Трябва ли да променям адресната си регистрация при преместване в друг град?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Трябва ли да променям адресната си регистрация при преместване в друг град?

Мнениеот PasDeDeux » 07 Сеп 2016, 15:10

Поради смяна на местоработата на съпруга ми се наложи да напуснем родния си град и се преместихме в друг, като перспективата е да се задържим дълго време в него. Дори може да останем и за постоянно. Можете ли да ми помогнете с информация Как стои въпросът със смяната на адресната регистрация? Засега да сменяме ли постоянния си адрес или да го оставим? Кое е по-удачно? А трябва ли някъде да уведомим или да впишем, че имаме нов настоящ адрес? Понеже имаме и малко дете, което ходи на градина и ще я смени, кой адрес трябва да посочваме? Не съм изобщо наясно с тези неща и направо се обърках, като търсих информация.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Трябва ли да променям адресната си регистрация при преместване в друг град?

Мнениеот annydance » 08 Сеп 2016, 09:36

Мисля, че в срок от 30 дни трябваше да се уведоми, че има промяна в настоящия адрес. Отидете в общината на града, в който сте се преместили, и питайте там. По-добре могат да ви насочат.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Трябва ли да променям адресната си регистрация при преместване в друг град?

Мнениеот bojo_kolev » 08 Сеп 2016, 10:02

Не сте задължени да сменяте постоянния си адрес. Ако го смените, трябва да сменяте и личните карти, а това все пак са разходи. В общината подавате заявление, че сте променили настоящия си адрес и мисля, че това е достатъчно.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Трябва ли да променям адресната си регистрация при преместване в друг град?

Мнениеот lussy » 08 Сеп 2016, 12:16

Постоянният ви адрес вие преценявате дали и кога да го промените. При живеещите в чужбина беше по-особено, но то май не ви касае вас.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Трябва ли да променям адресната си регистрация при преместване в друг град?

Мнениеот pravilno » 08 Сеп 2016, 15:06

На мен ми се наложи един път да си променям настоящия адрес и ми искаха в общината като документи лична карта, договор за наем, ако си на такъв или документ за собственост на жилище и заявление.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Трябва ли да променям адресната си регистрация при преместване в друг град?

Мнениеот balsam » 09 Сеп 2016, 13:38

Аз не съм правила такива постъпки. Преместих си и не съм уведомявала никого. Постоянният адрес ми е на личната карта, но винаги казвам настоящия си, когато се налага.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта