Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот dessiblond » 05 Авг 2016, 11:56

Леля Гошка видяхме как иска да се опази - изчезна от лицето на земята и никой не я знае къде е :lol: . Сигурно ще отиде някъде, където никой не я познава, и ще си ги харчи парите. Да е жива и здрава жената! Това в рамките на шегата, но ако аз бях на нейно място сигурно щях не по-малко да се притесня. Като изключим належащите нужди и щения, които могат да се удовлетворят с известна сума, аз бих се посъветвала с финансов специалист и бих вложила останалата част в нещо, което ще ми носи доходи. Колкото до далечни роднини и познати, които ще ми искат определени суми, ще решавам за конкретния човек дали да дам и за какво :mrgreen: .
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот lini_leni » 08 Авг 2016, 14:17

dessiblond написа:Леля Гошка видяхме как иска да се опази - изчезна от лицето на земята и никой не я знае къде е :lol: . Сигурно ще отиде някъде, където никой не я познава, и ще си ги харчи парите. Да е жива и здрава жената! Това в рамките на шегата, но ако аз бях на нейно място сигурно щях не по-малко да се притесня. Като изключим належащите нужди и щения, които могат да се удовлетворят с известна сума, аз бих се посъветвала с финансов специалист и бих вложила останалата част в нещо, което ще ми носи доходи. Колкото до далечни роднини и познати, които ще ми искат определени суми, ще решавам за конкретния човек дали да дам и за какво :mrgreen: .


Със сигурност ще има такива, които да те врънкат за определена сума и като преценяваш на кой да дадеш и на кой не, подготви се да бъдеш анатемосана от тези, които няма да получат нищо :lol: . Това е неприятното на изведнъж забогателите. Досега са били мирни, скромни хора и изведнъж се набиват в очите на другите, стават надувки /може и само в очите на околните/и отношението към тях се променя.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот Mon_ton » 09 Авг 2016, 14:32

Е ако имате по-малко роднини няма да имате тези проблеми. :lol: :lol: :lol: Но според мен такива суми са направо непосилни за харчене. Вие представяте ли си какъв е ужаса и страха на тая жена? Сигурно ще се поболее от притеснения.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот zagrijena » 09 Авг 2016, 14:53

Сега пък някакъв 36-годишен мъж спечелил от нашето тото 3 милиона и казва, че който не е спечелил, той не знае колко трудно се живее с мисълта, че имаш толкова пари. И не ги давали наведнъж - по 500 000 за 7 години. Това ми изглежда разумно, въпреки че той не беше доволен. В тази природа трябва да има баланс. Ако нямаш пари, си лишен от много неща, но се радваш на други. Ако имаш пари, малките и ценни неща ти се отнемат като спокойствието например, но имаш по-големи възможности.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот m0n4eto » 15 Авг 2016, 11:04

защо му ги дават по малко? нали си ги е спечелил човека, може да иска да си ги вложи в нещо, да си купи акции в някоя голяма компания и да си му трябват на куп.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот Pipilota » 15 Авг 2016, 13:42

А и аз мисля, че могат да ги дават и наведнъж, общо взето как си избереш ти самия. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот donni » 18 Авг 2016, 17:25

Абе май не ти дават много голям избор. От другите лотарии може и да имаш такъв. Взимаш си парите и решаваш какво ще ги правиш. Къща в Гъция ли ще си купиш, хотел ли, ти си решаваш. Първо да те одръскат с един хубав данък и останалото си чупи главата с него :lol: .
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот Mon_ton » 22 Авг 2016, 14:17

donni написа:Абе май не ти дават много голям избор. От другите лотарии може и да имаш такъв. Взимаш си парите и решаваш какво ще ги правиш. Къща в Гъция ли ще си купиш, хотел ли, ти си решаваш. Първо да те одръскат с един хубав данък и останалото си чупи главата с него :lol: .

много ми е странно това мислене, което виждам от много места. :) Вземаш примерно 1 милион от "небето" ти пада, без грам да си се потрудил за него и почваш веднага да се вайкаш, че ще ти вземат една част от него за данъци. Лелеее, до вчера не си имал и 5 лева в джоба, днеска вече големи ядове, че ще ти ги вземат.. :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот m.vulev » 22 Авг 2016, 14:29

Променят се обстоятелствата и мисленето се променя :lol: , какво да се прави. То затова читавите и с пари да ги затрупат, пак си остават читави и си живеят живота, а не да го съсипват. Аз хич и не мечтая за такива работи, празни мечти са това. Така и така няма да стане.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот kauda » 22 Авг 2016, 16:35

m.vulev написа:Променят се обстоятелствата и мисленето се променя :lol: , какво да се прави. То затова читавите и с пари да ги затрупат, пак си остават читави и си живеят живота, а не да го съсипват. Аз хич и не мечтая за такива работи, празни мечти са това. Така и така няма да стане.

Нищо не се знае, може и да се спечелят. Ето, питай я леля ти Гошка. :) покри се жената и никой не може да я намери къде е. :lol: :lol: :lol:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта