Не смея да си поискам повишение на заплатата

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Гери.Габровска » 28 Апр 2017, 12:42

Malina написа:На мен не ми се е налагало, защото работя в детска градина и директорката не може да реши,че ще ми повиши заплатата.
Но ми е било странно, как отиваш и казваш "здравей шефе, искам да ти акжа, че аз напоследък полагам много усилия, работя усърдно, постигнах това и това, вече нямам сили и за това искам увеличениен а заплатата, за да се почувствам по-мотивирана". Бих умряла от срам. :mrgreen:


В детските градини и просветата като цяло, ситуацията е по-различна, там възнагражденията нали са регламентирани със закон /поне стартовите/. След това не знам как стоят нещата. Работих няколко месеца като младши учител, нямам идея как се случват нещата :wink:
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Malina » 28 Апр 2017, 12:43

Гари, директора може да издейства някакво увеличение, но нещо съвсем символично, като цяло няма как да поискаш, но и по принцип, за мен би било трудно.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Гери.Габровска » 28 Апр 2017, 12:55

Malina написа:Гари, директора може да издейства някакво увеличение, но нещо съвсем символично, като цяло няма как да поискаш, но и по принцип, за мен би било трудно.


Честно казано, лично аз бях много разочарована. След 10 години висше /приключвах докторантура, не съм защитила все още, нямам и желанеи - отделна тема/, започнах работа със страшен хъс и ентусиазъм, ровех се в какви ли не сайтове, измислях какво ли не, отдадох се на максимум. Първата ми нетна заплата беше 410 лв, прибрах се с рев. Покрихме сметките у дома и това беше...Останах няколко месеца, но за съжаление, колкото и да обичах тази работа, просто нямаше как да се справим. Младо семейство, с планове за деца, живеем самостоятелно. Но да не се оплаква държавата, че очаква дефицит на учители!

Ох, избягахме от темата, ама ми е болно място. С много любов учих, много старание вложих...
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Jully » 28 Апр 2017, 14:49

Повишението става така, както е обяснила и Габи. Ставаш и говориш с човека, от който зависи работата ти. Но е много лошо, ако този човек не иска да му се дават акъли и приема твоята претенция като нещо такова...
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Апр 2017, 10:11

И аз не мога да го направя, колкото и да смятам някой път, че го заслужавам. Често се случва работата ми да се промени според това, което съм започнала в началото, но без никаква промяна в парите ми. Какво да се прави, който е срамежлив, ще си стои срамежлив. хаха :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот kalina_216 » 29 Апр 2017, 11:06

И аз не мога да си поискам повишение, особено ако знам,ч е няма да го получа. Смятам, че хората, които го дават, ако са склонни да г одадат, ще го напрвят и без излишни молби.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Paladin » 05 Май 2017, 12:54

Вчера се прибирам от работа и слушам едни зад мене как обясняват, че ще идат при шефа си и ще му кажат "аз ся ти работя нещо дето става за два дена, аз го прая на един искам двоен надник".... И си представям как шефа казва, че е съгласен. :lol: :lol: :lol: Доводи трябват, доводи...
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот fawla » 05 Май 2017, 14:08

Предлагаш си труда и съответно искаш да е добре и правилно заплатен тоя труд... :roll:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Локумът » 03 Авг 2017, 10:46

Гледам хората да не ги поставям в неудобни ситуации, всяка година повишавам заплатата на всеки, според заслугите му, може да е с малко, но има повишение.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот kalina_216 » 03 Авг 2017, 11:04

На повечето хора им е неудобно да говорят с шефа си за повишаване на заплатата, някои шефове не са разбрани, а и после как се гледа на тоя човек.. да си призная, аз за някой, който е говорил с шефа си и е получил повишение не се сещам.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта