Какво мога да приготвям от ечемик?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Какво мога да приготвям от ечемик?

Мнениеот borkova » 06 Юли 2016, 13:36

Правих си изследвания и те показаха, че лошият ми холестерол е завишен и понеже не съм първа младост, заради него се покачва процентът опасност от инфаркт или инсулт. Препоръчаха ми да ям ечемик. Малко се стреснах в началото, защото за мен той е по-скоро храна за животните и не съм срещала рецепти или продукти, направени от него. Та молбата ми е да споделите някоя и друга рецепта и идея какво мога да приготвям от ечемик и как. Може ли да се консумира варен или само под формата на печива от ечемичено брашно? За какви ястия е подходящ? Изобщо образовайте ме малко, че работата зле :mrgreen: .
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Какво мога да приготвям от ечемик?

Мнениеот Slavena » 06 Юли 2016, 13:58

Мисля, че е по-добре да го покълваш и да ядеш кълновете, не знам и не съм чувала за рецепта с ечемик :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какво мога да приготвям от ечемик?

Мнениеот roksana » 06 Юли 2016, 14:36

Много е погрешно това схващане, че ечемикът е храна за животните. По тази причина в България не се използва в кулинарията. А той има много ценни качества. Може да го сварите и да го ползвате за салати, супи. Ето едно предложение:
http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 0%B1%D0%B8
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какво мога да приготвям от ечемик?

Мнениеот irka » 07 Юли 2016, 11:24

Може да си правите хляб от ечемик или бисквитки. С брашно от ечемик има като че ли повече варианти.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Какво мога да приготвям от ечемик?

Мнениеот mangusta » 07 Юли 2016, 13:44

Ечемичена каша е моето предложение. Може да ви се стори не толкова вкусна. Наистина не е много популярен ечемика в нашата кухня, но е много полезен. Съдържа много витамини и минерали, полезен е за кожата, нервната система, костите, стомаха.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Какво мога да приготвям от ечемик?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Юли 2016, 16:27

mangusta написа:Ечемичена каша е моето предложение. Може да ви се стори не толкова вкусна. Наистина не е много популярен ечемика в нашата кухня, но е много полезен. Съдържа много витамини и минерали, полезен е за кожата, нервната система, костите, стомаха.

Определено не звучи като нещо, което бих яла, а по-скоро като гозба,с която майките тормозят невръстните си деца, да ядат полезно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво мога да приготвям от ечемик?

Мнениеот PasDeDeux » 13 Юли 2016, 15:29

Monika_Spasova написа:
mangusta написа:Ечемичена каша е моето предложение. Може да ви се стори не толкова вкусна. Наистина не е много популярен ечемика в нашата кухня, но е много полезен. Съдържа много витамини и минерали, полезен е за кожата, нервната система, костите, стомаха.

Определено не звучи като нещо, което бих яла, а по-скоро като гозба,с която майките тормозят невръстните си деца, да ядат полезно.


Не е така. Като се сложат плодове или мед, или нещо друго, което да придаде по-приятен вкус, може да се превърне и в любимо ядене.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Какво мога да приготвям от ечемик?

Мнениеот Mon_ton » 13 Юли 2016, 16:11

PasDeDeux написа:
Monika_Spasova написа:
mangusta написа:Ечемичена каша е моето предложение. Може да ви се стори не толкова вкусна. Наистина не е много популярен ечемика в нашата кухня, но е много полезен. Съдържа много витамини и минерали, полезен е за кожата, нервната система, костите, стомаха.

Определено не звучи като нещо, което бих яла, а по-скоро като гозба,с която майките тормозят невръстните си деца, да ядат полезно.


Не е така. Като се сложат плодове или мед, или нещо друго, което да придаде по-приятен вкус, може да се превърне и в любимо ядене.

Е, чак в любимо ядене надали, не съм срещнала някой, който да каже, че любимо му е някаква каша с някакви парчева плуващи из вътре. Здравословна - да, но любима в никакъв случай, Също като овесените ядки, знаеш, че са полезни и че трябва да ги ядеш, просто знаеш, че не са вкусни.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво мога да приготвям от ечемик?

Мнениеот penny » 14 Юли 2016, 11:47

Всичко е до това как ще го направиш и овкусиш. На едни им се получава не добре, на други няма да познаеш, че са използвали същите продукти при приготвянето му и резултатът е фантастичен. Аз бих пробвала ечемик със зеленчуци. Правя такова нещо с киноа, но вместо нея ако се сложи ечемик предполагам, че ще стане вкусно.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта