Как да направя суши?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да направя суши?

Мнениеот Kaya » 22 Юни 2016, 14:50

Много искам да направя суши, а и дъщеря ми ме врънка да опитаме, та съм и обещала да пробваме. ;) не съм правила суши, а и дори не съм опитвала никога. Какви неща трябва да купя, за да направя вкусно суши, подходящо за българския вкус, а и за децата? :) Какви техники ще ми разкриете, правили някой от вас суши, какъв пълнеж използвате? :) :roll:
Тъй като не съм яла купено суши, предполагам, че доста лесно ще се подлъжа по домашното, че е вкусно, или не. Затова не забравяйте да ми кажете и какви подправки ми трябват, за да ми стане вкусно сушито! :) А сега една снимка, за да събуди фантазиите! :inlove:
sushi.jpg
sushi.jpg (43.79 KiB) Прегледано 877 пъти

Сушито си е изискана работа, обаче! :heartbeating:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да направя суши?

Мнениеот Pipilota » 22 Юни 2016, 16:03

Мноого обичам суши! :) Правя си много лесно. :) Вземаш си ориз за суши, измиваш го няколко пъти, докато му падне нишестето. :) После го вариш в съотношение както е на кутията 1:1/5 :) т.е. на чаша ориз, чаша и половина вода. Първо на силен огън, докато заври, после на слаб за 15 мин под капак. :) когато е готов ориза, го оставяш да се охлади и овкусяваш с оризов оцет, и почваш с продуктите, аз си слагам пушена сьомга, авокадо, краставичка, морков. Навиваш и хапваш. Много вкусничко! :) ще взема и аз да направя скоро! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да направя суши?

Мнениеот Rali_hr » 23 Юни 2016, 10:46

Аз не съм яла суши и също като теб, Кайче, много искам да пробвам, но ме плаши идеята със суровите риби. :) Ще пробвам идеята на Пипилотата. :) В лидл има много различни продукти и май всичко от това го има готово за суши. Има и една сет кутия за Суши, ама .. какво ли има вътре, не знам! :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да направя суши?

Мнениеот kauda » 23 Юни 2016, 13:56

Много харесвам сушито. :) изключителна слабост ми е. Правя го много често, а и засища бая. :) Важно е да си вземеш правилен ориз и да го овкусиш, става и със някакъв рибен сос също, да сложиш някоя друга капка. От там антатък е желание с какво да напълниш сушито, а завиването дали ще е само единично, или като охлюв пак е по желание. Ако напълниш нори листа до край, той ще стане охлюв, ако е до средата ще стане само кръгче. ;)
Друга добра идея, която мога да ви дам е за суши торат, което мисля, че ще е по-лесно, ако нямате необходимите материали, за да направите суши и се притснявате от завиването.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да направя суши?

Мнениеот bojo_kolev » 23 Юни 2016, 14:04

Сушито за мен е висш пилотаж и дори не съм се и опитвал да правя, предпочитам да си поръчам. Макар че дори и това едва ли се и доближава до истинското суши. Японец да ти го направи или човек, изучавал японската кухня, тогава можеш да кажеш, че си ял суши.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Как да направя суши?

Мнениеот Jully » 23 Юни 2016, 14:26

bojo_kolev написа:Сушито за мен е висш пилотаж и дори не съм се и опитвал да правя, предпочитам да си поръчам. Макар че дори и това едва ли се и доближава до истинското суши. Японец да ти го направи или човек, изучавал японската кухня, тогава можеш да кажеш, че си ял суши.

не знам дали мога да се съглася с теб, прав си , че може би си има някой трик, но вече всичката кухня е толкова интернационална, има клипове, рецепти и т.н. та само да имаш желание и можеш да си направиш каквото си поискаш.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да направя суши?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Юни 2016, 16:45

Братовчед ми прави страхотно суши, та там съм опитвала. :) ще го разпитам какво прави, но вътре слага само краставичка, сьомга, скарида понякога, авокадо (то май е задължително) и невероятна вкусотийка се получава. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да направя суши?

Мнениеот donni » 23 Юни 2016, 17:20

Сега може от всичко да се направи суши, аз съм яла даже с пилешко месо :smile: . По-сложно ми изглежда с подправките, доста са специфични.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да направя суши?

Мнениеот Kremiliya » 27 Юни 2016, 16:53

donni написа:Сега може от всичко да се направи суши, аз съм яла даже с пилешко месо :smile: . По-сложно ми изглежда с подправките, доста са специфични.

Е, то това вече не е суши, а някаква българска вариация на нещо.
Подправките не с амного, а са соев сос и специфично подбрани.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да направя суши?

Мнениеот MerryPop » 27 Юни 2016, 16:57

А откъде могат да се намерят истинските подправки като уасаби, има и едно люто, май специално обработен джинджифил или се бъркам? Ако искаме да се доближим до истинския вкус, ще трябва и рибата да ни е на ниво.
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта