Как махате подкожните косъмчета при честа епилация?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как махате подкожните косъмчета при честа епилация?

Мнениеот Snejna » 25 Авг 2016, 15:08

Не знам дали някой друг има такъв проблем като мен. Години наред не съм ползвала епилатор, та си купих преди 2-3 години. Проблемът е, че когато се епилирам веднъж следващия път имам черни точки навсякъде по краката от косъмчетата, имам подкожни косъмчета и изобщо изглежда много грозно. Та освен да изтърпя да пораснат мноого,което лятото съгласете се, няма как да стане, трябва да прибягвам до самобръсначката. :sad:
Някоя от вас има ли го този проблем и как се справя? Искам да използвам редовно епилатор, но заради факта, че изглежда грозно, когато почнат да растат космите, съм принудена да ги бръсна. Съвети? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как махате подкожните косъмчета при честа епилация?

Мнениеот Kremiliya » 25 Авг 2016, 15:43

Да, аз също имам този проблем, мислила съм с онези .. гъби дали няма да има ефект, но не съм сигурна кога и как точно трябва да ги ползвам, защото той проблемът се появява когато почнат да растат косъмчетата и са под кожата реално. :roll: И кофтито е, че е много грозно. Пробвала съм с гъба луфа, но няма ефект. :(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как махате подкожните косъмчета при честа епилация?

Мнениеот pavleta » 25 Авг 2016, 16:05

Да, лятото не е приятно да ходиш с наболи косми, но като си с панталон два дена, докато поникнат достатъчно, за да ги захване епилатора, мисля, че не е такъв проблем. През лятото поне растат бързо, а и не е нужно да станат много дълги, за да влезе в действие уреда. Аз така често практикувам. А подкожните наистина са напаст. Аз ги "измъквам" с ексфолиращ препарат и жулене с гъба.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как махате подкожните косъмчета при честа епилация?

Мнениеот Mon_ton » 25 Авг 2016, 16:10

Моите са много, краката ми са на черни точки, буквално и много ме е срам да ходя с къси поли и панталонки, за морето да не говорим. Все ги търкам,д ърпам и нищо. Само да ги мина веднъж с епилатор или кола маска и като поникват са ужасни. дебели черни точки прозират под кожата ми, стават на малки пъпчици, дори и ако успея да ги екфолирам да излезнат отново, то пак остават грозни краката ми и пак са един вид наболи, не са гладки никога. Само след като дълго време не съм ги обезкосмявала, да направя кола маска или да ги мина с епилатора и така до след седмица, когато почнат да растат и става грозна история. Единственото ми спасение май е лазерна епилация. :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как махате подкожните косъмчета при честа епилация?

Мнениеот lini_leni » 25 Авг 2016, 17:06

Би трябвало повече от една седмица да ти изкарва, но май лазерната епилация е по-добрия вариант при теб. Слез епилатора и на мен ми стават на точки, но като редовно се мажа с хидратиращ лосион като че ли по- добре изглеждат.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как махате подкожните косъмчета при честа епилация?

Мнениеот Mon_ton » 25 Авг 2016, 17:22

lini_leni написа:Би трябвало повече от една седмица да ти изкарва, но май лазерната епилация е по-добрия вариант при теб. Слез епилатора и на мен ми стават на точки, но като редовно се мажа с хидратиращ лосион като че ли по- добре изглеждат.

Не са точиците, червените след епилация. А подкожните черни косми, седмица след епилиране, когато започнат да поникват на ново. Отделно, че прозират, става неравна кожата, а и подкожните косъмчета не са един или два. Имам пряителка, с невероятни крака, нито един косъм грозен,а при мен.. нито един "свестен". Почвам да епилирам то накрая не си личи, че съм се скубала.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как махате подкожните косъмчета при честа епилация?

Мнениеот Yunona » 25 Авг 2016, 18:01

Когато ползвах епилатор и аз имах подобен проблем, който решавах с редовна ексфолиация. Достатъчно е два пъти в седмицата да се ползва пилинг за тяло на основата на сол или захар. След това някакво лосионче и проблемът се предотвратява.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как махате подкожните косъмчета при честа епилация?

Мнениеот Harmony » 26 Авг 2016, 09:03

Друго спасение за този вид епилация няма. Ако ти е писнало помисли за по-скъп, но по-ефикасен метод.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как махате подкожните косъмчета при честа епилация?

Мнениеот Anka » 26 Авг 2016, 10:21

И при мен е такова положението, затова само с бръснача действам. Мина ли се с епилатор или кола маска, после всичко е.. грозна картинка. Разбрах, че има кремчета за враснали косъмчета... :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как махате подкожните косъмчета при честа епилация?

Мнениеот gabinka_80 » 26 Авг 2016, 11:41

Аз имам малко враснали и ги вадя с игличката, после мажа с кремче. За по-сериозни, ексфолиране само.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта