Не смея да си поискам повишение на заплатата

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот nefertiti » 06 Окт 2016, 09:44

Повишение на заплата се иска с аргумент, че си заслужил, а не че ти трябва. Но е и работа на шефа да си следи хората, кой как се справя, на кой какво и по колко му се пада.. И ако е добър мениджър, сам ще знае, кого е редно да поощри, за да извлече и максимум от способностите на този служител.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Alex_mor » 06 Окт 2016, 10:01

nefertiti написа:Повишение на заплата се иска с аргумент, че си заслужил, а не че ти трябва. Но е и работа на шефа да си следи хората, кой как се справя, на кой какво и по колко му се пада.. И ако е добър мениджър, сам ще знае, кого е редно да поощри, за да извлече и максимум от способностите на този служител.

Само че повечето чакат или да си поискаш, или ако си незаменим, да кажеш, че напускаш и веднага се намират пари за увеличение на заплатата. Обаче според мен, един добър мениджър няма да чака хората му да напускат, а сам ще ги поощрява.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот fawla » 06 Окт 2016, 11:46

Не си представям как отивам при шефа ми и му казвам "шефе, аз цъкам по-добре на касовия апарат от останалите, трябва ми повишение" и той като каже "виждам какво правиш" и съм си глътнала аезика.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот YoLindi » 06 Окт 2016, 12:39

Явно има много лоши мениджъри в България, защото никой от тях не тръгва да повишава заплати без подсещане и по заслуги :mrgreen: . Кой ще тръгне да вади допълнителни пари за заплати, като може да се спестят и да се дават за друго, което често го смятат за по-важно от това да даваш стимул?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Lollipop » 06 Окт 2016, 13:38

YoLindi написа:Явно има много лоши мениджъри в България, защото никой от тях не тръгва да повишава заплати без подсещане и по заслуги :mrgreen: . Кой ще тръгне да вади допълнителни пари за заплати, като може да се спестят и да се дават за друго, което често го смятат за по-важно от това да даваш стимул?

Така ае, защото се приемат като господари. Натоварват те с допълнителна работа и не се сещат, че могат да стимулират хората поне малко. Честа практика е, освен, че на теб ти дават допълнителна работа, вместо да те стимулират малко с пари, предпочитат да наемат друг човек, който ще върши половин работа и на теб да остане половин, само и само да не някой да се почувства по-ценен. Замислете се колко пъти на вас са ви повишавали заплатата.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот silver933 » 10 Окт 2016, 15:27

С тея робски правила, няма как някой да повярва и да поиска да получи повишение, всеки пример, който се дава е след като си си намерил друга работа..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 10 Окт 2016, 16:15

Най-грозно е според мен когато тръгнеш да искаш повишение на заплатата да започнеш да обясняваш как само ти едва ли не работиш в тоя офис и заслужаваш да те позлатят едва ли не. Не прави добро впечатление и така си вкарваш автогол.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот nefertiti » 10 Окт 2016, 16:21

Ми то си зависи и от работата, която вършиш. Има сфери, в които добрите кадри са малко и наистина са по-незаменими. Има други, където не се иска много прецизна подготовка и там наистина работодателя ще предпочете да те смени, вместо да повишава заплати. Освен ако нямата някакви дългогодишни отношения и тогава реши да отвърне на лоялността с поощрение..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот irka » 11 Окт 2016, 14:30

Когато има дългогодишна служба, нещата стоят вече по друг начин. Но пак не е гаранция, че ще получи човек повишение на заплатата. Ако толкова години не се е случило това, значи работодателят не уважава работника си.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Lollipop » 14 Окт 2016, 11:44

irka написа:Когато има дългогодишна служба, нещата стоят вече по друг начин. Но пак не е гаранция, че ще получи човек повишение на заплатата. Ако толкова години не се е случило това, значи работодателят не уважава работника си.

А колко време е дългогодишна служба?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта