С какво да мажа възпалени дупки на ушите?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

С какво да мажа възпалени дупки на ушите?

Мнениеот borkova » 21 Сеп 2016, 14:59

Преди една седмица на внучка ми й пробиха ушите. В началото нямаше проблеми, но сега казва, че я боли и с видимо око се вижда, че са възпалени дупките. Първо беше със златни обици, но си хареса някакви обикновени дрънкулки и тях си ги сложи. И ми се струва, че тогава започнаха проблемите. Възможно ли е да е от тях възпалението или от мръсотия? Какво да правим? С какво може да се мажат дупките на ушите?
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: С какво да мажа възпалени дупки на ушите?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Сеп 2016, 15:13

Ами със спирт то няма с какво друго и с реванол, но детето трябва да си носи златни обеци, много е вероятно от другите да се замърсява ухото, все пак метала се окислява, дупките не са най-чистото място на света.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: С какво да мажа възпалени дупки на ушите?

Мнениеот roksana » 21 Сеп 2016, 16:27

Ракийца също върши работа. Аз даже профилактично един път в месеца си ги дезинфекцирам така :smile: . Щом със златните не е имала проблеми, значи вероятно не й понасят другите материали и трябва да носи само такива или сребърни.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: С какво да мажа възпалени дупки на ушите?

Мнениеот Yunona » 23 Сеп 2016, 13:08

Преди години за такъв случай ми препоръчаха Гентамицин маз.
Свърши чудна работа и бързо премахна възпаленията.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: С какво да мажа възпалени дупки на ушите?

Мнениеот YoLindi » 26 Сеп 2016, 08:51

Гентамицин или Лоринден N се справят страхотно с подобен проблем. Аз нося само сребърни обици и не ми се получават такива възпаления. Но някой път като реша да си почистя обиците, усещам едни топченца в дупките. Нямам представа какви са и колкото и да се опитвам да ги махна, не мога. Не ми пречат, не боли, но като ги напипам, ме дразнят.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: С какво да мажа възпалени дупки на ушите?

Мнениеот penelopa » 11 Яну 2017, 23:38

YoLindi написа:Гентамицин или Лоринден N се справят страхотно с подобен проблем. Аз нося само сребърни обици и не ми се получават такива възпаления. Но някой път като реша да си почистя обиците, усещам едни топченца в дупките. Нямам представа какви са и колкото и да се опитвам да ги махна, не мога. Не ми пречат, не боли, но като ги напипам, ме дразнят.


Не ти ли изчезват тия топченца? Аз някой път със спирт си мажа ушите.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: С какво да мажа възпалени дупки на ушите?

Мнениеот puhcheto » 02 Фев 2017, 11:05

На мен тези обици, които съдържат никел ми правят проблем. И не само те, изобщо бижутата с такава съставка. Изривала съм се от гривна или каишка на часовник, а ушите ми са ставали на рани. За тях специално мазане със спирт, ракия или подобно не върши работа.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: С какво да мажа възпалени дупки на ушите?

Мнениеот Snejna » 02 Фев 2017, 12:16

Тези топченца, които усещате, са си нещо напълно нормално, това е самата разлика която я усещаме, от факта, че пипаме "месо и дупка", а не че има нещо мръсно отвътре...
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: С какво да мажа възпалени дупки на ушите?

Мнениеот Rali_hr » 02 Фев 2017, 13:20

Спирт, може и с кислородна вода, но само ако ви е препоръчано :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: С какво да мажа възпалени дупки на ушите?

Мнениеот irka » 03 Фев 2017, 13:04

Предполагам, че има възпалено и възпалено. На мен понякога ми се случва да усещам лека болка и подуване, където са дупките, но бързо ми минава, дори не се налага да ги мажа с нещо.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта