Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Pipilota » 11 Юли 2016, 14:38

Спорихме днес с една приятелка, тя се оплакваше, че личният им лекар не отговаря на телефона си, когато го търсят вечер, или в празнични и почивни дни. :eek: Бях много учудена, защото все пак, като всеки нормален човек и той има нужда от почивка, а и знаем, че всеки лекар има договор за спешен център, където пациентите му могат да отидат, при нужда в празничните и почивните дни, или вечер в извънработно време. :!:
Интересно ми е, вие дали си позволявате да звъните на джипито си или педиатъра на детето в почивни дни и в извънработно време, ако има детето някакъв проблем или се доверявате на спешните кабинети при нужда? :?:
Кой е прав и кой е крив според вас? И дали наистина е длъжен личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време? :?: :?: :?:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот roksana » 11 Юли 2016, 15:06

Масова практика е личните лекари да не вдигат телефона си след 17 ч. Опитвала съм в много редки случаи, когато детето е наистина зле, и не ми е вдигал. Затова вече не правя опити и при спешност търся спешната помощ.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Pipilota » 11 Юли 2016, 15:07

roksana написа:Масова практика е личните лекари да не вдигат телефона си след 17 ч. Опитвала съм в много редки случаи, когато детето е наистина зле, и не ми е вдигал. Затова вече не правя опити и при спешност търся спешната помощ.

A Според теб той длъжен ли е да се обажда?!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Lollipop » 11 Юли 2016, 15:41

Позволявам си да звъня на личния лекар, ако днес съм ходила при него и има неяснота по рецептата му, когато купувам лекарствата, за да уточня дозата.Мога да се обадя в работно време когато имам нужда, да, но не го търся през уикендите, защото е малко прекалено мисля! Все пак наистина и той е човек, нека не забравяме, че и те са хора и имат стотици пациенти. На ден по 15 да му се обадят пак е много, за почиващ човек.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Юли 2016, 16:25

Според мен, особено щом е лекар на деца, трябва да отговаря, защото може да е нещо спешно и детето да има нужда от незабавна помощ, както бързо дигат температура и се разболяват с часове, а и много от децата боледуват точно срещу почивните дни... Хубаво е родителите да имат възможност и да знаят, че има на кого да разчитат.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот fawla » 11 Юли 2016, 16:36

След като е избрал такава професия, мисля, че е длъжен да отговаря и то винаги, когато го търсят пациентите му!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот Bambaa » 11 Юли 2016, 16:43

На вратата на всеки личен лекар има работно време и мисля, че това са указаните часове, в които може да бъде търсен. Ако изрично ви е казал, че може да го търсите по всяко време, тогава се възползвате.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Юли 2016, 17:33

Не мисля, че е длъжен. Вярно, хубаво е да знаеш, че има на кой да разчиташ. Аз звъня поне в работен ден не по-късно от 19ч. ако въпросът е важен, иначе - не. В почивните дни не бих си позволила. Но да не казвам силна дума, знам ли.. но това желание на майките напоследък, че всеки им е длъжен малко в повече ми идва и става досадно до голяма степен.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот donni » 12 Юли 2016, 09:11

Доста сложен е за мен този въпрос, защото като всеки човек и лекарят не може да работи нон стоп, а с толкова пациенти няма как денонощно да е на телефона или в кабинета си. Но знаем, че често спешните и сериозни случаи се случват не по график и извън работно време, така да се каже. Първият, за когото се сещат майките с деца например, е именно джипито. Все пак той знае историята на пациента си и как да се реагира в даден случай.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Длъжен ли е личният лекар да отговаря на телефона си в извънработно време?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юли 2016, 10:02

donni написа:Доста сложен е за мен този въпрос, защото като всеки човек и лекарят не може да работи нон стоп, а с толкова пациенти няма как денонощно да е на телефона или в кабинета си. Но знаем, че често спешните и сериозни случаи се случват не по график и извън работно време, така да се каже. Първият, за когото се сещат майките с деца например, е именно джипито. Все пак той знае историята на пациента си и как да се реагира в даден случай.

Да, но от този едничен случай, преди това му се обаждат още 10 с думите "докторе, на малкия са му излезнали едни суполки какво да го правя"? "Докторе, бебето много пръцка днеска..." "докторе, ама тука е с температура 37 какво да му дам.." :D
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта