Как да се отърва от "гъшата" кожа?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как да се отърва от "гъшата" кожа?

Мнениеот Lyomi » 22 Авг 2016, 14:24

Не съм много голяма на години, но не съм и в пубертета и не знам дали моят проблем има връзка с него. Откакто се помня, кожата ми не е гладка и нежна, а все е на едни много ситни точици, грапава и нелицеприятна. Като поотраснах, разбрах, че това е така наречената "гъша", "пилешка" кожа, или кератозис пиларис. Не съм нито ходила на лекар, защото не ме сърби, нито боли, не съм и взимала някакви специални козметични мерки. Мислех, че ще изчезне от само себе си като преминат промените по време на пубертета. Но кожата ми си остана груба и изглежда все едно вечно е настръхнала и то най-вече по ръцете. Не ми е приятно през лятото да си ги показвам и на пипане също не е много приятна, а съм вече млада жена. Какво мога да направя, за да подобря състоянието на кожата си? Какви мазила или процедури могат да ми помогнат да се отърва от "гъшата" кожа?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как да се отърва от "гъшата" кожа?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Авг 2016, 15:43

Това е много ясен симптом за непоносимост към глутен. Пробвай да ограничиш тези храни и виж дали ще има ефект върху кожата ти. Може цял живот да си имала глутенова непоносимост и сега чак да си решила да търсиш решението.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да се отърва от "гъшата" кожа?

Мнениеот analizatorka » 22 Авг 2016, 15:45

Този тип кожа май повече е естетически проблем. Мазала ли си я с кремове, които съдържат салицилова или млечна киселина? Ексфолирането може и то да дава добър резултат. Една позната и тя се оплакваше от подобен проблем. Не искам да те плаша, но не изчезва напълно, просто трябва да си по-упорита в грижите.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да се отърва от "гъшата" кожа?

Мнениеот kauda » 22 Авг 2016, 16:21

Не е нужно да е само естетичен проблем, а и може и да е ефект от здравословни проблеми. :roll: Според мен трябва да се обърне внимание на евентуалните проблеми, които могат да ги издават, Както казаха и глутенова непоносимост.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да се отърва от "гъшата" кожа?

Мнениеот klara » 23 Авг 2016, 09:39

Казват, че гъшата кожа не е заболяване, а нарушено равновесие между мазнините и водата в тялото. За облекчаване трябва да се ползват козметични продукти, които съдържат урея.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как да се отърва от "гъшата" кожа?

Мнениеот Rali_hr » 23 Авг 2016, 10:18

Ексфолирането не помага ли в такива случаи? Иначе за глутен и аз се записвам, че е много сериозен фактор гъшата кожа. ;) Също в тези области може да използваш и мазането с бебешка пудра, за да обира потта, може и да е пот ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да се отърва от "гъшата" кожа?

Мнениеот YoLindi » 23 Авг 2016, 11:16

Не знам дали глутеновата непоносимост има нещо общо, но това състояние на кожата е наследствено и вродено. Причинява се от свръхпроизводство на кератин или недоброто отлюспване на мъртвите клетки. Лесно може да се обърка с някое друго кожно заболяване, затова е по-добре да се направи консултация с дерматолог. Задължително ексфолиране и хидратиране на кожата поне два пъти на ден. Това е много важно, за да се намали ефекта гъша кожа. Не трябва да се ползват продукти, които съдържат алкохол или спирт, защото изсушават кожата и свиват порите, а това пречи на премахването на мъртвите клетки и кератина.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как да се отърва от "гъшата" кожа?

Мнениеот nefertiti » 23 Авг 2016, 12:05

Lyomi На първо място защо не отидеш при дерматолог в някоя естетична клиника и тогава да мислиш за мерките и процедурите, които да предприемаш? Всяко едно състояние на кожата е до голяма степен индивидуално и при всеки човек различни неща оказват положителен ефект. Знаеш колко голям набор от процедури, терапии, апарати, кремове и тн, съществува. Дори някои да ти даде съвет как той се е справил с подобен проблем, няма никаква гаранция, че това ще е твоето решение. Отиди на преглед, може да не става дума за "гъша кожа", може само да е сходно, причините да са други и подходите за справяне съвсем различни от онези, които сега си представяш.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да се отърва от "гъшата" кожа?

Мнениеот asdddwww » 23 Авг 2016, 14:21

Като имаш толкова гаден проблем, ако наситина е сериозно, най-добре поговори с лекар, причините могат да са разнообразни, а и може да е чисто естетически проблем. Важното е да го решиш.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Как да се отърва от "гъшата" кожа?

Мнениеот fairy » 23 Авг 2016, 17:02

Много е важно какви продукти ще се ползват. А за тях най-добър съвет наистина може да даде само специалист.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта