За какво да използвам касиса?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

За какво да използвам касиса?

Мнениеот zheleva212 » 28 Юни 2016, 13:12

За първи път реших да отглеждам касис и сега за първи път получих реколта. Роди се много плод, с хубави, едри зърна, от този червения. Много съм доволна, но сега се чудя какво да го правя :eek: :lol: . Можете ли да ми помогнете и да ми дадете идеи как се съхранява и за какво мога да го употребя? Какво може да се прави от него?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: За какво да използвам касиса?

Мнениеот Kaya » 28 Юни 2016, 13:40

не знам за готвене колко и как може да се изоплзва освен в някакви сладкиши. Иначе има много ползи за здравето.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За какво да използвам касиса?

Мнениеот ivoblinc » 28 Юни 2016, 17:45

Ако е толкова много, наслагай една част във фризера. Другото го използвай за сок да си направиш, ползвай го за кексчета и сладкиши. Много е полезен при най-различни заболявания.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: За какво да използвам касиса?

Мнениеот M.Tasheva » 29 Юни 2016, 09:19

Свекърва ми и тя сега донесе от градината на село червен касис и ние като невидели почнахме да го ядем суров :lol: . Не чакаме да го прави на нещо. Ако остане, го слага във фризера. Много е полезен!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: За какво да използвам касиса?

Мнениеот mamina » 29 Юни 2016, 11:39

M.Tasheva написа:Свекърва ми и тя сега донесе от градината на село червен касис и ние като невидели почнахме да го ядем суров :lol: . Не чакаме да го прави на нещо. Ако остане, го слага във фризера. Много е полезен!


Червеният касис е малко кисел и стипчив, не знам как го ядете :grin: . Аз го предпочитам на сладко, тогава е страхотен. Черният е по-сладък.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта