За или против занималнята в училище?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

За или против занималнята в училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Авг 2016, 15:59

Чудя се дали да запиша сина си на занималня в училище. Остана малко до началото на учебната година. Чувала съм, че е по-добре в 1 клас поне да си е у дома, защото много се изморява? Не ми е по силите, но ако се наложи, бих направила нещо по въпроса да стоим у дома следобед, за да може да учи. Мисля, че той е много отговорен и спокойно мога да го оставя 2-3 часа, докато се прибера от работа, той да се занимава сам. Въпросът е, дали е по-ефективно за неговото образование, да бъде у дома, или е по-добре да е на занималня? :roll: Какви съвети ще ми дадете? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против занималнята в училище?

Мнениеот viking » 26 Авг 2016, 16:24

Моето момиче е още мъничко и има време за училище, но още от сега съм си намислила, че като тръгне ученичка, няма да я пускам от първи клас на занималня. Работата ми е такава, че имам възможност да съм следобедите с нея и предпочитам аз да й помагам. От други майки знам, че на занималнята нищо не учат, претупват набързо домашните и накрая пак нищо не са разбрали.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: За или против занималнята в училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Авг 2016, 16:40

Надявам се, че ще се справя, но ми е интересно да науча мнение на хора, минали по този път. :) И аз бих искала да го гледам у дома, разбира се, но ако там ще се чувства добре, нека да е така.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против занималнята в училище?

Мнениеот pravilno » 29 Авг 2016, 09:56

Зависи от училището, учителката, който ще им води занималнята и от самото дете. От нашия опит разбрах едно - занималнята е удобство за родителите, защото като ходят на работа не се притесняват за детето си. Знаят, че е в училище на занималня и това е голямо улеснение. Колкото до ученето, не бях доволна. Пишат си домашните за следващия ден, като в повечето случаи госпожата им смила почти всичко и те май само преписват. Нашата госпожа хич не можеше да ги овладее и моят син ми казваше, че много викат, пречат си и през пръсти беше работата. Често се налагаше вкъщи да довършваме нещо, да преговаряме, да доучваме. Първи, втори и трети клас не го пращах на занималня и беше по-добре като успех. В четвърти клас беше на занималня и не бях доволна.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: За или против занималнята в училище?

Мнениеот franky » 29 Авг 2016, 10:39

За мен занималнята си е необходимост. Детето ако си е прилежно и си учи, няма да има проблеми с подготовката и успеха. Да, там е по-свободен режима, но децата се готвят за следващия ден, а вкъщи има много разсейващи елементи - компютър, телевизия, деца пред блока.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: За или против занималнята в училище?

Мнениеот Kaya » 30 Авг 2016, 11:16

Имаш ли възможност, не си оставяй детето на занималня. Според мен е по-добре да се научи, само да си организира времето и да се учи. Ако всичко е за викове и крясъци, по-добре да е вкъщи, да си почине, да има времето си, в което се разсейва и да успее да научи материала спокойно, вместо да има време за учене, през което се вика, и време за игра. Когато ние бяхме малки, най-големите двойкаджии ходиха на занималня, сега ходят всички на занимялна, само заради удобството на родителите.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За или против занималнята в училище?

Мнениеот irka » 30 Авг 2016, 11:46

Няма ли някоя баба или дядо да го поема след училище? Цял ден в училище не е лесна работа. Може да му дойде на нагорно веднага на занималня.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: За или против занималнята в училище?

Мнениеот fairy » 02 Сеп 2016, 14:59

В първи клас децата много се изморяват. Режимът им е друг, натовареността също - не е като в детската градина. Макар че на занималнята им дават почивка, излизат за по няколко минутки, ако е хубаво времето. Ще видиш вечер как няма да издържа и рана-рано ще е в леглото :smile: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта