Чия отговорност са мотористите?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот Kaya » 16 Мар 2017, 11:20

Всеки трябва да отговаря на първо място за собствения си живот, а след това да мисли и за околните. Трака е и с мотористите, те сами не се пазят, поставят се в толкова рискови ситуации и като стане белята, бързат да обвинят другите... с каква цел?! Да се изкарат жертви ??
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот Elica » 16 Мар 2017, 12:51

Страшно е да се кара мотор, не знам как се решават на дълги разстояния, че и в лошо време карат някой път, но както се знае, всеки си решава сам. Но наистина те самите не се пазят, но са с безброй изисквания към другите да са отговорни за техния живот. Съмнявам се, че има много хора с цел да удрят нарочно мотористите, че те да са с призив да ги пазят!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот svetlozara » 16 Мар 2017, 13:03

за мен това зса донори, като като откачени, бясно и опасно за себе си и за околните, вдигат шум, стряскат хората около тях, после да ги и съжалявам, айде някой друг път
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот gabinka_80 » 16 Мар 2017, 15:49

Всеки човек над 18 години си е собствена отговорност, аз не мога и не желая да пазя хора, които сами не се пазят. Виждате безброй примери по пътищата, навират се между колите, изпреварват както им скимне, карат с луда скорост...
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот fawla » 16 Мар 2017, 16:57

И аз не съм на мнение, че ние под някакава форма трябва да ги пазим, те самите могат да се пазят достатъчно успешно, след като са решили да карат със 180 по междуградските пътища и със 100 в града.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Мар 2017, 17:07

Случка от вчера, тук има един блок със заавой точно до пешеходна пътека, колите когато идват от блока не виждат дали има пешеходци, затова се кара много внимателно там, вчера намалям за да спра на пешеходец и до мен профуча моторист, на метри от хората... за какво да ги пазя ми кажете ?!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот Guppy » 13 Май 2018, 10:01

На първо място са тяхна собствена отговорност. Карат като бесни, почти няма седмица, в която някой моторист да не ни е засякал, да нее изпреварил като гъзар, само защото може да мине, свирят, дават зор, ужасни са! Извинявам се, но аз не мога да ги пазя те самите не полагат грижи да се опазят, а после шофьорите са им виновни! Всички знаят колко непредпазливо карат мотористите,изобщо не мога да ги съжалявам, в 1 от 100 случая може и моториста да е невинен при евентуална катастрофа
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот Dipsy » 14 Май 2018, 15:57

много е тъпо това да ги слагате всички мотористи, велосипедисти, шофьори на мпс под един общ знаменател. когато питате мотириста и той така ще ги сложи всички останали групи под общ знаменател. или имаш някаква отговорност на пътя и си спазваш правилата или нямаш. независимо какво возило управляваш. мотористите са отговорност на тях самите и на всички други участници в движението. приятелят ми кара мотор, кола и велосипед и сме виждали всякакви простотии по пътя от представители на всяка категория. и мотористите да не са някакви малоумници че да са нечия отговорност. всеки си носи отговорността :wink:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот Stark » 14 Май 2018, 16:00

Dipsy написа:много е тъпо това да ги слагате всички мотористи, велосипедисти, шофьори на мпс под един общ знаменател. когато питате мотириста и той така ще ги сложи всички останали групи под общ знаменател. или имаш някаква отговорност на пътя и си спазваш правилата или нямаш. независимо какво возило управляваш. мотористите са отговорност на тях самите и на всички други участници в движението. приятелят ми кара мотор, кола и велосипед и сме виждали всякакви простотии по пътя от представители на всяка категория. и мотористите да не са някакви малоумници че да са нечия отговорност. всеки си носи отговорността :wink:

Тогава защо мотористите имат призив "Пази моториста", след като са си сама тяхна отговорност.
Повечето, които познавам с мотори, наистина са безотговорни. не го разбирам, ама защо дават такъв зор, безсмъртни ли са нещо?! Разбира се, има всякакви идиоти, управляващи различни превозни средства. :mrgreen:
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот Dipsy » 14 Май 2018, 16:02

ми да си направят такъв призив и всички останали бе :) Никой не са го спрели - не карай пил, обади се като стигнеш, пази колоездача.. то всеки като мисли само за дупангата си - тъй ще е . :roll:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта