Ужас след пломба

Ужас след пломба

Мнениеот Cumbria » 08 Авг 2016, 15:34

Здравейте. От месец и половина се занимавам с една пломба и болки при дъвчене. Отидох да ми сменят старата пломба, че се беше изтъркала. Направиха ми нова и след няколко часа пробвах да ям усещах остра болка. Изчаках две седмици, отидох при зъболекаря и тя махна пломбата и сложи лекарство. Нищо не се промени. 4 пъти ми слагаха лекарство чаках по 1-2 седмици и нищо. Направих си снимка, казаха ми, че няма причина да ме боли. Никога не ми е бил болен този зъб само след ровичкане и поставя не на пломба усещам остра болка и то само при дъвчене, като ми чукат с инструмента не ме боли, само като поразровят вътре и натиснат една определена точка усещам острата болка. Прати ме при друг стоматолог, който каза, че имало мискомуникация и крайния вариант бил вадене на нерв, на което не се съгласих понеже зъба ми е здрав и никога съм нямала проблеми просто ми се получи това само след работата на зъболекарите. Сложиха ми лекарство за пети път вече и казаха да чакам... но няма никакъв ефект. Не искам да ми се умъртвява, защото преди като ми правиха първоначалната пломба пак се получи така след което ми смени пломбата на другия ден и вече спря. Затова си мисля, че е нещо от наместването или притиска нещо или има разстояние за да се получава остра болка само при натиск (отвътре, не по стените) с инструмент и храна. Но и двата стоматолога не ми предлагат нищо друго освен умъртвяване, моля посъветвайте ме как да постъпя, знам, че има начин тази болка да спре понеже и преди години се случи същото, но след преправяне на пломбата и болката спря. Мерси...
Cumbria
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Авг 2016, 15:23

Re: Ужас след пломба

Мнениеот julianne » 08 Авг 2016, 16:02

Cumbria написа:Здравейте. От месец и половина се занимавам с една пломба и болки при дъвчене. Отидох да ми сменят старата пломба, че се беше изтъркала. Направиха ми нова и след няколко часа пробвах да ям усещах остра болка. Изчаках две седмици, отидох при зъболекаря и тя махна пломбата и сложи лекарство. Нищо не се промени. 4 пъти ми слагаха лекарство чаках по 1-2 седмици и нищо. Направих си снимка, казаха ми, че няма причина да ме боли. Никога не ми е бил болен този зъб само след ровичкане и поставя не на пломба усещам остра болка и то само при дъвчене, като ми чукат с инструмента не ме боли, само като поразровят вътре и натиснат една определена точка усещам острата болка. Прати ме при друг стоматолог, който каза, че имало мискомуникация и крайния вариант бил вадене на нерв, на което не се съгласих понеже зъба ми е здрав и никога съм нямала проблеми просто ми се получи това само след работата на зъболекарите. Сложиха ми лекарство за пети път вече и казаха да чакам... но няма никакъв ефект. Не искам да ми се умъртвява, защото преди като ми правиха първоначалната пломба пак се получи така след което ми смени пломбата на другия ден и вече спря. Затова си мисля, че е нещо от наместването или притиска нещо или има разстояние за да се получава остра болка само при натиск (отвътре, не по стените) с инструмент и храна. Но и двата стоматолога не ми предлагат нищо друго освен умъртвяване, моля посъветвайте ме как да постъпя, знам, че има начин тази болка да спре понеже и преди години се случи същото, но след преправяне на пломбата и болката спря. Мерси...

Съчувствам ти за ужаса, който изживяваш, защото да имаш проблеми със зъбите е истински ад. Ако ти се разправя, потърси и трето мнение. Все пак не пренебрегвай факта, че двама стоматолози са ти дали едно и също мнение и имай едно наум. Аз имах същия случай с един пломбиран зъб, беше се отчупило парче пломба. Не ме болеше нито като ям, нито като започна да го работи. Но както казваш, като ръчна на едно място и подскочих. Слага ми два пъти лекарство, но продължавах да усещам болка като ме докосне там. Извади ми нерва и нямам после проблеми.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Ужас след пломба

Мнениеот Елена Стоянова » 04 Фев 2020, 18:01

Абсолютно идентична ситуация. Много добре ви разбирам. И при мен след отстраняване на стара пломба и поставяне на нова при хранене на тази страна чувствах страшна болка, все едно ме бодат с игли. Поставянето на лекарство не помогна и се наложи да ми извадят нерва. За щастие въобще не ме заболя при манипулацията... може би защото вече бях претръпнала на болка :smile: От тогава нямам проблем.
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron