Някой сблъска ли се вече с проблема с данъците и новия стикер?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Някой сблъска ли се вече с проблема с данъците и новия стикер?

Мнениеот kauda » 20 Юли 2016, 14:54

Вчера отивам да минавам преглед на колата и се оказва, че не мога, защото нямам нов стикер, който трябва да ми бъде предоставен при плащането на данъка за текущата година (ново изискване е данъка за годината да е платен и тогава да се мине преглед, а не както досега - миналогодишния). Работата е там, че колата ми е на лизинг и всички платени данъци са по банков път и нямам насреща въпросния холограмен стикер. В момента колата ми като няма минат годишен технически преглед тя автоматично се спира от движение. А ако случайно участвам в ПТП, няма кой да ми плати никакви обезщетения, а и съм виновна, защото колата ми е незаконно управлявана. :roll:
И сега съм изправена пред дилема, дали да си карам колата, въпреки че нямам технически преглед, или какво трябва да чакам сега и какво очаквате да се случи? :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Някой сблъска ли се вече с проблема с данъците и новия стикер?

Мнениеот Pipilota » 20 Юли 2016, 14:58

Е това е супер странно! :eek: Когато колата е на лизинг от фирмата ли плащат данъците така ли, а не човека, който купува колата? :shock:
Предполагам, че проблемът ще бъде решен до дни, но е малко тъпо, че поставят хората в такава необмислена ситуация, особено ако се окаже, че колата е работна или каквато и е да и карането ѝ е силно наложително, а това ти връзва ръцете! :mad:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Някой сблъска ли се вече с проблема с данъците и новия стикер?

Мнениеот kauda » 20 Юли 2016, 16:22

като цяло поредната недомислица! :mad: А много ми е интересно, тези с по-рано платените данъци от къде вземат въпросния стикер?!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Някой сблъска ли се вече с проблема с данъците и новия стикер?

Мнениеот Lollipop » 20 Юли 2016, 16:44

Не съм учудена, че е измислена подобна глупост. Разбрах, че всички банкови преводи са без въпросния стикер, а реално имаш възможност за банково плащане, но от друга страна - не може вече. Сега се очакват огромни опашки по гишетата и куп проблеми! :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Някой сблъска ли се вече с проблема с данъците и новия стикер?

Мнениеот Bambaa » 21 Юли 2016, 09:46

Юни месец ми изтече застраховката "Гражданска отговорност" и тогава трябваше да мина и на годишен технически преглед. Може би има разлика дали колата е на лизинг или не, не знам. Моята не е на лизинг, искаха ми бележката за платен годишен данък за 2015 г., не за 2016-а. Минах преглед, направих си застраховка, не са ми искали никакви стикери. Кога са го вкарали това нещо?
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Някой сблъска ли се вече с проблема с данъците и новия стикер?

Мнениеот Kaya » 21 Юли 2016, 11:07

Bambaa написа:Юни месец ми изтече застраховката "Гражданска отговорност" и тогава трябваше да мина и на годишен технически преглед. Може би има разлика дали колата е на лизинг или не, не знам. Моята не е на лизинг, искаха ми бележката за платен годишен данък за 2015 г., не за 2016-а. Минах преглед, направих си застраховка, не са ми искали никакви стикери. Кога са го вкарали това нещо?

От миналия петък е в сила. Т.е. няма и седмица и се получава това недомислие. Ако миналата седмица в четврътък сте ходили за преглед не са ви искали платен новия данък. :) И ние се сблъскахме с проблема, и понеже всичко плащаме по банков път, сега си чакаме и ние без стикер. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Някой сблъска ли се вече с проблема с данъците и новия стикер?

Мнениеот silver933 » 21 Юли 2016, 12:37

Не се учудвам, най-вероятно ще ви накарат да минете по гишетата, с банковото извлечение да си получите стикерите, така че се гласете за огромни опашки..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Някой сблъска ли се вече с проблема с данъците и новия стикер?

Мнениеот S_Milenska » 21 Юли 2016, 14:02

И аз мисля, че ако се отиде с документ от банката ще може да се вземе въпросния стикер, работата е там, че за напред трябва да помислят как да решат този проблем, като може в пунктовете за ГТП да има от въпросните стикери. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Някой сблъска ли се вече с проблема с данъците и новия стикер?

Мнениеот franky » 21 Юли 2016, 15:05

Доколкото разбрах, плащаш годишния си данък и тогава получаваш този стикер, така ли? Аз знам, че той се плаща в данъчния отдел на общинската администрация. Ако и на друго място може да се плаща, би трябвало да се регламентират тези места и оттам да са снабдени с този стикер, за да не се разкарват хората да плащат на едно място, за стикер да ходят на друго и т.н. Пак недообмислено се получава май нещо. Все трябва да си усложняваме работата.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Някой сблъска ли се вече с проблема с данъците и новия стикер?

Мнениеот Snejna » 21 Юли 2016, 16:03

franky написа:Доколкото разбрах, плащаш годишния си данък и тогава получаваш този стикер, така ли? Аз знам, че той се плаща в данъчния отдел на общинската администрация. Ако и на друго място може да се плаща, би трябвало да се регламентират тези места и оттам да са снабдени с този стикер, за да не се разкарват хората да плащат на едно място, за стикер да ходят на друго и т.н. Пак недообмислено се получава май нещо. Все трябва да си усложняваме работата.

До колкото разбрах, проблемът е, когато данъка се плаща по банков път. :) т.е. ти може да си го наредиш и от компютъра, ако имаш елетронно банкиране.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта