Не мога да се разбудя сутрин

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Не мога да се разбудя сутрин

Мнениеот PasDeDeux » 20 Сеп 2016, 16:11

Имам големи проблеми със сутрешното ставане! Много ми е трудно и не мога да си обясня защо така се получава. Не си лягам по-късно от 22,30, спя спокойно през нощта. Ставам в 6 ч. или поне трябва да стана, но не се получава. Вечно закъснявам, защото не мога да се надигна от леглото, само натискам копчето, за да изключа алармата и до там. Казвам си, че само пет минути ще полежа и ще се измъкна от леглото, но изведнъж скачам и виждам, че съм останала повече :???: . Чувствам се здравословно добре и затова не мисля, че причината е там. Какво да направя, за да успея да се откопча от леглото сутрин? Спомням си, че някога майка ми ми капваше няколко капки вода, за да се разсъня, но сега няма как да го направя на себе си :lol: . Вие какви похвати използвате, за да се разсъните и да станете навреме?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Не мога да се разбудя сутрин

Мнениеот pavleta » 20 Сеп 2016, 16:41

И аз съм голяма поспалана. Когато ми се налага да ставам рано, доста по-рано от обичайното :smile: , си оставям по-далеч от мен часовника да не мога да го натисна и да продължа да спя. Така съм си направила алармата, че да ми звъни през пет минути. Така ща не ща ставам :lol: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Не мога да се разбудя сутрин

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Сеп 2016, 09:01

Помисли си, дали пък като се чувстваш добре дали си се храниш и правилно, защото и това може да е от значение. Хапвай повече плодове и зеленчуци, за да имаш повече енергия, а да не се окаже после, че си изморена и ненужно натоварена с храносмилане. :)
А най-вероятно може и леглото ти да не е удобно и за това да ти е трудно ставането. Аз си лягам около 22ч. и ставам в 7 и се чувствам добре, дори и да си легна по-късно пак не ми е много тежко на другия ден. :) Заспивам бързо и спя дълбоко.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Не мога да се разбудя сутрин

Мнениеот penelopa » 21 Сеп 2016, 09:42

Аз вечерям най-късно в 18,30 ч. и след това нищо не ям. На сутринта съм гладна като вълк и това бързо, бързо ме изкарва от леглото, колкото и да ми се спи. Хем е по-здравословно рано да вечеряш, хем не ти дава да се успиваш празния стомах :smile: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Не мога да се разбудя сутрин

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Сеп 2016, 12:26

И ставаш и почваш да свиниш като за последно... :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Не мога да се разбудя сутрин

Мнениеот pitanka » 21 Сеп 2016, 13:25

Monika_Spasova написа:И ставаш и почваш да свиниш като за последно... :lol:


Но ще си се разбудил и няма да спиш, докато отиваш за работа :lol: .
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Не мога да се разбудя сутрин

Мнениеот Светлина » 21 Сеп 2016, 14:00

Кафеварка " Алисия" ,зареждаш я от вечерта и програмираш за нужния час,аромата на готовото кафе със сигурност ще те провокира да станеш!
Светлина
 
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Сеп 2016, 00:09

Re: Не мога да се разбудя сутрин

Мнениеот kauda » 21 Сеп 2016, 14:17

колкото повече спиш, толкова повече ти се спи. :) има нещо сбъркано при теб, спиш много, не се наспиваш, явно си преуморена, помисли си какво правиш през деня, какво те натоварва, вечер дали си достатъчно спокойна, или си лягаш превъзбудена.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта