Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот rose_92 » 29 Дек 2016, 22:26

Guppy написа:Като не е искал да бъде обезпокояван, защо се захваща човек а с такава хуманна професия? за мен е задължително просто лекаря да си отговаря на телефона, ако има нужда от него, трябва да с езнае, че може да се разчита.Моя лекар ми отговаря по всяко време на денонощието.


И аз съм на това мнение. Пролетта бях болна и личната ми изписа инжекции, но не беше написала по 1 или 2 на ден...Отивам в аптеката, онези там гледат като че ли за първи път виждат рецепта и не знаят да ми кажат по принцип колко е нормалната доза за човек с моите килограми...Звъняхме на личната, беше около Великден и естествено, че нямаше кой да отговори..Накрая аз сама си реших да ми слагат по 1, защото нямаше кой да ми каже, а е трябвало по 2 инжекции.
Мисля, че като си си избрал такава професия и печелиш толкова пари от пациентите си, би трябвало да си на разположение по всяко време, а не да си изключваш телефона. Ние никога не й звъним ей така за дребни неща в извънработно време, само за случаи като този се е случвало, когато очевидно тя е допуснала грешка като не е написала дозата...Като искаш да си лекар и уж да помагаш на хората - прави го..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот sofi_black » 30 Дек 2016, 10:34

В твоя случай даже и в дежурния кабинет, който е посочил личният ти лекар, нямаше да ти свършат работа. Нормално е да се обадиш на джипито си, но в повечето случаи няма кой да те отрази. А за такова нещо 2 секунди ще се отнеме от времето му, не повече.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Pipilota » 30 Дек 2016, 11:41

Rose_92< за съжаление не е така. Имам познат лекар извън моя град. Отговаря винаги на телефона... има въпроси от рода на " детето ми падна и си удари крака, трябва ли да го видите?"
"Преди малко дадох нурофен на детето ми но още не му пада температурата, опасно ли е" - температура 37,5 градуса, с нурофен даден минути преди обаждането...
"Дъщеря ми днес започна да се захранва, трябва ли да дойдем да я прегледате"?! :shock: :shock: :shock:
Това са само част от нещата, които съм запомнила от срещите ни , докато сме били заедно и са звъняли.... Кажи ми как да вдигнат на твоя спешен случай?!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот веселказасмяна » 08 Фев 2017, 17:02

Винаги ще има такива, как да ги накараш да не се обаждат? Те са си решили проблема докторите - изобщо не си вдигат телефоните, но не мисля, че заради такива трябва и другите с наистина спешни случаи да страдат и да не им се обръща внимание.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Guppy » 16 Май 2017, 11:52

Винаги може да има такива обаждания, но едно обаждане може да спаси живот, по-добре е да се дига, или поне на пациентите с малките деца и с възрастни хора под наблюдение.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот vanusha » 01 Юни 2017, 12:57

Лекарите също са хора, трябва да не го забравяме, те също имат нужда от своята заслужена почивка и да си отдъхнат от натовареното им ежедневие. Не може да се очаква от тях да са на разположение 24/7.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот skyfly » 01 Юни 2017, 15:11

Ако вие самите сте на разположение нон стоп на своята рбаота, тогава може да изисквате и от другите да бъдат така. Но повечето от нас имаме работно време и когато излезем от офиса си- знаем, че нямаме ангажимент към никой и имаме там 10-15 часа да си починем от работата си и да се върнем на ново да я мислим.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Malina » 15 Юни 2017, 14:50

Добре е да знаем, че имаме на кой да разчитаме по всяко време, но от друга страна и теса хора. Затова са направили спешните кабинети. Може изрично да се уговорите с тях да се обадите в почивните дни или извън работа, за да уточните нещо по пациента, но не повеч. не е логично постоянно да бъдат притеснявани. Има няколко такива педиатъра в нашия град, които аз знам, но за тях работата е направо бизнес, отговарят по всяко време и не отказват да им се плати частния преглед винаги.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот flip » 09 Ное 2018, 12:39

Разбира се че не е длъжен. Затова по вратите са си налепили листи с адресите и телефоните на неотложните кабинети. И те са хора. Колко адекватни биха били на другия ден, ако не почиват?! :shock:
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта