Знаете ли как да реагирате при мъртво вълнение?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Знаете ли как да реагирате при мъртво вълнение?

Мнениеот donni » 23 Юни 2016, 17:03

Масово хората почнаха да ходят на море, даже и ние скоро ще стягаме куфарите. Почнаха и по новините да съобщават за първите случаи на удавили се хора. Замислих се знаем ли изобщо как да се пазим от мъртвото вълнение и какво да правим, когато например ни се схване крак? Аз си признавам, че не съм подготвена за подобно нещо, а не е маловажно. Вие подготвени ли сте за подобна ситуация? Имате ли самочувствието, че сте добър плувец и само на уменията си ли разчитате? Знаете ли как да реагирате?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Знаете ли как да реагирате при мъртво вълнение?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Юни 2016, 17:09

Горе долу съм наясно. Течението не продължава много време, може би около 5-6 минути, до колкото знам. Важно е да не се паникьосваме и да не плуваме веднага към брега , а настрани, за да излезем от вълнението! :) И разбира се, ръкомахане за помощ също би свършила работа. :) За изтръпнал крак мога да кажа, че е добре да не плуваш до там, където не можеш да стъпиш на земята.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Знаете ли как да реагирате при мъртво вълнение?

Мнениеот Nightmare » 23 Юни 2016, 17:29

Веднъж ми се случи да ми изтръпне крака, доста студена беше водата си спомням. Добре, че бях по на плитко, та можех да стъпвам на другия, докато се пооправя. Много е неприятно. Мъртвото вълнение е много опасно, даже и много добри плувци не са застраховани. Знам, че то влече навътре в морето и се образува близо до брега.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Знаете ли как да реагирате при мъртво вълнение?

Мнениеот analizatorka » 23 Юни 2016, 18:20

В каквато и ситуация да се изпадне наистина не трябва да се паникьосва човек. Хубаво е да се знае, че мъртвото вълнение не е на голям периметър и ако се запази спокойствие и се пазят силите, бързо може да се излезе от него. Плуването успоредно на брега е спасението, защото вълнението е точно перпендикулярно на брега и увлича навътре.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Знаете ли как да реагирате при мъртво вълнение?

Мнениеот red_eyes » 24 Юни 2016, 10:11

Може ли да се познае от брега къде има такова мъртво вълнение и да се избягва това място?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Знаете ли как да реагирате при мъртво вълнение?

Мнениеот Snejna » 24 Юни 2016, 11:47

red_eyes написа:Може ли да се познае от брега къде има такова мъртво вълнение и да се избягва това място?

Вижда се, че има вълнение, а ако се съмняваш можеш да пуснеш нещо. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Знаете ли как да реагирате при мъртво вълнение?

Мнениеот Kremiliya » 27 Юни 2016, 16:49

Не съм много наясно как трябва да реагирам при мъртво вълнение, но май наистина не трябва да се паникьосваме. :) затова избягвайте да ходите много на дълбоко икакто са ви посъветвали, минете в страни.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Знаете ли как да реагирате при мъртво вълнение?

Мнениеот MerryPop » 27 Юни 2016, 17:19

Snejna написа:
red_eyes написа:Може ли да се познае от брега къде има такова мъртво вълнение и да се избягва това място?

Вижда се, че има вълнение, а ако се съмняваш можеш да пуснеш нещо. :)


Май много не се познава от брега, евентуално ако има бяла пяна на определено място. Едва ли обикновен човек може да се ориентира по този начин, спасителите може и да разпознават.
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта