Здравословни многократни бутилки!

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Здравословни многократни бутилки!

Мнениеот Jully » 21 Сеп 2016, 10:42

Съществуват ли бутилки за многократна употреба, които да са подходящи за ежедневно пиене в тях? И двете ми деца ходят на училище и всеки ден купувам по едно пластмасово шише с вода и ето, по 1,20 на ден минимум за вода. Гледах алуминиеви шишета за вода, вярно здрави, икономични - ще можем всеки ден да наливаме вода, без да се налага да купуваме ежедневно от еднократните бутилки, но нима е правилно водата да стои в алуминий по цял ден и такава вода да пием?! Друг вариант са пластмасовите бутилки, които май също са толкова смотани, или може би има пластмаса, която е за предпочитане, все пак и бебенца пият вода и се хранят в такива шишета? :roll: Изобщо, всяка информация би ми била полезна, надявам се да успея да намеря подходящи бутилки за моите ученици и да приключа с купуването ежедневно на тези боклуци. :!:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Здравословни многократни бутилки!

Мнениеот Lyomi » 21 Сеп 2016, 11:00

Аз не мога да открия какво би било по-подходящо в училище за носене на вода. И аз не харесвам пластмасовите бутилки, но не е удобно да се налива в стъклена например по обясними причини. Децата са достатъчно натоварени, за да им се праща вода в нещо по-различно от пластмасова бутилка.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Здравословни многократни бутилки!

Мнениеот fawla » 21 Сеп 2016, 11:13

Е те като станат достатъчно големи да ходят да се наливат на чешмата, няма да им трябва бутилка с вода, може би до 2-3 клас и стига толкова. :mrgreen: Не знам дали има подходящи, защо не пробвате с някой термос по-малък?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Здравословни многократни бутилки!

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Сеп 2016, 12:12

Според мен, ако купиш пластмасова бутилка от детски магазин ще са добре, но и ти в момента не правиш по-различно от това, да използва прости пластмасови шишета... като цяло все е едно и също.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Здравословни многократни бутилки!

Мнениеот kauda » 21 Сеп 2016, 14:07

Разгледах сега по сайтовете и никъде не пише нищо за качеството и безопасността на тези бутилки и дали изобщо са безопасни. Пак най-доброто си остава стъклото, макар че не е никак подходящо за деца в училище. В един момент се оказва, че е по-добре детето ти да пие вода от чешмата, отколкото ежедневно да мъкне пластмасови бутилки и да пие от тях. А че цялостта им се поврежда е неоспоримо.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Здравословни многократни бутилки!

Мнениеот Локумът » 21 Сеп 2016, 15:48

Вземи им от онея бебешки шишета със сламките. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Здравословни многократни бутилки!

Мнениеот sofi_black » 26 Сеп 2016, 10:49

Нали и те са пластмасови, нищо, че са специално за бебета. Аз честно казано не виждам изход от това положение. Винаги ще е по-удобно да си купиш бутилка вода или да пиеш от чешмата. Ако детето пие много вода, ти не можеш да му пратиш в училище тубата. Налееш му в едно шише, от какъвто и материал да е, и като свърши то какво ще прави, ако му се допие? Или ще си купи от магазина, или ще пие от чешмата. Няма да седи жадно целия ден. И пак стигаме до същото положение.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Здравословни многократни бутилки!

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Сеп 2016, 15:30

То не е само от факта, че ще пие от чешмата, ясно че една бутилка не стига за целия ден. Но поне да има къде да си сипе вода. Аз сега съм пред същия проблем, не искам ежедневно да купувам вода, то къде ще му излезе края.. всеки ден по 70-90 ст. за вода и за месец стават близо 20 лева ненужно похарчени пари. Купих от ЛИДЛ пластмасово шише, вчера беше с него, цялото изтекло, всичко прокапало, всички учебници мокри, та щае си караме училището с мокри учебници, после взехме друго отновоза 5 лева, метално, уж като термовс и то като се наддигне капае и какво се оказва, че няма спасение.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Здравословни многократни бутилки!

Мнениеот ramimni » 27 Сеп 2016, 15:58

Сестра ми купува една голяма бутилка или наливат от чешма, която е на края на града, и всяка сутрин пълни шишето на ученика. Има кяр, когато са напълнили бутилките от сондата, иначе пак отиват пари за минерална вода, които се дават наведнъж, а не всяка сутрин, да кажем. Друг изход няма. Няма значение вече от какъв материал е шишето. Този факт като че ли в днешно време се обезсмисли, останахме без полезни варианти.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Здравословни многократни бутилки!

Мнениеот kdk78 » 01 Дек 2016, 15:18

Здравейте, намерихте ли си шише за многократна употреба?? Ако все още търсите решение, аз мога да ви споделя моя опит.
kdk78
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Дек 2016, 15:11

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта