Чия отговорност са мотористите?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот miron » 24 Авг 2016, 12:41

Темата за мотористите е засягана навсякъде, че викам и при нас да я понищим малко.
Какво мислите вие за мотористите, карате ли мотор, чувствате ли се сигурни? Аз нямам против рокерите, които карат като пичове, но се дразня на онея, които карат пистови мотори със супер висока скорост и застрашават всички - и себе си, и пешеходци, и останалите участници в движението. Мислите ли, че ние шофьорите на автомобили трябва да ги пазим, или трябва те самите да карат безопасно и да мислят за здравето си?
Ако стане инцидент с моторист кой е виновен? :roll:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот analizatorka » 24 Авг 2016, 14:00

Аз като шофьор мога да кажа, че винаги съм нащрек, когато видя моторист, независимо с какъв вид мотор е. Бутат се навсякъде, за скоростта няма да говоря. Но има и другата страна, че често шофьорите ги пренебрегват като участници в движението и им отнемат предимството или минават опасно близо до тях, което ги застрашава. И от двете страни има какво да се желае.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот miron » 24 Авг 2016, 14:28

Със сигурност има какво да се желае, но те самите не създават ли по-големи опасности, като карат с висока скорост, не спазват никакви правила за движение. за мен не е нормално, само щото е моторист и чисто математически може да мине между две коли, то той да го направи, карайки в града със 100... Мисля си, че мотористите са тези, които са нетолерантни в движението.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот puhcheto » 24 Авг 2016, 14:39

Аз мисля, че има разлика между тези, които се качват на бързите и пистовите мотори и другите, истинските рокери. Вторите като че ли са по-внимателни и предпазливи. Имам такива познати и те са ми казвали, че много се пазят от колите, защото те изобщо не ги отразяват и не ги пазят. Много по-опасно е да се кара мотор. В колата железариите могат да те предпазят поне малко, но на мотор като си и най-дребното може да се окаже фатално за моториста и опасността да се контузи е в пъти по-голяма.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот Andrey » 24 Авг 2016, 15:41

Не знам какво означава, че не ги пазят. Аз като шофьор, пазя всички еднакво. Не мисля, че някой се цели едва ли не в мотористите, за да пострадат или нещо подобно. :roll:
Не мисля, че цели подобно нещо. мотористите много често се правят на онеправдани и то незаслужено. Просто защото трябва да има един вид дойна между мотористи и шофьори.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот silver933 » 24 Авг 2016, 16:30

Отговорността на всеки си е за него си, а по пътищата е споделена. И мен ме хваща яд на тея донори, карат като бесни, не мислят за никой, поставят ни много, много често в опасни ситуации, а после ние не сме ги пазили. Добре бе, какъв средностатистически тъпанар трябва да си, да караш с бясна скорост в града и да искаш някой да те пази?!? Постоянно се говори за скоростта, която трябва да спазва колата, за да ѝ бъде възможно да спре навреме, а за моторите тва правило сякаш не важи..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот S_Milenska » 25 Авг 2016, 10:20

Мисля, че мотористите сами си заслужават това отношение. Снощи пресичам с детето ми, светва зелено, но един кара с висока скорост, преди светофара изпреварва колата, логично беше да спра... защото де да го знам ще продължи ли ще спре ли. Какъв идиот трябав дас и да тръгваш да изпреварваш, при положение, че виждаш пресичат хора и пред теб има кола. Да, вярно спря си на неговото червено, но след като спря всички за да разберат негово величество мотористана къв кеф е...
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот sofi_black » 25 Авг 2016, 11:10

Който се подлага на емоцията и се фука колко е як и какъв мотор има, не е добър и отговорен моторист. Същото важи и за шофьорите, които карат като луди и не зачитат останалите в движението, независимо пешеходци или други шофьори. Всеки трябва да отговаря за себе си и същевременно и за другите и да не предизвиква подобни ситуации, които сте описали, но не се случва и затова край пътищата има толкова паметни плочи.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот Rali_hr » 25 Авг 2016, 12:59

Мен ме дразни това, че са много нагли, т.е. те приемат като задължение останалите да ги пазят, а те да си правят каквото си поискат и да не пазят околните изобщо.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот miron » 08 Мар 2017, 15:46

Rali_hr написа:Мен ме дразни това, че са много нагли, т.е. те приемат като задължение останалите да ги пазят, а те да си правят каквото си поискат и да не пазят околните изобщо.

Така е, те искат да са един вид привилегировани на пътя, а в същото време изпреварват колите и от дясно, или се навират между две коли, карат по осовата линия, не се връзва просто!
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта