Докога живяхте с родителите си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Anka » 20 Мар 2017, 17:27

Аз живях до 22, от година живея сама т.е. веднага след като си намерих работа се изнесох, живея със съквартирантка и плащаме наем от 300 лева, делим си сметките и делим наема, месечно разхода ми е около 250 лева за жилището.останалите пари си оцелявам с тях.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Мар 2017, 19:41

До 19 години,след това заминах да уча и след като завърших се прибрах в родния ми град, живеех при родителите си 2 седмици, докато си намеря квартира.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот valensiq » 21 Мар 2017, 11:12

Докато си намерих мъж до тогава и после се преместихме при неговите родители. Не виждам нищо лошо, защо да плащам наеми, като мога да живея с родителите ми?
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Мар 2017, 12:12

Всеки трябва да поживее сам малко, дори и после да се върне при родителите си, да е видял какво е да си сам, да е преживял малко без пари, да е преживял малко с гаджета , с купони. Синът ми се премести да живее сам от както стана на 18, завърши 12 клас и го изпратихме с мъжа ми на квартира, вярно плащахме я, после се договорихме да плаща половината наем,след това си намери съквартирант. Детето е самостоятелно и се кефи на живота ис. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот miron » 21 Мар 2017, 13:49

Всеки трябва да поживее сам, както са казали и нагоре, има хора на по 35 години без нито един ден без родителите си, все там седят с мама и тати, не знаят какво е сметка да платят и да си носят отговорността за себе си и за семейсвто.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Stark » 21 Мар 2017, 15:41

БНБих искала да живея сама , но ме е страх, харесват ми филмите, в които разказват за живота на хора на моята възраст, като Приятели например, толкова много ми се иска да живея по такъв интересен начин, със съквартирантка и т.н. Може би някой ден ще го направя ;)
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот kikimoraa » 26 Мар 2017, 11:16

Живях с родителите си до преди 5 години, на 24 се изнесох от вкъщи, след като приключих образованието си, тъй като учих задочно, живеех у дома, защото ми беше много трудно да си намеря работа. След като завърших се преместих след няколко месеца. Чувствам се добре без тях, имам време и възможност за истински личен живот, без притеснения :)
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Snejna » 27 Мар 2017, 14:26

Колкото по-рано след тийн годините се изнесете, толкова по-добре. Но при нас все още се приема за нормално, когато кажеш, че живееш с родителите си, пък си вече на 28-30 години, че и нагоре и никой не го приема за ненормално и странно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Jully » 29 Мар 2017, 15:31

Аз мисля, че всеки трябва да поживее сам, но ако не може, то поне да има смелостта и отговорността да е съпричастен към дома си и семейството си.
Независимо от големите доходи на родителите да речем, едно детенце на 30 години не бива да се възползва от храна, от вода, от ток и от всичко, без да дава своя принос, а такива, за съжаление са много. Водят си своеобразен бохемски живот и изобщо не мислят как се издържа семейство. Което е тъпо,смешно, грубо,идиотско.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Monika_Spasova » 29 Мар 2017, 19:18

JullY,Имам не един не двама приятлеи, които живеят точно така както ти казваш. не плащат сметки, не живеят както си му е реда. На стари години да седиш вкъщи да разчиташ на вашите си е провал.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта