Бебето ми не иска да спи и реших да пробвам метода на Фербер

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Бебето ми не иска да спи и реших да пробвам метода на Фербер

Мнениеот joedoe » 17 Юли 2016, 08:40

Всяка добра майка иска детето й да заспива бързо и да спи спокойно. Теорията и методите за приспиване са едно, а реалността - съвсем друго. Аз приспивах моя син с песен. Не знам защо, но той ме гледаше като омагьосан, когато започвах да му пея "Имала майка, едно ми чедо Никола". Всяко дете е различно, а и е в различно здравословно състояние през определени периоди от израстването си. Въпреки че моята баба казваше, че като плачело детето му се развивали дробовете, аз съм против това да се оставя детето да плаче. Може би е добре да помислите как да създадете малко повече двигателна активност, т.е. детето да се поизмори, за да може съвсем естествено да му се приспи. Дали с повече гимнастика, с повече разходки на чист въздух... И все пак, не забравяйте, че необходимостта от сън постепенно намалява, защото детето започва все по-съзнателно да се опитва да изучава света около себе си. Гушкайте го, целувайте го, пейте му, говорете му - няма по-хубаво за едно дете от положителните емоции и постоянния контакт с майката. Сигурна съм, че това вече ви е изморило, но се замислете, че тези мигове никога няма да се върнат, защото детето расте...
joedoe
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юли 2016, 08:27

Re: Бебето ми не иска да спи и реших да пробвам метода на Фербер

Мнениеот julianne » 18 Юли 2016, 10:39

Всяко дете е различно, наистина. Моето изобщо не искаше да спи дори и през деня. Спеше по съвсем малко и нямах възможност даже да си почина или да свърша нещо. През лятото е добре, излезем с количката обикаляме разхождаме се, даже навън по-добре и лесно заспиваше. Но все пак в жегите не можеш да го влачиш насам-натам. Вкъщи беше задух и много трудно заспиваше. А ме беше страх да пускам климатика.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Бебето ми не иска да спи и реших да пробвам метода на Фербер

Мнениеот Kaya » 18 Юли 2016, 13:00

joedoe написа:Всяка добра майка иска детето й да заспива бързо и да спи спокойно. Теорията и методите за приспиване са едно, а реалността - съвсем друго. Аз приспивах моя син с песен. Не знам защо, но той ме гледаше като омагьосан, когато започвах да му пея "Имала майка, едно ми чедо Никола". Всяко дете е различно, а и е в различно здравословно състояние през определени периоди от израстването си. Въпреки че моята баба казваше, че като плачело детето му се развивали дробовете, аз съм против това да се оставя детето да плаче. Може би е добре да помислите как да създадете малко повече двигателна активност, т.е. детето да се поизмори, за да може съвсем естествено да му се приспи. Дали с повече гимнастика, с повече разходки на чист въздух... И все пак, не забравяйте, че необходимостта от сън постепенно намалява, защото детето започва все по-съзнателно да се опитва да изучава света около себе си. Гушкайте го, целувайте го, пейте му, говорете му - няма по-хубаво за едно дете от положителните емоции и постоянния контакт с майката. Сигурна съм, че това вече ви е изморило, но се замислете, че тези мигове никога няма да се върнат, защото детето расте...

Напълно съм съгласна! Синът ми е на 2 месеца, страхотно малко създание, спи по колкото иска, гушкаме се, пеем си и така се приспиваме, не бих го оставила да се дере. Не бих повторила грешките, които имам с каката -а именно да не ценя всеки миг с детето и да изисквам от него неща, които знам, че са му непосилни, защото не е нормално и естветено да изискваме от него. Трябва да се радваме на новия член на семейството и да се опитваме взаимно да се пригодим един към друг, а не да наказваме, само защото можем.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Бебето ми не иска да спи и реших да пробвам метода на Фербер

Мнениеот Светла.Йорданова » 18 Дек 2016, 03:42

[color=#FF0000]Този метод съм го пробвала преди 22г[/color], дъщеря ми вече е на почти 23г .Тогава ми беше попаднала стара версия на книгата на доктор Спок и този метод беше описан.Точно 3-4 дена плачеше като заспива,първия ден 15 мин,после 10 и намаляваше, но не съм влизала в стаята докато не спре да плаче,голям рев беше,кашля,дави се и какво ли не,голям цирк.Наистина е сърцераздирателно да стоиш в съседната стая и да слушаш,но резултата си струваше, какви ли не коментари имаше по мой адрес тогава,каква майка съм била и т.н. Към 5-я ден детето само го оставяш в креватчето и излизаш от стаята и то си заспива и след 15 мин само надничах в стаята да видя дали е заспала и я завивах.
ТОВА Е!
P.S.Чета тука какви ли не мнения,чак ми е смешно,хора,които не са го пробвали този метод и нищо не разбиращи от детска психология,се изказват,то и за памперсите се изказваха преди 22г какво ли не-разкрачвали бебетата,спарвали ..,практиката показа дрго
Светла.Йорданова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Дек 2016, 03:19

Re: Бебето ми не иска да спи и реших да пробвам метода на Фербер

Мнениеот dessiblond » 19 Дек 2016, 12:15

Всичко е до това колко са здрави нервите на майката и колко издържа на стрес :lol: . Ако устиска да не грабне първите 5 минути бебето, значи ще се получат нещата. Някой път се налага да предприемаме по-сурови наглед мерки. Но после резултатът показва, че е трябвало да ги предприемем. Който се огъне, после си пати. Колко такива случки ще има докато расте детето...
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Бебето ми не иска да спи и реших да пробвам метода на Фербер

Мнениеот fairy » 11 Яну 2017, 17:40

Вярно е, много пъти ще се налага. Това, че прилагаш такива методи не те прави лоша майка. Лесно е отстрани хората да съдят кой какво прави, но човекът си знае защо го прави.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта