Майчин лист - колко е безопасно да пием?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Майчин лист - колко е безопасно да пием?

Мнениеот Snejna » 12 Юли 2016, 11:24

Имам големи проблеми със стомаха, а като реша да се подложа на някоя диета и още повече. Тогава резултати няма, защото страдам от запек, разбирайте, дори не помня кога за последно съм ходила до тоалетната. :cry: препоръчаха ми да пия чай от майчин лист (сена), но съм чувала, че хич не е безопасно да се пие въпросния чай дълго време. Работата е там, че като съм пила таблетки сена, после страдам от ужасни болки в корема и разстройство, затова ме е страх направо да пробвам чая, а и заради опасенията, че е канцерогенен също.
Някой от вас пил ли е чай от майчин лист, каква доза е приемал и за какъв период от време? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Майчин лист - колко е безопасно да пием?

Мнениеот mangusta » 12 Юли 2016, 11:29

Като си пила таблетки и резултатът е бил болки в стомаха, по-добре не опитвай пак с тази билка. Може и чаят да ти повлияе така.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Майчин лист - колко е безопасно да пием?

Мнениеот Snejna » 12 Юли 2016, 11:42

mangusta написа:Като си пила таблетки и резултатът е бил болки в стомаха, по-добре не опитвай пак с тази билка. Може и чаят да ти повлияе така.

Да и мен ме опасява това, но се чудя може би е по-слаба концентрация може да се направи с чай.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Майчин лист - колко е безопасно да пием?

Мнениеот iwoni » 12 Юли 2016, 12:55

Таблетките поне са дозирани, а чаят как ще го дозираш, как ще прецениш колко да сложиш от листенцата? На мен не ми звучи безопасно, макар че казват, че е по-слабо токсична сената от други подобни билки.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Майчин лист - колко е безопасно да пием?

Мнениеот Kremiliya » 12 Юли 2016, 13:38

Аз знам точно обратното! Че не бива да се прекалява с този чай, ако се направи по-силна доза се получват колики и силни болки в корема ниско долу са от това! Не трябва да се пие повече от 10 дена, защото има много силна зависимост към него и изобщо е добре да се избагват подобен род лекарства и билки. Все си мислим, че като е билка е безопасно, но не е съвсем така. Червата стават лениви и искат по-голяма доза, за да си свършат работата и така се получва накрая, че те сами не функционират. Най-добре добави повече движение в диетата си, хапвай повече плодове и зеленчуци, пий повече вода, а като имаш нужда си хапвай трици.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Майчин лист - колко е безопасно да пием?

Мнениеот qwerryyy » 12 Юли 2016, 15:36

Аз също имам проблеми , когато пия чай сена (майчин лист). После винаги ме боли корем, а за таблетки не смея и да пробвам, като се има предвид, че със сигурност са по-силни от чай. Препоръчвам ти да пробваш всеки ден да си хапваш киви. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Майчин лист - колко е безопасно да пием?

Мнениеот Nightmare » 12 Юли 2016, 17:27

Само в болки в корема ли се изразява неудобството. Като е отровно това растение и прекалиш с него, има ли други проявления?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Майчин лист - колко е безопасно да пием?

Мнениеот Yunona » 12 Юли 2016, 19:30

Snejna написа:Някой от вас пил ли е чай от майчин лист, каква доза е приемал и за какъв период от време? :roll:


Какво ли не пиех навремето, когато бях постоянно със запек, но майчиният лист си остана най-кошмарното от всички средства... Беше обаче най-ефективното и затова го пиех един, по-рядко два пъти седмично в продължение на може би 2-3 години...
Радвам се, че не ми се налага да понасям тази гадост и болките, които ми причиняваше.

От дете страдах от нередовен стомах, но чак на 30 и нещо се справих с проблема. Било просто, ама кой да ти знае! Резултатът дойде като странично действие от промяната в храненето ми. Намалих драстично месото и млечните продукти (по други причини) и съвсем естествено увеличих растителната храна, с което започнах да приемам повече фибри (месото и млечните не съдържат никакви фибри). Вода винаги съм пиела достатъчно. Та това е вълшебната формула - фибри и вода. А ако се приемат отделно фибри (например овесени) - още повече вода. Защото иначе ефектът е обратен.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Майчин лист - колко е безопасно да пием?

Мнениеот roksana » 13 Юли 2016, 10:11

Имала съм проблеми с изхождането, но никога не съм пила майчин лист. Пробвала съм с едни шоколадчета, които май съдържаха тази билка и бяха ефективни. Също продават в аптеките едни свещички, те много ми помагаха. При мен идва от това, че не пия достатъчно вода.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Майчин лист - колко е безопасно да пием?

Мнениеот Rali_hr » 13 Юли 2016, 11:12

Снежи, имала съм този проблем. Подобни "медикаменти" - шоколади, билки, хапчета имат единичен ефекет, т.е. не подобряват състоянието ти, а решават проблема на момента. Както те е посъветвала Юнона, включи повече зеленчуци в храната си и следи кое ще ти се отрази добре и кое не. Но при мен, мога да кажа, че ако ям само зеленчуци, то нямам този ефект. Може би не ям достатъчно като количество храна, знам ли. :roll: Но пък затова си правя сокове и вътре разбивам в блендера няколко листа спанак и той винаги ми помага, или го ям на салати.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта