Да се притеснявам ли, че дъщеря ми яде повече от обичайното?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Да се притеснявам ли, че дъщеря ми яде повече от обичайното?

Мнениеот S_Milenska » 10 Авг 2016, 15:33

Дъщеря ми напоследък е започнала да яде доста повече, от преди. Ако до онзи ден ядеше по 3 пъти на ден и единствено някой плод, в момента вечеря поне 2 пъти, стабилно си хапва и на закуска и на обяд, а и следобед си търси нещо за хапване. Мислите ли, че имам основания да се притеснявам и какво трябва да направя, или просто да оставя нещата и да разчитам на нейните естествени нужди, които има? А евентуално, ако се предполага, че трябва да направя нещо, то какво трябва да сторя, за да предотвратя това ядене? :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Да се притеснявам ли, че дъщеря ми яде повече от обичайното?

Мнениеот franky » 10 Авг 2016, 15:48

Ако не се спира и постоянно е в движение, явно има нужда от повече храна. Ако изразходва много енергия, според мен не би трябвало да се притесняваш.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Да се притеснявам ли, че дъщеря ми яде повече от обичайното?

Мнениеот Mon_ton » 11 Авг 2016, 09:38

Ако не се движи тогава може да се притесняваш, ако е по-активна, всеп ак е лято и тича сигурно постоянно, нормално е да огладнява повече ;) Ако виждша, че напълнява, може да промениш храненето и да заложиш на по-здравословни храни.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Да се притеснявам ли, че дъщеря ми яде повече от обичайното?

Мнениеот iwoni » 11 Авг 2016, 10:07

Моето мнение, че децата ядат толкова, колкото изпитват нужда. При тях още го няма това тъпчене заради нерви или неконтролируемо ядене, което е присъщо за нас, възрастните. Нали знаете колко е трудно да накараш едно дете да си изяде всичко в чинията? Ако се чувства нахранено, оставя го и толкова. Ако не се движи, повече трябва да се притеснявате. Тогава ще се отрази храната и тогава трябва да вземете мерки. И на плодове и зеленчуци да го държите, няма ли движение, нарушава се баланса.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Да се притеснявам ли, че дъщеря ми яде повече от обичайното?

Мнениеот Jully » 11 Авг 2016, 10:29

И моите сега си хапват доста, но играят до късно вечер навън и се хранят повече. Мисля, че е заради разхода на енергия. Не бих се притеснявала, ако ядат повечко, освен вече ако няма проблеми с килограмите и не си проличи, че са хапвали повечко. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Да се притеснявам ли, че дъщеря ми яде повече от обичайното?

Мнениеот Rali_hr » 11 Авг 2016, 12:43

Хората се молят децата им да ядат, ти си тръгнала да се вайкаш защо твоето яде повече. Остави я да си хапва и да си расте, няма страшно :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Да се притеснявам ли, че дъщеря ми яде повече от обичайното?

Мнениеот penelopa » 11 Авг 2016, 13:57

Сега е по-важно какво яде. Ако по-често яде храни, които могат рязко да повишат теглото й, това трябва да коригираш.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Да се притеснявам ли, че дъщеря ми яде повече от обичайното?

Мнениеот Yunona » 11 Авг 2016, 14:08

penelopa написа:Сега е по-важно какво яде. Ако по-често яде храни, които могат рязко да повишат теглото й, това трябва да коригираш.


:+1:
Когато децата са в период на по-интензивен растеж, ядат повече. Имаше време, в което на моите главите им все бяха в хладилника.
От вида на храната и зависи колко често ядат. След въглехидратни храни се огладнява по-бързо (което е лошо, защото те са висококалорични).
Ако детето яде здравословни храни и ако не напълнява, значи няма от какво да се притеснявате.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Да се притеснявам ли, че дъщеря ми яде повече от обичайното?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Авг 2016, 14:26

Не бих се притеснявала, освен, както казват и те, ако яде лоши неща. Ако си хапва постоянно банички, сандвички от магазина, солети, снаксове бих си имала едно на ум. но ако си яде манджичите от вкъщи какво лошо има? :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Да се притеснявам ли, че дъщеря ми яде повече от обичайното?

Мнениеот S_Milenska » 11 Авг 2016, 15:49

Не мога да каже, че яде само здравословно и че не си хапва нито солетки, зрънчо и подобни, но не и е това менюто. Такива неща яде не повече от 2-3 пъти седмично, дори може би не всяка седмица. Просто си хапва стабилно, вчера например бяхме двете у дома, закуси зърнена закуска с мляко, след това изяде 2 принцеси. Към 12ч хапна 2 прасковки, а в 1;30 обядва мишмаш с 1 филийка хляб. Към 4:30 яде парче пица (бяхме навън), а за вечеря имаше наденички със салата. Изяде 1 наденичка и салатка, отново с филийка хляб. Според мен е много, макар че не е напълняла.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта