Не смея да си поискам повишение на заплатата

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Nightmare » 28 Сеп 2016, 15:40

Вече три години работя във фирмата, в която съм в момента. Смятам, че съм се доказала и съм показала способностите си, но три години не съм получила никакво увеличение на заплатата си. С каквато започнах, с такава съм и в момента. Преди не бях семейна и ме устройваше напълно положението, но сега имам и дете и нещата са различни. Мъжът ми все ме подканя да отида да говоря с шефа, но аз много се притеснявам да не ме помисли за нагла и да ме нарочи след моето искане. Не знам и как да подходя и да изложа аргументирано искането си, не искам да изглеждам жалка и с едно изречение да ме затапи. Какво бихте ме посъветвали? Как да поискам повишение на заплатата? И вие ли сте се притеснявали толкова много? Имам чувството, че направо ще гръмна! Не знам какво ще правя, ако ми откаже шефа. Вие бихте ли напуснали или си търсили по-високоплатена работа?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот qwerryyy » 28 Сеп 2016, 15:44

Не съм чула досега някой да е говорил за повишение на заплатата, да я е получил или нещо подобно, така че мога да ти кажа да не се и надяваш, особено ако във фирмата ви има често текучество на хора, то вероятно ви смятат за лесно заменими. Може би е много малко вероятно да си получиш повишение, по-скоро ще останеш на същото и евентуално може да очакваш дори и бързо да те сменят. Шефовете не обичат служителите им да имат глас..Такива въпроси не се повдигат в България, нашите шефове са с манталитет на господари, а ние - роби.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот pravilno » 28 Сеп 2016, 16:16

Като че ли не смеят хората много да проявяват такава самоинициатива :mrgreen: . Примиряват се с положението, в което са. Поне така е в по-малките населени места. Сега за големите градове може и да не е, а може и да не им се налага да търсят повишение на заплатата, защото има по-голяма конкуренция и работодателите оценяват ценните си служители, поне така си мисля. А зависи и от фирмата. Мой познат всяка година напролет му я повишават, без да се налага да моли, просто е такава политиката на фирмата и явно могат да си го позволят. Проблемът идва оттам, че подхождаме към подобно искане все едно трябва да се молим и да се унижаваме. Според мен питаш, казваш си основанията и ако стане, стане, ако не - не. От там нататък си правиш сметката дали ще останеш и дали те устройва или не.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот black » 29 Сеп 2016, 09:59

Аз съм попадал в такава ситуация. След като не ме устройваше заплащането, говорих с шефа, той каза, че няма как да стане засега това нещо, което означава, че изобщо няма да стане и аз напуснах. Бях говорил вече с друга фирма и започнах там. Защо трябва да се намесват емоции и да се приемат нещата лично? Както казват, това е бизнес :smile: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Pipilota » 29 Сеп 2016, 10:19

black написа:Аз съм попадал в такава ситуация. След като не ме устройваше заплащането, говорих с шефа, той каза, че няма как да стане засега това нещо, което означава, че изобщо няма да стане и аз напуснах. Бях говорил вече с друга фирма и започнах там. Защо трябва да се намесват емоции и да се приемат нещата лично? Както казват, това е бизнес :smile: .

Демек, ти си си вързал гащите и тогава си говорил, извинявай, не мога да те приема за пример и за човек,който казва, че не влага емоции, защото това е просто бизнес. :) Ти си се спекъл, намерил си си работа и после си говорил вече с шефа... :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Сеп 2016, 10:40

Pipilota написа:
black написа:Аз съм попадал в такава ситуация. След като не ме устройваше заплащането, говорих с шефа, той каза, че няма как да стане засега това нещо, което означава, че изобщо няма да стане и аз напуснах. Бях говорил вече с друга фирма и започнах там. Защо трябва да се намесват емоции и да се приемат нещата лично? Както казват, това е бизнес :smile: .

Демек, ти си си вързал гащите и тогава си говорил, извинявай, не мога да те приема за пример и за човек,който казва, че не влага емоции, защото това е просто бизнес. :) Ти си се спекъл, намерил си си работа и после си говорил вече с шефа... :mrgreen:

:lol1: :rolling: :rolling: :rolling: Направо BURRNNNNNN!!! :D Но и аз съм съгласна, когато искаш повишване на заплатата нали си много отворен, иди питай, какво първо си намираш начин да се измъкнеш от ситуацията и после ще тръваш да се даваш за пример..
Аз не бих поискала повишение на заплатата, ко не съм удовлетворена щше си намеря по-добра работа, дразнещо е да се молиш за собствените си пари, а и всеки служител би трябвало да изкарва достатъчно за шефа си, Малко мотивация не пречи да се върши по-добре работата. ;) В крайна сметка всичко е скъпо по тази земя, лошо няма от време на време да ти се увеличава заплатата било и с 50 лева, но да е системно и това си дава по-голямо желание за работа, което няма как да не се отразява положително. Влезеш ли в застой години наред е много гадно :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот уморена » 29 Сеп 2016, 11:31

Веднъж исках повишение на заплатата от шефа ми на старата ми работа, той ми отказа и след месец ме уволни, или по-точно съкрати. Явно навсякъде е така, кажеш ли нещо и заминаваш.. :roll:
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот miron » 30 Сеп 2016, 12:25

За да си посикаш повишение, трябва да можеш ясно и точно да изложиш, защо ти си най-добрия избор, за тази позиция, която заемаш, какъв ти е приноса и да убедиш човека насреща защо си заслужаваш повече пари, и всичко това трябва да звучи добре,а не да се хвалиш. :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот franky » 30 Сеп 2016, 13:30

black написа:Аз съм попадал в такава ситуация. След като не ме устройваше заплащането, говорих с шефа, той каза, че няма как да стане засега това нещо, което означава, че изобщо няма да стане и аз напуснах. Бях говорил вече с друга фирма и започнах там. Защо трябва да се намесват емоции и да се приемат нещата лично? Както казват, това е бизнес :smile: .


Така на всеки ще му е угодно - да си има подготвено място, пък ако стане - стане. Но почти никога не става така. Аз питах за повишение, но не съм имала нещо подготвено. Вършех работа като за трима, а заплащането не се и доближаваше до адекватното. Просто реших да напусна и да си търся друга работа. Или търсиш най-приемливото и доброто за себе си, или си седиш и мрънкаш.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот fairy » 04 Окт 2016, 11:10

Аз не бих казала, че искам повишение, защото ми трябват пари или не ми достигат. Едва ли така ще трогна някой, никой не го интересува как си финансово, защото едва ли си единствен в това положение.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron