Как да премахна космите из къщата си?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да премахна космите из къщата си?

Мнениеот отчаяна » 10 Сеп 2016, 17:07

Искам да намеря решение за моя проблем и най-вече как да направя така, че къщата ми да не прилича на място, в което живее космато чудовище! Косата много ми пада и въпреки че у дома постоянно съм с вързана коса, навсякъде е пълно с мои косми. Постоянно се карам със семейството заради това, те направо като видят мой косъм и пощуряват. Не че няма техни, но моите направо се набиват на очи, защото са тъмни и дълги. Чистя, събирам, тупам, но са навсякъде - по пода, по леглото, по завивките. Не знам вече какво да правя! Моля ви, кажете ми какво да направя! Как да направя така, че домът ми да не е постоянно осеян с косми?
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Как да премахна космите из къщата си?

Мнениеот mimeto90 » 12 Сеп 2016, 12:30

И аз съм в подобна ситуация, ходя вързана вкъщи, реша се на терасата и си събирам космите чинно, но пак се промъкват и са навсякъде! Имам си една четка, с която ги обирам от килими, одеяла и подобни материи и горе-долу успявам да внеса ред. Разбира се, прахосмукачката често влиза в употреба.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как да премахна космите из къщата си?

Мнениеот donni » 12 Сеп 2016, 14:18

Невъзможно е да няма нито един косъм по пода или по дивана, леглото и т.н. Вкъщи сме на ламиниран паркет и теракот, не харесвам килими и нямам. От една страна е добре, че боклуците, прахта и космите няма в какво да се набиват, от друга си личат веднага и често трябва да се чисти. Това е положението - кой както му харесва и го устройва. Спасение няма освен всеки ден или почти всеки ден да се чисти.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да премахна космите из къщата си?

Мнениеот franky » 12 Сеп 2016, 14:52

Както кавва Дони, невъзможно е, освен ако не се обръсне човек нула номер :grin: . Аз на моята прахосмукачка имам един накрайник, като малка четчеца, с която обирам по мебелите всичко. Върши добра работа. А пък и в крайна сметка погрижете се за косата си, не е нормално така да пада. Направете й маска или се консултирайте със специалист как да я заздравите.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как да премахна космите из къщата си?

Мнениеот dessiblond » 12 Сеп 2016, 15:30

Има едни лепкащи четки , като валячета, които вършат страхотна работа. Може много да помогнат.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Как да премахна космите из къщата си?

Мнениеот vanessa_ » 04 Мар 2017, 17:27

На първо място трябва да обърнете внимание защо косата ви капе чак толкова много, след това е почистването. напълно нормално е тук -таме да има някой косъм, просто като чистете с прахосмукачката минавайте и по мебелите.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Как да премахна космите из къщата си?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Мар 2017, 20:35

Няма как да ги премахнеш толкова добре, то пак ще си има моменти, в които косата ще пада, докато не решиш проблема по един или друг начин. На първо време може да си скъсиш косата, след като е толкова голям проблем., може да правиш различни маски за коса, но и добре е да провериш като цяло примерно хормоните, да намериш начин да се справиш с косопада, след като е толквоа голям порблем. Но на първо време прахосмукачка, а за мебелите може да използваш влажен парцал, или ръкавица, за да обираш космите. (аз бих помислила и за отношенията със семейството ми, след като стават толкова големи проблеми от нещо, което реално не зависи от теб!)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта