, не са вместо млечен зъб. :-| Което поставя въпроса, ако сложиш силанти на 6г., то ще сложиш на 4 зъба, след това, при израстването на новите кътници следва слагането на нови силанти. Но кътниците не се сменят, т.е. ако се замислите логично, не може как от 20 зъба, да се сменят и в нито един момент да не порастват нови зъби, и изведнъж стават 32, или 28, ако не броим мъдреците. :) Тези 8 зъба от къде идват? :) Те растат м/у 6 и 13 години и са кътници,на които се слагат силантите. ;)
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот Elica » 09 Юни 2016, 15:59

Аз бих си сложила и сега като възрастна, но вече най-вероятно имам в зъбите развити гадости, които ще е кофти да си затворя. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот klara » 09 Юни 2016, 16:15

На възрастни не се поставят силанти, защото зъбите им са вече с достатъчно устойчив емайл, а пък и повечето им кътници са вече с пломби и няма смисъл.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта