Не смея да си поискам повишение на заплатата

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот nefertiti » 14 Окт 2016, 16:17

При дългогодишната служба на една и съща позиция може би не мърда заплатата, ама ако междувременно се има повишение на длъжността, ще има и на заплатата.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот penny » 17 Окт 2016, 10:56

При повишение в длъжност е ясно, но защо да няма увеличение на заплатата, когато дълги години си на една и съща длъжност? Все пак ти си се специализирал, през годините се променят се променят цени, стандарт на живот, логично е и заплатата да се повиши.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот nefertiti » 17 Окт 2016, 12:16

Ако е частна фирма и тя има подем в печалбите, също би трябвало служителите да имат някакво повишение и без да питат. Това си е стимул.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот miron » 26 Апр 2017, 15:51

nefertiti написа:Ако е частна фирма и тя има подем в печалбите, също би трябвало служителите да имат някакво повишение и без да питат. Това си е стимул.

Ако, ако, но не всеки път става. хората трябва да се стимулират с пари, все пак за това са на работа, само че не се случва. Повечето работодатели лежат на кълката, че работниците са им длъжници за това, че са ги наели на работа. Заменими кадри, просто...
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Апр 2017, 21:26

Много е тудно да се поискат допълнителни пари, особено, ако си се хвянал на хорото и работата не се е променила, а от друга страна да искаш повишение.. Аз не знам дали някога бих поискала увеличение на заплатата си...
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Гери.Габровска » 27 Апр 2017, 16:40

И аз съм в частна фирма, от няколко години. В началото беше недопустимо за мен дори да помисля да искам такова нещо.
С течение на времето обаче забелязах, че и мениджъра го устройва. Веднъж самият той каза "ако едно бебе не заплаче, майка му няма как да разбере, че е гладно". Ако ще вършиш една работа за 400 лв, защо да ти дава 600 примерно? То и на това разчитат ръководните органи...
С годините имаше промени, сега съм в същата фирма, но на друга позиция и под ръководството на собственика /чужденец/. Два пъти съм искала увеличение без особени притеснения, като разбира се имах сериозни аргументи, "имах очи" да поискам.
Стига с тази криворазбрана скромност, насаждана ни с години от по-възрастните!

В крайна сметка, всеки работи за пари, нали?
Срамежливите гладни си ходят.
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот 77778 » 27 Апр 2017, 17:36

За да имаш повишение трябва да си трудно заменим човек.
Когато един човек може да се замени трудно ако напусне шефа ако разбира как се прави бизнес ще му повиши заплатата.
Когато един човек може да се замени лесно с друг тогава повишение няма да има.
77778
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Апр 2017, 17:01

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Pipilota » 27 Апр 2017, 20:43

Гери.Габровска написа:И аз съм в частна фирма, от няколко години. В началото беше недопустимо за мен дори да помисля да искам такова нещо.
С течение на времето обаче забелязах, че и мениджъра го устройва. Веднъж самият той каза "ако едно бебе не заплаче, майка му няма как да разбере, че е гладно". Ако ще вършиш една работа за 400 лв, защо да ти дава 600 примерно? То и на това разчитат ръководните органи...
С годините имаше промени, сега съм в същата фирма, но на друга позиция и под ръководството на собственика /чужденец/. Два пъти съм искала увеличение без особени притеснения, като разбира се имах сериозни аргументи, "имах очи" да поискам.
Стига с тази криворазбрана скромност, насаждана ни с години от по-възрастните!

В крайна сметка, всеки работи за пари, нали?
Срамежливите гладни си ходят.

Има толкова много места, в които не можеш да си поискаш увеличение, защото те смятат за заменим, дории да не си, политиката е, да не се задържат хората. Мъжът ми работи в такава фирма..., следващите места, на които работи, когато е решавал да напуска, защото всички сме там за пари, винаги е получавал добра оферта, но на други места никой не те поощрява. За мен е недопустимо да искаш пари, а да не ти се оценява труда, но си права, че срамежливите ходят гладни. Можеш ли да ми обясниш, как преминава един такъв разговор?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Гери.Габровска » 28 Апр 2017, 11:18

Pipilota написа:
Гери.Габровска написа:И аз съм в частна фирма, от няколко години. В началото беше недопустимо за мен дори да помисля да искам такова нещо.
С течение на времето обаче забелязах, че и мениджъра го устройва. Веднъж самият той каза "ако едно бебе не заплаче, майка му няма как да разбере, че е гладно". Ако ще вършиш една работа за 400 лв, защо да ти дава 600 примерно? То и на това разчитат ръководните органи...
С годините имаше промени, сега съм в същата фирма, но на друга позиция и под ръководството на собственика /чужденец/. Два пъти съм искала увеличение без особени притеснения, като разбира се имах сериозни аргументи, "имах очи" да поискам.
Стига с тази криворазбрана скромност, насаждана ни с години от по-възрастните!

В крайна сметка, всеки работи за пари, нали?
Срамежливите гладни си ходят.

Има толкова много места, в които не можеш да си поискаш увеличение, защото те смятат за заменим, дории да не си, политиката е, да не се задържат хората. Мъжът ми работи в такава фирма..., следващите места, на които работи, когато е решавал да напуска, защото всички сме там за пари, винаги е получавал добра оферта, но на други места никой не те поощрява. За мен е недопустимо да искаш пари, а да не ти се оценява труда, но си права, че срамежливите ходят гладни. Можеш ли да ми обясниш, как преминава един такъв разговор?


Да, ще се съглася, че не навсякъде е така за съжаление. Което е перфектно за бизнеса - получават квалифицирани кадри, задачите се изпълняват в срок, поема се допълнително натоварване, а цената за това си остава същата. Тъжно и несправедливо.

По отношение на разговора - искам лична среща разбира се, започвам с резултатите от миналия сезон, удовлетвореност на клиентите, плавно преминавам към перспективите за следващия сезон, евентуално давам някакви предложения или показвам бележки, които съм водила последните месеци и стигаме до същинската част. Не съм си помисляла да предявавам неоснователно искане. Ще дам и един конкретен пример от началото на годината - колежка се разболя и известно време трябваше да съвместявам две длъжности /а бях болна/. Беше кошмарно, но издържах, нямаше проблеми/закъснения с графика и тн. След това го използвах като предимство.
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Malina » 28 Апр 2017, 12:37

На мен не ми се е налагало, защото работя в детска градина и директорката не може да реши,че ще ми повиши заплатата.
Но ми е било странно, как отиваш и казваш "здравей шефе, искам да ти акжа, че аз напоследък полагам много усилия, работя усърдно, постигнах това и това, вече нямам сили и за това искам увеличениен а заплатата, за да се почувствам по-мотивирана". Бих умряла от срам. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron