Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот Rali_hr » 04 Авг 2016, 10:26

От няколко дни си мислих да я пусна тая тема, но все не ми оставаше ред да седна. :) Но след като оня ден една българка, както готино са писали всички, спечели 68 милиона евро в Испания нямаше как да не пусна тема. :)
Айде кажете вие, какво бихте направили, ако спечелите една голяма сума пари, било то не и 68 милиона, ами и голяма според вашите разбирания? :) :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот m0n4eto » 04 Авг 2016, 11:07

и ще вземе САМО 53 милиона, понеже ще и удържат данъците :lol:
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот Mon_ton » 04 Авг 2016, 11:31

m0n4eto написа:и ще вземе САМО 53 милиона, понеже ще и удържат данъците :lol:

E, то направо да я ожали човек. :) нека да ѝ вземат данъци колкото искат на жената, пак ще остане под пари. :)


А по темата, може би ако получа голяма сума, която за мен дори са и 100-200 000 бих си купила собствено жилище, бих си изплатила кредите, ще си направя една екскурзия и ако мога ще вложа нещо - някъде. Защото реално те за толкова ще свършат.
Ако сумата е по-голяма бих помогнала на много хора, които са в нужда, бих инвестирала може би в имоти, на които да им вземем наема доживот, както и различни други инвестиции, за които би ми трябвал специалист. :) Е, разбира се горепосочените неща отново ще ги направя, но ще си избера и по-скъпа кола. :mrgreen:
Добре, че мечтите поне са безплатни. :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот analizatorka » 04 Авг 2016, 11:51

Mon_ton написа:
m0n4eto написа:и ще вземе САМО 53 милиона, понеже ще и удържат данъците :lol:

E, то направо да я ожали човек. :) нека да ѝ вземат данъци колкото искат на жената, пак ще остане под пари. :)


А по темата, може би ако получа голяма сума, която за мен дори са и 100-200 000 бих си купила собствено жилище, бих си изплатила кредите, ще си направя една екскурзия и ако мога ще вложа нещо - някъде. Защото реално те за толкова ще свършат.
Ако сумата е по-голяма бих помогнала на много хора, които са в нужда, бих инвестирала може би в имоти, на които да им вземем наема доживот, както и различни други инвестиции, за които би ми трябвал специалист. :) Е, разбира се горепосочените неща отново ще ги направя, но ще си избера и по-скъпа кола. :mrgreen:
Добре, че мечтите поне са безплатни. :lol:

Сигурно 90% от хората ще кажат същото като теб, и аз не правя изключение :smile: . Със сигурност една част ще отиде за къща, а не за апартамент. Може би ще вложа в някакъв бизнес.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот Pipilota » 04 Авг 2016, 14:07

Хмм, ще направя фонд на децата ми за образование и да имат възможността да отидат където искат по света, за да се устроят. Разбира се бих помогнала на някой, който има нужда, може би на някое детенце.
Не знам в какво бих ги инвестирала, защото не съм много запозната как стоят нещата, но все ще им намеря място. :mrgreen: Макар че "дай ми пари не ми давай акъл" в моя случай няма да помогне, защото нямам акъла да ги управлявам, та ще ми трябва и някой акъллия да помага. :mrgreen: Така че ще си наема акъллия да ми ги удвои. :geek:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот Lollipop » 04 Авг 2016, 15:01

Хмммм, да спечеля е малко вероятно, защото не участвам в никакви тото и блабла истории. :mrgreen: Но все пак ако случайно изведнъж изникнат у нас, може би ще направя като всички - ще ги опордотя за пътувания. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот Bambaa » 04 Авг 2016, 15:03

От една страна, тайничко си мечтая да ми се случи, макар че е друг въпрос как ще стане като не играя на нищо :mrgreen: , но от друга ме е и страх малко, защото според мен голяма сума пари води след себе си и проблеми. Ако човек не е разумен и предпазлив, много пари могат да доведат и до усложнения. Не е лесно и да си богат - роднините, а пък и не само те, ще почнат да ти искат известни суми, ще те хване страх някой да не ти открадне милионите, мутрите да не почнат да те рекетират, че в България това си е направо нещо нормално :mrgreen: . Иначе хубавите работи бързо ще се измислят :lol: .
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот asdddwww » 04 Авг 2016, 15:44

Някои твърдят, че това са прокълнати пари и носят нещастие, после като са правили репортажи за тотомилионери никой не е имал щастливо бъдеще, ама дали е от парите или не не знам.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот fairy » 05 Авг 2016, 10:25

asdddwww написа:Някои твърдят, че това са прокълнати пари и носят нещастие, после като са правили репортажи за тотомилионери никой не е имал щастливо бъдеще, ама дали е от парите или не не знам.


Човек като види толкова пари на куп и нещо като че ли му става и може би затова се променя. Нали затова хората са казали дай на един човек пари и власт и му гледай сеира. Малко са тези, които с ум подхождат. Всеки си вика "Само да ми паднат" и после се оказва, че не е за всеки тая работа. По-добре да се паднат по-малко пари, за да обиколи света човек, да си купи дом и толкова :mrgreen: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Какво ще направите, ако спечелите голяма сума пари?

Мнениеот Gold » 05 Авг 2016, 11:37

Аз не си задавам точно така въпроса, понеже сега е ясно какво би казал човек - да изплати дълговете, да вложи в дом, образование, пътуване, бизнес, помощ на близки. По-интересно ми е, как бихте се опазили от всички, които биха опитали по всякакъв начин да се възползват от това,че сте спечелили ( -институции, ненадейно изникващи роднини, зложелатели) :) и ако не сте компетентен в тези теми, какво бихте предприели, за да можете да планирате разумно харчене и влагане.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта