Алтернативни методи на обучение за деца до 7г.

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Алтернативни методи на обучение за деца до 7г.

Мнениеот Mon_ton » 22 Авг 2016, 14:01

Имам възможност да запиша дъщеря си в частна занималня, където да бъде обучавана по различни методи от традиционните заложени в образователната ни система. Чудя се за валдорфска занималня. :roll: Знам, че там имат по-различни дейности и начин на работа от тази в детските градини и яслите. Но не съм сигурна, дали подобен алтернативен метод на обучение е подходящ за децата и разбира се, в частност за моето. :roll: НЕ съм наясно какво точно включва и ми се ще някой по-запознат да разкаже повече, ако е имал досег до подобен вид алтернативна педагогика. Разбира се, не изключвам и другите предложения, които мога да получа. :roll: Мислите ли, че в подобни занимални образованието и спокойствието на детето са по-големи и като цяло, смятате ли, че това на 100% е по-правилния избор, който трябва да направим всички родители, вместо класическата детска градина?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Алтернативни методи на обучение за деца до 7г.

Мнениеот gabinka_80 » 22 Авг 2016, 14:49

Ако искаш да имаш отговорно и спокойно дете, се довери на подобни занимални. Много по-голямо внимание обръщат на децата, грижат се повече за тях и са много по-мили. няма го стреса и плаченето сутрин, когато оставяш детето. В държавните градини няма индивидуална грижа, а ние точно това искаме за нашите деца, нали?
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Алтернативни методи на обучение за деца до 7г.

Мнениеот m.vulev » 22 Авг 2016, 14:58

Какво правят децата в тези занимални? Да не са от тези, които им осигуряват естествена среда, играчки и пособия от естествени материали, специална храна? За деца до 7-годишна възраст добре звучи. Не знам как стои въпросът с обучението.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Алтернативни методи на обучение за деца до 7г.

Мнениеот kauda » 22 Авг 2016, 16:30

Обучават ги по по-различен метод. Гледат те, говорят ти по-различно, има приказки с по-различен характер, обучението е различно, изпозлват се естествени материали, ориентират се в природното и т.н.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Алтернативни методи на обучение за деца до 7г.

Мнениеот pitanka » 22 Авг 2016, 17:21

Аз бих записала детето си в подобна занималня, ако е самото то е по-спокойно по характер, творчески настроено. Според мен трябва да се изхожда от самото дете какво е. На някое сигурно не би му паснало.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Алтернативни методи на обучение за деца до 7г.

Мнениеот niya_mazova » 23 Авг 2016, 08:59

Родителите май повече се съобразяваме с това какво е училището или градината, а не със самото дете и кое би му паснало. Не че има много варианти за избор.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Алтернативни методи на обучение за деца до 7г.

Мнениеот Rali_hr » 23 Авг 2016, 10:25

Не харесвам места, където са и религиозно насочени, като тази Валдорфска нещо си. Не ми харесва идеята по един или друг начин да се свързва религия и т.н. :) това е нещото, което би ме спряло. Също като цяло не смятам, че ученето по обичайните методи е лошо за децата. Не виждам нищо лошо в тях, стига само да си достатъчно нормален да не търсиш под вола теле. В момента това еко и връщане към корените, мислене, че всичко трябва да е алтернативно и да си един вид специален е поредната лудост, провокирана от родителите. Единствения плюс е, че са млко деца, което ограничава до някъде болестите, т.е. не идва от 20 места, идват от 10. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Алтернативни методи на обучение за деца до 7г.

Мнениеот Snejna » 25 Авг 2016, 15:18

Аз си мисля, че точно от тези места може да получи добро образование и индивидуално. Разбира се, винаги ще има неща, които не ти харесват и това е нормално, ако всичко ти харесва, то значи има нещо сбъркано. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Алтернативни методи на обучение за деца до 7г.

Мнениеот zagrijena » 26 Авг 2016, 10:07

Хубаво е да има повече варианти и избор един родител. Така може да открие кое учебно заведение или школа, занималня може да предложи на детето му обучение и развитие според родителските му представи, мислене и разбиране за живота. Като погледнем назад винаги са се появавали нови течения, методи и майките и бащите са залитали в една или друга посока. Ако търся подобна възможност и искам да дам на детето ми по-различни възможности, ще намеря, защото не съм единствена.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Алтернативни методи на обучение за деца до 7г.

Мнениеот Anka » 26 Авг 2016, 10:33

Бащите не мис е вярва да залитат насам натам. Предимството на такива центрове е, че родителите пускат деца без ваксини, а това няма как да се случи в държавна детска градина.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта