Как да остана активна и след пенсионирането?

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Malina » 24 Юни 2016, 14:24

Да, може да тръгнеш на фитнес или да се запишеш в маратон.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот klara » 27 Юни 2016, 12:43

Имам още доста време до пенсия, но хич не ми се иска да се превръщам в онези бабки, които само говорят за болестите си или за внуците си :smile: . Убедена съм, че дори и да си на 60, 70 или повече години, пак можеш да имаш живец и да има нещо, което да те държи активен, заинтересован и с младежки дух. Дано повечето хора са така, а не отчаяни и обезверени от живота.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Pipilota » 27 Юни 2016, 13:45

С тези пенсии над 70 години, не знам до колко ще имаме живец в себе си. :lol: :lol: :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Rali_hr » 27 Юни 2016, 14:40

Ами спорт, хоби, срещи, разходки, екскурзии, има много възможности, стига човек да може да се разполага :) А и нищо не се знае ние като станем пенсионерки какви ще сме, може и да сме бабички, които нямат сили за нищо.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот PasDeDeux » 27 Юни 2016, 15:48

Няма как да знаем какви ще сме като пенсионери, но сега май е времето, в което да се погрижим да сме здрави тогава, да каляваме духа си и да се учим да виждаме хубавото в живота. Колкото и да ни се струва далечно това време, един ден, живот и здраве, ще дойде. Полезните навици сега трябва да ги насаждаме.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Kremiliya » 27 Юни 2016, 16:44

Не се знае кога ще е, когато станем на по 75 години ще се пенсионираме, толкова е далечно, чакат ме още 35 години до тогава, как да мисля за пенсиониране? :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот pavleta » 28 Юни 2016, 10:18

Дано когато стане време ние да се пенсионираме, да няма бедстващи стари хора, избивани и пребивани в села, където живеят по 5 човека. Това му е лошото на пенсионирането, а не с какво ще се занимаваме и какво ще правим. Това все може да се реши и да се измисли, но другото...
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот S_Milenska » 21 Юли 2016, 14:51

pavleta написа:Дано когато стане време ние да се пенсионираме, да няма бедстващи стари хора, избивани и пребивани в села, където живеят по 5 човека. Това му е лошото на пенсионирането, а не с какво ще се занимаваме и какво ще правим. Това все може да се реши и да се измисли, но другото...

Права си, много интересен казус е това, какво да правя, че да не ми е скучно, ами намери си занимание. :mrgreen: Една градина да копае там и няма да скучае по цял ден изобщо.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Локумът » 25 Юли 2016, 15:53

Веми си една къща на село, все ще имате някоя наследствена, стегни я, купи кокошки, прасе, зайци, гледай краставици, домати, пиперки, арпаджик, и ти е си доволна и внуците също. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Malina » 18 Авг 2016, 12:56

Локумът написа:Веми си една къща на село, все ще имате някоя наследствена, стегни я, купи кокошки, прасе, зайци, гледай краставици, домати, пиперки, арпаджик, и ти е си доволна и внуците също. :mrgreen:

Оххх, няма нищо по-хубаво от това, хем активно, хем вкусно накрая! :mrgreen: А ако иска може и в пенсионерския клуб да се запише и да ходи на музикални турнета с народна музика :lol: :lol: :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта