Как да остана активна и след пенсионирането?

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот irka » 18 Авг 2016, 14:58

Малина, ти се шегуваш, но пенсионерските клубове наистина са много активни. Ходят, обикалят, правят си екскурзии. То това им е развлечението. Отиде пенсионера в клуба, я карти, я табла ще поиграе, бабите си спретнат една седянка :smile: . На празници задължително се събират, правят си трапезата и се веселят. Много са умели да си просят пари за тези работи от кмета или от някой арендатор.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот preslavaslavova » 08 Сеп 2016, 19:16

Според мен, който и път да избереш, не би сгрешила. Така че следвай интуицията си. Ако решиш да се пенсионираш, животът не свърша, а тепърва започва. Аз съм млада, но имам много свободно време, което трябва да уплътнявам. Първоначално много скучаех, но откакто си купих умен часовник от http://dice.bg/umni-chasovnici-i-grivni ... smartwatch , всичко се промени. Станах изключително активна, започнах да се занимавам със спорт, много се зарибих. Няма нищо по-хубаво от това, жена на вашата възраст да се занима със спорт, а часовникът ще показва резултатите от труда, който полагате и ще направи това занимание една идея по-интересно.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот ramimni » 09 Сеп 2016, 09:28

Някои като имат повече свободно време, се отпускат и нищо не правят. Браво на вас, че сте станала по-активна, Преслава! А спортът е винаги за предпочитане, независимо от възрастта. Нямам много наблюдения, но мисля, че днешните пенсионери са малко по-различни от бабите и дядовците ни. И те се осъвремениха, така да кажа :smile: , и са доста заети с различни занимания.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот preslavaslavova » 10 Сеп 2016, 12:14

Никога човек не трябва да се отпуска. Колкото повече бездейства, толкова по-мързелив става и се чувства по-зле. Трябва да се спортува.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Mauritius » 10 Сеп 2016, 13:39

Това важи изобщо за всякакви занимания. Човек не трябва да скучае, това повече го изморява и по-бързо го погубва. Постоянно трябва да сме заети, да правим нещо.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот teodoran1 » 16 Сеп 2016, 11:49

Някой хора изпадат в сериозни депресии след като спрат да правят това, което им е било ежедневие години наред. Особено ако тази работа ти е носила удовлетворение. Трябва да намериш нещо също толкова удовлетворяващо, с което да се чувстваш полезна за себе си. Но това само на думи може би е толкова просто. Послушай себе си..вътрешно човек много добре знае отговорите.
Мотивация е това, което ви кара да започнете, навикът ви помага да продължите https://www.keranova.org/
teodoran1
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Сеп 2016, 16:47

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Snejna » 16 Сеп 2016, 12:51

Сигурно е ужасно да останеш без никакво занимание, аз като съм по-дълго време в отпуска, само лежа, ям и се изнервям, предпочитам да съм на работа, въпреки че се изморявам. Няма пълно щастие. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот preslavaslavova » 16 Сеп 2016, 12:52

Напълно си прав. Трябва да се погледне на пенсионирането като заслужена почивка, в която трябва да наваксаш и направиш всичко това, което преди не си успял.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Nightmare » 16 Сеп 2016, 14:58

Така трябва да се възприема, но в повечето случаи реакцията е "Стар/а съм вече за тези неща", с което изобщо не съм съгласна, че трябва да е така.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Lisica » 14 Мар 2017, 17:27

Nightmare написа:Така трябва да се възприема, но в повечето случаи реакцията е "Стар/а съм вече за тези неща", с което изобщо не съм съгласна, че трябва да е така.

Ми то с това пенсиониране на по 70 години как да не са стари хората аз това и за онова ? :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта