Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот Lollipop » 10 Авг 2016, 13:19

rabotnata pchela написа:След като е вакуум дали действа и на стриите? :mrgreen:

Надали може да се поставя на такива спецефични места, може би по-скоро не, освен ако някъде по пътя им нямаш стрии. Иначе баба ми така си лекуваше и напрежението в краката. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот Daniela Damyanova » 10 Авг 2016, 14:48

Май месец направих десет сеанса и мога да ви уверя,че съм много доволна.Не е болезнено и премахва болката.
Daniela Damyanova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Мар 2015, 18:11

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот Kaya » 10 Авг 2016, 15:13

Daniela Damyanova написа:Май месец направих десет сеанса и мога да ви уверя,че съм много доволна.Не е болезнено и премахва болката.

А какви бяха твоите оплакавния и проблеми, за да пристъпиш към лечение с вендузи, можеш ли да разкажеш повече?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот ivoblinc » 25 Авг 2016, 12:25

Зависи и какъв метод се използва - дали се задържат на едно място вендузите за по-кратко или по-дълго или се плъзгат, и от това зависи дали ще има ефект. Затова трябва да се ходи при професионалист, а не при шарлатанин.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот silver933 » 29 Авг 2016, 14:56

Те на Олимпиадата бяха изригнали от към тея вендузи, та се очаква в момента да станат голям хит. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот annydance » 29 Авг 2016, 15:51

Хората са малко като овцете - видят нещо и тръгнат и те да го правят. Поне да се информират за какво да се подлагат на такава терапия.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот Kaya » 29 Авг 2016, 16:19

annydance написа:Хората са малко като овцете - видят нещо и тръгнат и те да го правят. Поне да се информират за какво да се подлагат на такава терапия.

Toчно е мода, по която разни хора без да мислят се впускат. Дразни ме това, че нещо се приема като полезно, а в следващия момент не мислиш, че същото това може и да наверди. Не знам какви могат да са опасностите от вендузите, но и лично не вярвам, че може да има чак толкова много ползи.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот puhcheto » 01 Сеп 2016, 17:56

Подобни практики съществуват от векове и може да се допусне, че имат ефект, щом са се запазили до наши дни.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Лечението с вендузи - наистина ли помага?

Мнениеот donni » 10 Ное 2016, 14:02

Kaya написа:
annydance написа:Хората са малко като овцете - видят нещо и тръгнат и те да го правят. Поне да се информират за какво да се подлагат на такава терапия.

Toчно е мода, по която разни хора без да мислят се впускат. Дразни ме това, че нещо се приема като полезно, а в следващия момент не мислиш, че същото това може и да наверди. Не знам какви могат да са опасностите от вендузите, но и лично не вярвам, че може да има чак толкова много ползи.


Вендузите са противопоказни в определени случаи. При рани, кожни проблеми, рак, туберкулоза, разширени вени. Ако имате температура, първо трябва да я свалите и тогава да се подложите на лечение с вендузи.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта