Опасно ли е мазилото с лют червен пипер за кожата?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Опасно ли е мазилото с лют червен пипер за кожата?

Мнениеот borkova » 09 Сеп 2016, 14:21

Напоследък имам проблеми с колената, много ме болят. Мои колежки по проблеми ми дадоха една рецепта, която казаха, че имала голям ефект. Забъркват се 3 с.л. много лют червен пипер, 1 ч.ч. зехтин и половин чаша настърган пчелен восък. С това нещо се мажат местата, където болят. Аз имам по-нежна кожа и се притеснявам, че повече беля ще си докарам от този лют пипер, отколкото да ми минат болките в коленете. Възможно ли е това мазило да ми изгори кожата? Мога ли да го предотвратя, защото много искам да се отърва от тези болки и бих направила всичко. Как да спра болките в коленете?
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Опасно ли е мазилото с лют червен пипер за кожата?

Мнениеот pitanka » 09 Сеп 2016, 15:52

Ако си с по-чувствителна и лесно дразнима кожа, като нищо ще си навлечеш проблеми. Този лют червен пипер ще те изгори и заедно с болките в коленете ще лекуваш и възпалена кожа.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Опасно ли е мазилото с лют червен пипер за кожата?

Мнениеот exotic » 09 Сеп 2016, 16:28

Бъди предпазлива. Чувала съм, че помага лютият пипер за артрит и подобни болки,но вземи предпазни мерки. Няма ли да има същия ефект, ако намалиш малко количеството му да не е толкова люто?
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Опасно ли е мазилото с лют червен пипер за кожата?

Мнениеот analizatorka » 09 Сеп 2016, 17:28

Едва ли ще има някакви сериозни последици. Като пипате люта чушка само усещате леко парене, нищо друго не става. Сигурно и това е така. Само да не се пипнете по устата или очите, че тогава вече става страшно :mrgreen: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Опасно ли е мазилото с лют червен пипер за кожата?

Мнениеот Nightmare » 10 Сеп 2016, 08:49

Да, но като пипаш люта чушка и после се измиваш, а това се мажеш с него и стои сигурно по-дълго върху кожата. Затова може и да има някакви последствия.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Опасно ли е мазилото с лют червен пипер за кожата?

Мнениеот donni » 12 Сеп 2016, 14:13

Няма ли някой, който го е правил, да сподели как действа на кожата? И моята майка го е видяла някъде и се чуди дали да го почва. Аз съм малко скептична, че изобщо помага.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Опасно ли е мазилото с лют червен пипер за кожата?

Мнениеот borkova » 15 Сеп 2016, 17:26

Благодаря за мненията! Аз го направих и се намазах. Послушах и сложих по-малко червен пипер и така по се ядва :smile: . Не ми пари чак толкова. Сега чакам другия ефект.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Опасно ли е мазилото с лют червен пипер за кожата?

Мнениеот S_Milenska » 16 Сеп 2016, 09:15

От какво се притесняваш? Да не ти се изгори кожата ли? Винаги можеш да прекратиш процедурата - да се измиеш, след като почувстваш дискомфорт.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Опасно ли е мазилото с лют червен пипер за кожата?

Мнениеот Lili_pili » 22 Май 2017, 15:49

Ще си напарва доста и моя съвет е да се пробват такива неща по малко, защото колкото и безобидно да ни изглежда нещо, то не се знае дали наистина е такова. А могат да се появят проблеми, за които даже не сме и подозирали.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта