Как да приготвя зеолитната вода и как мога да я използвам?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да приготвя зеолитната вода и как мога да я използвам?

Мнениеот pavleta » 25 Авг 2016, 15:57

Някой може ли да ми каже как се "приготвя" зеолитна вода, прави ли се нещо предварително с минерала? Интересува ме освен като се пие, ще има ли също толкова силно действие по друг начин - чрез къпане, миене например? Знам, че се препоръчва като идеален пречиствател на вода, извлича отровите от тялото и помага при проблеми със сърцето, стомаха, кръвното налягане, диабет, дори се смята, че и при рак и е най-добре е да се пие водата, в която е престоял зеолита. Някой знае ли по какъв друг начин може да се използва?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как да приготвя зеолитната вода и как мога да я използвам?

Мнениеот lini_leni » 25 Авг 2016, 16:58

Аз мисля, че просто се слага зеолита във водата и престоява няколко часа. Но не съм сигурна.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да приготвя зеолитната вода и как мога да я използвам?

Мнениеот zagrijena » 26 Авг 2016, 10:30

Аз знам, че се подготвя предварително минерала, за да се избегне замърсяване и инфекция. За да се обеззарази, зеолитът се слага в тава и се напича във фурна на 250 градуса. След тази процедура се съхранява в стерилен съд. Така даже казват, че се увеличава и действието му, не знам дали е вярно. Чак тогава може да се сложи във вода да престои.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как да приготвя зеолитната вода и как мога да я използвам?

Мнениеот M.Tasheva » 26 Авг 2016, 10:34

Ако искате да пиете зеолитна вода, слагате 100 г от камъчетата в 5 л вода, но да не е от чешмата, а изворна. Престоява 8 ч. и след това е готова за пиене.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как да приготвя зеолитната вода и как мога да я използвам?

Мнениеот Ваня Стойчева » 30 Авг 2016, 16:03

M.Tasheva написа:Ако искате да пиете зеолитна вода, слагате 100 г от камъчетата в 5 л вода, но да не е от чешмата, а изворна. Престоява 8 ч. и след това е готова за пиене.

А махат ли се камъните и от къде се взема зеолит?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да приготвя зеолитната вода и как мога да я използвам?

Мнениеот Fancy » 30 Авг 2016, 16:25

Зеолит и в интернет продават вече, ако пък не отивате в Родопите и там все ще намерите по чукарите :lol: . Аз съм чумала, че и в праховете за пране слагали този минерал, за да замести някои много вредни съставки.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как да приготвя зеолитната вода и как мога да я използвам?

Мнениеот fairy » 02 Сеп 2016, 14:54

Fancy написа:Зеолит и в интернет продават вече, ако пък не отивате в Родопите и там все ще намерите по чукарите :lol: . Аз съм чумала, че и в праховете за пране слагали този минерал, за да замести някои много вредни съставки.


Сериозно :eek: ? Ако е така, добре, и праховете за пране ще ги изкараме полезни :lol: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как да приготвя зеолитната вода и как мога да я използвам?

Мнениеот pravilno » 08 Сеп 2016, 15:16

Зеолитът има много приложения. Като споменахте Родопите, там са правили изследвания, че хората, които живеят там, много по-малко се разболяват от рак и други опасни болести, което се дължало на водата, която пият. А тя пък от своя страна често тече именно през зеолитни камъни.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как да приготвя зеолитната вода и как мога да я използвам?

Мнениеот bojo_kolev » 15 Сеп 2016, 14:38

И аз съм го чувал това нещо, може би има нещо вярно. Родопчани по принцип са дълголетници.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Как да приготвя зеолитната вода и как мога да я използвам?

Мнениеот Локумът » 19 Сеп 2016, 12:05

И какво правите вие, вземате си камъни от Родопите и ги слагате във водата си?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта