Какво трябва и не трябва да се яде при колит?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Какво трябва и не трябва да се яде при колит?

Мнениеот Kremiliya » 29 Юни 2016, 15:17

Имам колит и когато сезоните се сменят се обостря най-много. Сега пак се обажда и вече не знам какво да ям, има някои храни, които съм забелязала, че ми влияят, но не съм наясно с всички, а и може би още не съм успяла да разгранича. Сега сякаш отново съм в криза и знаете какво е да имаш колит, какви са болки и какъв е ужас.
Кажете вие какво ядете и какво не си позволявате,какво трябва и не трябва да се яде при колит? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какво трябва и не трябва да се яде при колит?

Мнениеот annydance » 29 Юни 2016, 15:28

Kremiliya написа:Имам колит и когато сезоните се сменят се обостря най-много. Сега пак се обажда и вече не знам какво да ям, има някои храни, които съм забелязала, че ми влияят, но не съм наясно с всички, а и може би още не съм успяла да разгранича. Сега сякаш отново съм в криза и знаете какво е да имаш колит, какви са болки и какъв е ужас.
Кажете вие какво ядете и какво не си позволявате,какво трябва и не трябва да се яде при колит? :roll:


И аз съм на същото дередже и избягвам да ям майонеза, кетчуп, пържени храни и разбира се всякакви бобови култури. Те са редовният заподозрян :smile: .
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Какво трябва и не трябва да се яде при колит?

Мнениеот Kremiliya » 29 Юни 2016, 15:31

annydance написа:
Kremiliya написа:Имам колит и когато сезоните се сменят се обостря най-много. Сега пак се обажда и вече не знам какво да ям, има някои храни, които съм забелязала, че ми влияят, но не съм наясно с всички, а и може би още не съм успяла да разгранича. Сега сякаш отново съм в криза и знаете какво е да имаш колит, какви са болки и какъв е ужас.
Кажете вие какво ядете и какво не си позволявате,какво трябва и не трябва да се яде при колит? :roll:


И аз съм на същото дередже и избягвам да ям майонеза, кетчуп, пържени храни и разбира се всякакви бобови култури. Те са редовният заподозрян :smile: .

Aз с бобовите сякаш нямам проблем, мога да ги ям, но в комбинация с хляб. :roll: Доматиет съм забелязала, че ме разкатават, като са сготвени. :shock:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какво трябва и не трябва да се яде при колит?

Мнениеот klara » 29 Юни 2016, 16:33

Лютото също дразни. Аз много обичам портокали, но не ги ям, защото после се побърквам от болка и неприятни спазми :sad: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какво трябва и не трябва да се яде при колит?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Юни 2016, 17:05

Аз не съм сигурна, че имам колит, но май е това. Страдам от спазми, ако ям нещо кофти, боли ме корем адски много, отгоре на всичкото се затварям в тоалетната, сещате се защо.
Изпитвам ужас, когато ме заболи корем,в се се притеснявам да не съм навън, да не съм на работа и да не се случи. :( много е гадно, ходя с хапчетата като бабичка и пия по 2-3 спазмалгона наведнъж, ако съм извън къщи. :sad:
А отностно храната не ям грах, не ям никакви закуски - баници, тутманици, пици и подобни. Не ям боб сготвен, зеле - кисело и прясно, сготвени домати и мен ме унищожават. ;) Единствено, ако ям нещо такова, ако го ям с мноого хляб, може и да "мина" между капките. :( А ако се отпусна да хапна малко повече и пак гореизброеното.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво трябва и не трябва да се яде при колит?

Мнениеот kauda » 01 Юли 2016, 17:08

Наистина се следи и мисли какво ти се отразява зле и го избягвай. Ограничи менюто си до толкова, че да ти е полезно и ти самата да се чувстваш добре, а не насила и някакви да си се вълнуваш.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво трябва и не трябва да се яде при колит?

Мнениеот Fancy » 04 Юли 2016, 13:35

Освен нужните храни, които не дрязнят, защо не пробвате пчелен клей да пиете. Помага при подобни състояния.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Какво трябва и не трябва да се яде при колит?

Мнениеот Pipilota » 04 Юли 2016, 13:57

Fancy написа:Освен нужните храни, които не дрязнят, защо не пробвате пчелен клей да пиете. Помага при подобни състояния.

Какво точно е пчелния клей? Прополис ? :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво трябва и не трябва да се яде при колит?

Мнениеот irka » 04 Юли 2016, 15:22

Pipilota написа:
Fancy написа:Освен нужните храни, които не дрязнят, защо не пробвате пчелен клей да пиете. Помага при подобни състояния.

Какво точно е пчелния клей? Прополис ? :)


И аз мисля, че е едно и също. Пчелен клей, прополис, клеева тинктура - за едно и също става дума.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Какво трябва и не трябва да се яде при колит?

Мнениеот Локумът » 04 Юли 2016, 16:46

Известно е че прополиса - меда, тинктурата и т.н. помагат на стомашните болки и проблеми, също и джинджифила. А за храните не яж нищо с люспа - домати, чушки , бобови, особено, когато имаш криза.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron