Не мога да изкарам водата от ухото си - помагайте!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Не мога да изкарам водата от ухото си - помагайте!

Мнениеот irka » 23 Авг 2016, 15:54

В неделя последно бях на море и докато плувах, ми влезе вода в ухото. Мислех, че съм успяла да я изкарам с номера "Подскачане на един крак и с наклонена глава" :mrgreen: , но явно не съм. Постоянно чувствам ухото си заглъхнало и ми е много некомфортно. Чудя се вече дали да не отида на лекар!? Влизането на вода в ухото е безобидно за мен и не е нещо, на което обръщам внимание, но определено не го усещам като преди, дори нещо като лека болка се появява. Как мога да изкарам водата от ухото си? Споделете някакви техники освен тази с подскачането на един крак! Безопасно ли е да слагам капки или да използвам други средства? Може ли да увредя слуха си или да стане някаква инфекция?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Не мога да изкарам водата от ухото си - помагайте!

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Авг 2016, 15:59

Ако положението е сериозно, отивай на лекар. Иначе може да си правиш сама упражнения, като дъвчеш повече дъвка, прозяваш се, надуваш през ушите, нали знаеш, поемаш си въздух и стискаш носа. Това помага да се прочистят каналите :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Не мога да изкарам водата от ухото си - помагайте!

Мнениеот PasDeDeux » 23 Авг 2016, 16:23

И на мен ми е много неприятно, когато ми влезе вода в ухото, но почти веднага или след един час, да кажем, е успявала да излезе. Толкова време да усещаш, че още имаш, явно много навътре е отишла. Леко загрят зехтин помага при болка и ще изкара водата. и другия път плуване с шапка или тапи в ушите :smile: .
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Не мога да изкарам водата от ухото си - помагайте!

Мнениеот mimeto90 » 24 Авг 2016, 09:03

Аз съм забелязала, че когато съм на морето и ми влезе вода в ухото, после много бързо излиза или изчезва, отколкото ако ми се е случило вкъщи или на друго място. Обяснявам си го с по-високата температура и топлината - на плажа топлината по-бързо решава тези проблеми :smile: . Защо не опиташ, докато си сушиш косата да нагрееш ухото и да видиш дали няма да помогне :wink: ?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Не мога да изкарам водата от ухото си - помагайте!

Мнениеот fawla » 24 Авг 2016, 10:01

mimeto90 написа:Аз съм забелязала, че когато съм на морето и ми влезе вода в ухото, после много бързо излиза или изчезва, отколкото ако ми се е случило вкъщи или на друго място. Обяснявам си го с по-високата температура и топлината - на плажа топлината по-бързо решава тези проблеми :smile: . Защо не опиташ, докато си сушиш косата да нагрееш ухото и да видиш дали няма да помогне :wink: ?

Това звучи, като предложение, да го нагрееш ухото, докато водата се изпари :lol:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Не мога да изкарам водата от ухото си - помагайте!

Мнениеот roksana » 24 Авг 2016, 10:52

Чак инфекция да се получи може би е трудно, но не е невъзможно. Отиди при лекар уши, нос, гърло, щом усещаш някаква болка. Той ще ти промие ухото и ще види дали има някакви поражения. По принцип и аз надувам носа, като първо съм го запушила с пръсти и така докато ми изпукат ушите, добре, че не ми се налага често.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Не мога да изкарам водата от ухото си - помагайте!

Мнениеот donni » 10 Ное 2016, 14:10

Като се къпах онзи ден, не знам как си завъртях главата докато си миех косата, но струята попадна точно в ухото ми. Чак на втория ден ми се оправи, иначе все беше едно заглъхнало. Нищо не съм правила, но много неприятно усещане. Спях повече на това ухо и може и да е изтекла водата.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Не мога да изкарам водата от ухото си - помагайте!

Мнениеот Jully » 10 Ное 2016, 15:04

Ако си сложиш памуче в това ухо, няма ли да е по-добре да помогне да се обере влагата.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Не мога да изкарам водата от ухото си - помагайте!

Мнениеот silver933 » 14 Ное 2016, 13:47

Аз си правя вакуум с ръката и рязко освобождавам, уж помага, ама дали помага...
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Не мога да изкарам водата от ухото си - помагайте!

Мнениеот pavleta » 14 Ное 2016, 14:30

Това за ръката не съм се сещала, би трябвало да има ефект. Аз си слагам памучета в ушите, за да не попада вода. Главно, когато плувам, но на детето като беше малко така правех, защото открих, че това е причината да се дърпа от банята.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта