Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот pavleta » 12 Юли 2016, 10:36

rabotnata pchela написа:
donni написа:Доста сложен е за мен този въпрос, защото като всеки човек и лекарят не може да работи нон стоп, а с толкова пациенти няма как денонощно да е на телефона или в кабинета си. Но знаем, че често спешните и сериозни случаи се случват не по график и извън работно време, така да се каже. Първият, за когото се сещат майките с деца например, е именно джипито. Все пак той знае историята на пациента си и как да се реагира в даден случай.

Да, но от този едничен случай, преди това му се обаждат още 10 с думите "докторе, на малкия са му излезнали едни суполки какво да го правя"? "Докторе, бебето много пръцка днеска..." "докторе, ама тука е с температура 37 какво да му дам.." :D


Тези случаи май не спадат към спешните :lol: . И самите ние трябва да имаме мяра кое е спешно и кое не. И аз да съм, не бих си вдигнала телефона за такова нещо. Не съм се обаждала по телефона на джипито си, ако нещо ме съмнява, отивам в работното му време.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Snejna » 12 Юли 2016, 12:50

Те не спадат към спешните, но хората звънят и дават зор и става тя една... горкия лекар не знае кой звъни смислено, кой звъни за глупост.. А има някои, които приемат лекарите едва ли не като лични доктори, които са им длъжни постоянно да са им на линията.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Емин.Вели » 12 Юли 2016, 21:19

По-принцип всяко ДжиПи, плаща на спешен център, който може да се посети без обаждане. Адреса на този център е оказан до кабинета му
Емин.Вели
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юли 2016, 21:16

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот red_eyes » 13 Юли 2016, 09:05

Аз не съм забелязала такъв адрес да има на вратата на моя личен лекар. А като чакам по половин ден при него, доста подробно съм я изследвала :lol: . Освен да го питам.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Krum » 13 Юли 2016, 12:31

red_eyes написа:Аз не съм забелязала такъв адрес да има на вратата на моя личен лекар. А като чакам по половин ден при него, доста подробно съм я изследвала :lol: . Освен да го питам.

Те са задължени да имат обявено място или да те информират,къде можеш да потърсиш спешна помощ! Всеки лекар има такава бележка и има сключен договор с някой център.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот pravilno » 13 Юли 2016, 14:17

И как става това нещо? Като ти се наложи спешно, отиваш в центъра и казваш на кой лекар си пациент ли?
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Юли 2016, 15:54

pravilno написа:И как става това нещо? Като ти се наложи спешно, отиваш в центъра и казваш на кой лекар си пациент ли?

Да, казваш кой ти е лекаря, то си е кабинет, също като лекарския, при който си ходиш, нищо особено, само че с друг лекар там. Ако имаш нужда от наистина спешна помощ, не отиваш ли в спешното, а не в неотложния кабинет?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Dr Valeri Velev » 29 Сеп 2016, 06:43

Не, не е длъжен. Според закона за здравето личният лекар трябва да отговаря само през работното си време. Нощем и през празници-медицинският център с който той има договор.
Д-р Валери Велев
0878 94 34 91
velev_md@abv.bg
Dr Valeri Velev
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2016, 09:58

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Kremiliya » 08 Дек 2016, 11:43

Общувам с много майки и някои от тях,когато търсят лекар и питат доста така остро "Върши ли си работата съвестно и да отговаря по телефона по всяко време", все пак това са хора! Всеки,който работи с някакво "дежурство" знае какво е да му се обадят по сред нощ да отиде някъде, а какво искаме да причим на лекарите си. Ако е нещо много спешно, има кабинети и болници. Все пак тези хора трябва на другия ден да са в кондиция. Разбирам да имсе обадим в рамките на деня - следобед, а те да са на кабинет до обяд, ок, но да се обадиш в неделя, или вечерта в 9 мисля, че е крайно нахално.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот ramimni » 08 Дек 2016, 12:35

Не ми се е налагало досега да опирам до спешния център, с който личният ми лекар има договор, дано и не ми се налага. Но това си е доста добро решение в инцидентни случаи, само трябва хората да се сетят и да отидат там, а не да звънят на джипито и после като не им вдигне да го псуват и да се сърдят и да го обвиняват.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта