Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот niya_mazova » 02 Сеп 2016, 15:34

Каква ирония само - този неграмотен общински съветник е член на общинската комисия по образованието :lol: :banghead: . Няма какво повече да се каже!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот roksana » 07 Сеп 2016, 15:40

Вие пък, не само член на образователна комисия може да бъде, може някой ден и депутат в Народното събрание да бъде, примери бол! Аз съм твърдо за приемането на изискване за образователна степен на гласуващите. Така няма да ходят в ромската махала на всеки град и да ги карат на конвейр да гласуват за когото трябва.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот Alex_mor » 11 Апр 2017, 10:39

В крайна сметка, не може някой, който не може да си напише името да има равностоен глас с човек, който е плащал данъци цял живот, който е вложил в собственото си образование да стане качествен човек. Не е честно. Но това няма да се въведе като закон, защото никой няма да се откаже от гласовете на ромите.
Иначе, да се приеме закон поне до 8 клас и след това да се гласува е най-добре. Да, може някои от нашите дядовци да се съпротиви, най-възрастните, защото могат да влязат в тази графа, но това ще са не повече от 1000 случая, които не бива да се вземат под внимание.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот bob_care » 11 Апр 2017, 14:41

Всеки има право на глас, гласуването си е основно човешко право в цивилизования свят, не може да се каже на някой, че не е достатъчно умен, за да гласува. Но останалите, образованите, ако отидат до урните ще променят значително вота на подкупните гласове. тук отново се иска някой друг да свърши работата, вместо нас, а ние пак да си мързелуваме в дните на избори и да плюем след това, ей така за спорта.
bob_care
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Апр 2017, 14:19

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот klarissa » 11 Апр 2017, 16:10

Не може да им се взема правото, но след като си продават гласовете и по принцип не обмислят действията си, няма причина да са с равен глас с хората, които са учили и са разумни.Но за едно мога да се съглася, именно, че трябва всички да гласуват, а не като досега, едва да се връзват 40%
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Апр 2017, 21:42

И аз съм от всякъде ЗА да има закони и разделение.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот страстоцвет » 12 Апр 2017, 11:25

Изобщо е сбъркана системата ни изцяло. Някакви си агенти на държавна сигурност, някакви си осъдени или подсъдими личности, някакви си без грам образование, зааемат отговорни длъжности, и всичко е насочено към обикновения човек. и друг път съм го казвал и пак ще го кажа, че заслужаваме съдбата си, защото сме мързеливи, мързеливи сме като общество, на нас не ни пречи да ни мачкат, стига да не ни вземат спокойствието - мързелът т.е.!
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот vanessa_ » 12 Апр 2017, 15:21

Идиотите властват просто в нашия парламент, не иедин и двама са със слаби оценки, незавършили и какво ли още не. Като почне да се приема и това място като място, където трябва да влизат способни кадри, като работа, тогава може, но докато се приема като място по "призвание" и демек влиза, всеки който си плати, ще е така.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Апр 2017, 19:32

и аз не си го обяснявам това, как може всякакви идиоти да са политици,а хора с умения и знания да не могат да стигнат до този толкова важен пост! Всичко се отнася за това, какви хора познаваш!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот klarissa » 08 Фев 2018, 12:22

rabotnata pchela написа:и аз не си го обяснявам това, как може всякакви идиоти да са политици,а хора с умения и знания да не могат да стигнат до този толкова важен пост! Всичко се отнася за това, какви хора познаваш!

то е така и с всяка една работа, все трябва да познаваш някой конкретен, че да те уреди да отидеш във фирма, в която има пари, примери са много - мините, тецовете, паралмента и къде ли още не..
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта