Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот Kaya » 12 Яну 2015, 11:18

Никога не съм опитвала, а знам, че е много полезно. Все пак къде да го използваме?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот Burborino » 12 Яну 2015, 11:25

Snejna написа:Имам познати, които си го хапват като ядки, но по малко, не знам дали може да се слага в храна примерно. :roll:

Може да се слага в храна.
На мен не ми харесва на вкус. Бях си купила и после след като не ми хареса го смесих с други сушени плодове и ядки, какао, кокос, за да направя сурови веган бонбони.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Годжи (Лиций) - плодовете на дълголетието

Мнениеот Andrey » 12 Яну 2015, 15:00

И какво ги правите после?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот mix_twix » 13 Яну 2015, 10:38

Никога не съм го опитвал, представям си че ще е кисело на вкус ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Годжи (Лиций) - плодовете на дълголетието

Мнениеот S_Milenska » 21 Яну 2015, 12:45

Аз си слагам в салатата по малко :))
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот Snejna » 21 Яну 2015, 14:21

silver933 написа:Аз си го слагам в мюслито, не знам колко е правилно, но по малко слагам. ;)

Става ли вкусно, аз още не съм вземала да пробвам :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот Andrey » 21 Яну 2015, 14:39

Полезно е годжито но и аз не знам как да го ям, та сега съм си купил едно сухо и стои да разбера какво да го правя.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот Kremiliya » 22 Яну 2015, 15:03

До колкото знам се ядат сурови, т.е. като ядките или в салати, не знам обаче КОЛКО може да се хапва от тях :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Мнениеот Lyomi » 12 Сеп 2016, 17:34

Наша известна диетоложка накрая излезе и открито заяви, че терминът "суперхрана" е рекламен трик и хората не трябва да се подвеждат по него. Киноа, чия, годжи бери и всякакви такива продукти са полезни, но има техни български варианти - боб, шипка, които съдържат даже много повече полезни вещества и съставки от чуждоземните. Проф. Байкова даде за мен отговор защо се хвърляме по чуждото, което не вирее в нашите условия, и в несвяст го ядем. Ами защото, първо, пак в пълна сила работи поговорката "Никой не е пророк в собствената си страна", т. е родните ни плодове и зеленчуци са сто пъти за предпочитане, но ние не им се доверяваме. Второ, не сме достатъчно информирани и позволяваме да ни манипулират с обещания, уверения и панацеи, за да могат да печелят от нашето доверие и желание за здравословен живот. Не на последно място и неусетният и невидим натиск на общественото мнение ни кара да се водим по модата на ядящите чуждоземни и непознати храни. Нямам предвид, че трябва да им сложим анатема и да не се докосваме до тях, защото са лъжехрани. Не, те имат своите качества и полезни съставки. Но все забравяме препоръката на древните да ядеш това, което е отгледано от теб или по твоите земи, защото то влияе най-добре на твоя организъм. Защо залитаме толкова по чуждото? Вие яли ли сте от тези продукти и каква беше причината да посегнете към тях? Харесаха ли ви или не останахте впечатлени? Кое повече надделява - любопитството или стремежът да си здрав во веки веков като ги консумираш?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Мнениеот Pipilota » 13 Сеп 2016, 08:43

Излишно безмислен дебат, който постоянно се повдига. За мен лично, подобнитеми и спорове, предизвикват естествената омраза, която има в българите и псевдопатриотизма ни. :) Какво значение има, дали боба или киноата са коренно различни неща. Все едно да сравняваш пържола с кебапче, малко не ми се връзва. :) Едното има съвсем различни вкусови харектеристики, яде се по-различно, къде е мястото за сравнение. Киноата не изключва да се яде боб, така че всичко е само да се обяснява как всичко чуждо е зло.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта