Защо да ползвам мляко за след слънце?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот renetka » 28 Юли 2016, 11:03

zheleva212 написа:Без значение дали сме изгорели или не, след като си взема душ след плажа еднага се мажа с продукт за след слънце. Има различни варианти - мляко, лосион, крем, кой каквото му харесва. Слънцето изсушава много кожата и така като се мажем я възстановяваме.

Не само слънцето, но и солта от водата изсушава много.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Юли 2016, 14:03

Имате право, че е по-добре да мажа май, май! :roll: Дргият път ще го намажа, когато имаме нужда. :) Благодаря ви.
Иначе сега се замислих, че след слънце, чували ли сте, че не трябва да се използва сапун? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот Yunona » 28 Юли 2016, 14:16

След слънце ползвам гел с високо съдържание на алое вера. Много добре успокоява кожата и възстановява хидратацията. Точно когато кожата ми е раздразнена от слънцето, водата и вятъра предпочитам да и дам повече натурални съставки и възможно най-малко химия, каквато има и в скъпите "специализирани" agter sun продукти. Вярно е, че когато има повечко алое в гела, малко лепне в началото, но пък ако се нанася умерено, след няколко минути всичко е попило.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Юли 2016, 14:19

Yunona написа:След слънце ползвам гел с високо съдържание на алое вера. Много добре успокоява кожата и възстановява хидратацията. Точно когато кожата ми е раздразнена от слънцето, водата и вятъра предпочитам да и дам повече натурални съставки и възможно най-малко химия, каквато има и в скъпите "специализирани" agter sun продукти. Вярно е, че когато има повечко алое в гела, малко лепне в началото, но пък ако се нанася умерено, след няколко минути всичко е попило.

Миналта година след твой пост пак за алоето и слънцето си взех този http://apteka.framar.bg/30040881/%D0%B0 ... %BC%D0%BB- мазахме се на морето, още имам от него. Може би не съм избрала качествен гел, защото реално не е нещо, което бих използвала отново. Никакво успокоение за кожата :( Ако можеш да препоръчаш нещо, от което си доволна..? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот Yunona » 28 Юли 2016, 14:22

[quote="rabotnata pchela"
Миналта година след твой пост пак за алоето и слънцето си взех този http://apteka.framar.bg/30040881/%D0%B0 ... %BC%D0%BB- мазахме се на морето, още имам от него. Може би не съм избрала качествен гел, защото реално не е нещо, което бих използвала отново. Никакво успокоение за кожата :( Ако можеш да препоръчаш нещо, от което си доволна..? :roll:[/quote]

Пчеличке, точно този продукт ползвам и всички сме доволни. Дъщерите ми го ползват, малките ми племеннички (на 5 годинки) също ги мажат с него. Не съм открила нищо с по-високо съдържание на алое. Аз съм с много бяла, лесно изгаряща кожа и с него се спасявам вече няколко лета.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Юли 2016, 15:36

Yunona написа:[quote="rabotnata pchela"
Миналта година след твой пост пак за алоето и слънцето си взех този http://apteka.framar.bg/30040881/%D0%B0 ... %BC%D0%BB- мазахме се на морето, още имам от него. Може би не съм избрала качествен гел, защото реално не е нещо, което бих използвала отново. Никакво успокоение за кожата :( Ако можеш да препоръчаш нещо, от което си доволна..? :roll:


Пчеличке, точно този продукт ползвам и всички сме доволни. Дъщерите ми го ползват, малките ми племеннички (на 5 годинки) също ги мажат с него. Не съм открила нищо с по-високо съдържание на алое. Аз съм с много бяла, лесно изгаряща кожа и с него се спасявам вече няколко лета.[/quote]
Може би аз нещо очаквам много или сме били по-изгорели. :) Мажете ли се след обикновените разходки или го ползваш само по морето? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот Yunona » 29 Юли 2016, 09:57

rabotnata pchela написа:Може би аз нещо очаквам много или сме били по-изгорели. :) Мажете ли се след обикновените разходки или го ползваш само по морето? :roll:


Ползвам го винаги, когато усетя кожата си по-суха и дехидратирана, но на морето мажа обилно след всяка слънчева баня. Ако действително сте били много изгорели, освен редовно мазане трябва и търпение :) Аз лично не допускам да изгаряме (имам отвратителен опит от предишни десетилетия), най-много леко да се поопърлим леко, но след едно-две намазвания сме ок.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот Lollipop » 29 Юли 2016, 10:40

Колко време е годността и как ги съхранявате, след като се водят такъв гел? Или нямат специални изисквания? :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот Yunona » 01 Авг 2016, 15:10

Lollipop написа:Колко време е годността и как ги съхранявате, след като се водят такъв гел? Или нямат специални изисквания? :)


Годността е 30 месеца преди отваряне и 1 година след. Трябва да се съхранява на температура до 25 градуса (т.е. да не се носи на плажа, а да си стои вкъщи/в хотела) и да се ползва след душ.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Защо да ползвам мляко за след слънце?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Авг 2016, 16:48

Значи моето е станало за хвърляне, а почти не съм го ползвала. :mrgreen: мислих, че и тая година ще можем да минем с него на морето.. пфуу (:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron