Огромна змия във входа на моя жилищен блок - към кого да се обърна?!!!

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Огромна змия във входа на моя жилищен блок - към кого да се обърна?!!!

Мнениеот Viktor.Ivanov » 30 Юни 2016, 20:29

Днес се върнах от работа и намерих жена ми и дъщеря ми /буквално/качени на дивана у дома. Причината - на връщане от яслата във входа се разминали с голяма змия, която се спускала от етажите към мазето. Живеем много близо до края на града, има много големи поляни и те не са окосени. Напълно потенциален змиярник!

Опитах се да предупредя на 112 за змия в блока, но ми казаха, че това не е техен проблем, поне докато не ухапе някого. От горещия телефон на общината ми заявиха, че това също не е проблем, който те могат да решат, защото след като не мога да им кажа къде е змията, не могат да направят нищо. Препоръчаха ми да звъня на местния зоопарк, за да им съобщя за змията в блока, защото змиите били защитен вид и да помогнат да се извади змията от входа, ако все още е там.

Докато намеря кой да поеме отговорност, според вас има ли опасност? Мъча се да намеря подходящи снимки на змии и да им покажа, поне да видят каква е била и да видим дали е отровна, но се опасявам, че както са стреснати и анаконда да им покажа, ще я "познаят".
Има ли начин да извикам някого, някой с опит в премахването на такива животни от жилищни площи??
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Огромна змия във входа на моя жилищен блок - към кого да се обърна?!!!

Мнениеот VirtualBusiness » 30 Юни 2016, 20:59

Ставате смешни, да не кажа жалки. Ако змията е голяма, най-вероятно е смок, който е дълъг и може да стигне и до два метра, но е абсолютно безобиден. Най-много да ви уплаши.
Много сте гледали филми за анаконди и питони. :razz:
Търсете спешна помощ от зоопарка, там има квалифицирани хора да ви помогнат. И не се стряскайте, змиите ги е повече страх от нас, примерно от силен шум.
VirtualBusiness
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Фев 2014, 18:00

Re: Огромна змия във входа на моя жилищен блок - към кого да се обърна?!!!

Мнениеот Viktor.Ivanov » 30 Юни 2016, 21:05

VirtualBusiness написа:Ставате смешни, да не кажа жалки. Ако змията е голяма, най-вероятно е смок, който е дълъг и може да стигне и до два метра, но е абсолютно безобиден. Най-много да ви уплаши.
Много сте гледали филми за анаконди и питони. :razz:
Търсете спешна помощ от зоопарка, там има квалифицирани хора да ви помогнат. И не се стряскайте, змиите ги е повече страх от нас, примерно от силен шум.


Господин Бизнес, защо не си гледате бизнеса и да влезете в положението ми???
Или за Вас е шега, че някаква змия може да ви излезе пред детето и да го уплаши??
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Огромна змия във входа на моя жилищен блок - към кого да се обърна?!!!

Мнениеот VirtualBusiness » 30 Юни 2016, 21:24

Вижте, говоря ви сериозно. В България големите змии не са отровни, нито агресивни. Много вероятно да е голяма водна змия, не се страхувайте, отговориха ли ви от зоопарка?
Имате ли някъде около блока канал или място с голяма влажност?
VirtualBusiness
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Фев 2014, 18:00

Re: Огромна змия във входа на моя жилищен блок - към кого да се обърна?!!!

Мнениеот The_The_Ramone » 30 Юни 2016, 21:43

Големи хора сте, какво се дърлите???
Мен както ме е страх от змии, никак не ми е важно дали е безобидна или страхлива, от дете изпитвам паника от всичко подобно на змия. Остава да ми излезе някоя змия под краката докато отивам на работа утре и ще превъртя.
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Огромна змия във входа на моя жилищен блок - към кого да се обърна?!!!

Мнениеот bojo_kolev » 01 Юли 2016, 08:30

Опитайте да се обадите в Районната здравна инспекция или РИОСВ. Мисля, че и те трябва да имат отношение по този въпрос, защото някои змии наистина са защитени от закона.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Огромна змия във входа на моя жилищен блок - към кого да се обърна?!!!

Мнениеот SANTIS » 01 Юли 2016, 08:34

къде се намира блока ви това в София ли е
SANTIS
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Юли 2016, 08:32

Re: Огромна змия във входа на моя жилищен блок - към кого да се обърна?!!!

Мнениеот Viktor.Ivanov » 01 Юли 2016, 09:03

Да, в София!
От снощи имаме развитие, съседите слизали посред нощ в мазето да я търсят змията, нищо не видели/намерили. Част от мазетата ни са все още наводнени от поройните дъждове и вероятно тя се е скрила в тази част на сградата. Изтръпвам, повече няма да влизам там. Днес чакаме да дойдат от Зоопарка...
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Огромна змия във входа на моя жилищен блок - към кого да се обърна?!!!

Мнениеот penelopa » 01 Юли 2016, 10:14

Кой знае къде се е завряла, и да дойдат дали ще я намерят? Защо плъпнаха тия змии тази година? Преди нямам спомен да е било такава напаст.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Огромна змия във входа на моя жилищен блок - към кого да се обърна?!!!

Мнениеот mix_twix » 01 Юли 2016, 10:50

penelopa написа:Кой знае къде се е завряла, и да дойдат дали ще я намерят? Защо плъпнаха тия змии тази година? Преди нямам спомен да е било такава напаст.

Как да не е било, миналата година особено беше пак голям бум на змии, навсякъде, по вратите и входовете на хората, че и бая отровни имаше. Няма пазене, то от змия как се бяга наистина... :roll: Тогава обаче от гражданска защита идваха, сега нали ги обединиха с пожарната, а пожарката са свързани със 112.. а то змиите не са спешен случай. Общо взето накараха хората да се чудят какво да правят в такива ситуации. Ама да звъниш на зоопарк на мен ми се вижда абсурдно, а и то от вчера до днес, змията отдавна да си е хванала пътя.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта