Слагате ли снимки на децата си в интернет?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Слагате ли снимки на децата си в интернет?

Мнениеот Локумът » 19 Авг 2016, 14:28

Напоследък с разпространяването на фейсбук групите и вече факта, че куцо, кьораво и сакато имат профил, все по-често виждам по някои групи качени снимки на децата им. Или там на племенници, на цялата софра. Не говоря изобщо за личния профил, където разбирам, а и имаш ограничения, кой да вижда, а в публичните снимки в групи с по 50 000 души, по-малко или повече няма голямо значение. :mrgreen:
Вие какво мислите? Публикувате ли снимки на децата си в групи или в различни фейсбук страници и какво мислите за тази практика на много хора? :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Слагате ли снимки на децата си в интернет?

Мнениеот klara » 19 Авг 2016, 14:41

Може би съм прекалено предпазлива, но не публикувам нови и нови снимки на семейството ми и мои лични. Не обичам да споделям лични неща в пространството. Предпочитам нищо да не покозвам. Не знае човек кой какво мисли и прави.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Слагате ли снимки на децата си в интернет?

Мнениеот Локумът » 19 Авг 2016, 14:43

klara написа:Може би съм прекалено предпазлива, но не публикувам нови и нови снимки на семейството ми и мои лични. Не обичам да споделям лични неща в пространството. Предпочитам нищо да не покозвам. Не знае човек кой какво мисли и прави.

Е чак параноята.. е излишна си мисля, като профилът ти е затворен. ние в нашия профил имаме снимки наши и на децата, имат и те самите профили, но задължително се знае без да се приемат покани от непознати хора и да не се споделят публично снимките. НО са ми странни хора, в групи с безброй народ и публикуват, това не го разбирам.... :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Слагате ли снимки на децата си в интернет?

Мнениеот Krum » 19 Авг 2016, 15:35

Хората на времето ги качваха по форумите, сега вече е по-различно и се качват и в личните профили. Тва е, че големи хора, не са наясно как да се пазят и много от снимките им са публични, което е малоумно, защото във фейсбук информацията е толкова подробна че може и до тях да стигнат. ама малко акъл..
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Слагате ли снимки на децата си в интернет?

Мнениеот exotic » 19 Авг 2016, 15:54

Който не разбира и не знае как да си предпази личната информация, пуска навсякъде и после се чуди защо са му разбили профила или защо някакви непознати хора плюват или пишат глупости по негов адрес. Аз се хваля само пред избрана публика :mrgreen: .
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Слагате ли снимки на децата си в интернет?

Мнениеот mix_twix » 19 Авг 2016, 17:10

Затова трябва малко култура, а и не на всеки му е интересно, най се дразня като някоя харесана снимка ми излезе на няква тотална глупост, която мен не ме интересува, ама само щото някой идиот е решил, че не е нужно да му е заключен профила. и то си мисля, че е от незнание, а не от желание да се вижда.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Слагате ли снимки на децата си в интернет?

Мнениеот bojo_kolev » 22 Авг 2016, 11:32

Аз не виждам нищо лошо човек да пуска снимки в интернет. Радва се на хубавите си деца, на успехите им и иска и хората да се радват с него и да се похвали.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Слагате ли снимки на децата си в интернет?

Мнениеот Snejna » 22 Авг 2016, 12:56

Мисля, че хората които слагат снимките си по обществени групи са такива, които са с много ниска интернет култура. Аз бих качила снимката на децата ми и моите на стената ми, където я виждат само приятели. Не бих я качила в група с 10 000 човека и нагоре. Макар че до преди години беше много модерно да се качват снимки във форумите.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Слагате ли снимки на децата си в интернет?

Мнениеот Локумът » 23 Авг 2016, 12:21

Искаме децата ни да имат инернет култура а ние нямаме. Не знам къв идиот трябва да си да си пуснеш снимка на момичето в група с 20-30 000 човека. После се чудиш от къде кое ти е дошло на главата. :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Слагате ли снимки на децата си в интернет?

Мнениеот asdddwww » 23 Авг 2016, 14:05

Локумът написа:Искаме децата ни да имат инернет култура а ние нямаме. Не знам къв идиот трябва да си да си пуснеш снимка на момичето в група с 20-30 000 човека. После се чудиш от къде кое ти е дошло на главата. :roll:

Малко са хората, които се замислят, по-голямата част правят всичко за лайкове..
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта